Zavrieť

Porady

PN a doklady

Čaute poraďáci,

možno sa mi budete smiať, ale mám minimum skúseností s tým, keď sú zamestnanci na PN a hlavne mám "hokej" v dokladoch. Skúste mi poradiť prosím.
ZC bol na PN od 24.03. do 03.04.2009 (teda myslím, lebo práce schopný je od 04.04). Doniesol tieto doklady:
1. Potvrdenie o DPN časť II. a Žiadosť o náhradu príjmu pri DPN - toto si necháva zamestnávateľ?
2. Potvrdenie o DPN časť II. Žiadosť o nemocenské...
je tam časť kde má zamestnávateľ uviesť: Zamestnanec nám nárok na náhradu príjmu od do - to mám vypísať a to je tých 10 dní, ktoré mu platíme my. Túto časť mám odovzdať do Soc. poist.?
3. Preukaz o trvaní DPN - odovzdať do Soc. poist.? Preukaz má vystavený len do konca marca. Má dodať aj za apríl a má tam zamestnávateľ niečo vypísať?
4. Potvrdenie O DPN časť IV. Hlásenie zamestnávateľovi o skončení DPN - treba ho odovzdať do Soc. poist.?
Do Soc. poist. ešte dodám potrvdenie o príjmoch zamestnanca za rok 2008 - pracoval celý rok. Treba odovzdať ešte niečo?
Do ZP odovzdám oznámenie zamestnávateľa, kde nahlásim v marci 03/2009 začiatok kategórie O 1 a v apríli koniec kategórie O 1.
Zabudla som ešte na niečo? Alebo ma prosím opravte, ak píšem blbosti.
Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 21.07.10 at 11:47
Usporiadat
Téma je uzavretá.
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Prosim vas neviem to najst ked je dlhodoba PNka dokedy sa musi pri dalsom novom mesiaci dorucit do Socialky potvrdenie o trvani PN?
Dakujem!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

krater Pozri príspevok
Prosim vas neviem to najst ked je dlhodoba PNka dokedy sa musi pri dalsom novom mesiaci dorucit do Socialky potvrdenie o trvani PN?
Dakujem!
Zo stránky SP
Povinnosti



[hore]Za nemocenské poistenie


  • preukázať skutočnosti rozhodujúce na vznik, trvanie, prerušenie a na zánik nemocenského poistenia
  • preukázať skutočnosti rozhodujúce na vznik a na zánik nároku na dávku a nároku na jej výplatu a jej sumu (ak bol písomne vyzvaný Sociálnou poisťovňou, aby preukázal tieto skutočnosti, je povinný výzve vyhovieť v lehote do 8 dní odo dňa doručenia výzvy, ak Sociálna poisťovňa neurčila inú lehotu)
  • dodržiavať liečebný režim určený ošetrujúcim lekárom počas trvania dočasnej pracovnej neschopnosti
  • zdržiavať sa počas dočasnej pracovnej neschopnosti na adrese uvedenej v žiadosti o priznanie nemocenskej dávky
  • oznámiť Sociálnej poisťovni ukončenie dočasnej pracovnej neschopnosti do 3 dní odo dňa skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, ak dočasná pracovná neschopnosť trvala viac ako 10 dní
  • lehota na splnenie uvedených povinností je splnená aj vtedy, ak doklad preukazujúci skutočnosti rozhodujúce na vznik a na zánik nároku na dávku, nároku na jej výplatu a jej sumu v ustanovenej lehote odovzdal na prepravu poštou alebo odoslal faxom alebo elektronickou poštou (uvedený doklad treba potvrdiť písomne do 3 dní odo dňa jeho doručenia Sociálnej poisťovni)
  • vrátiť dávku alebo jej časť odo dňa, od ktorého jej nepatrila alebo nepatrila v poskytovanej sume
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Na poukaze o trvaní PN je napísané:
Poistenec odovzdá preukaz IHNEĎ po jeho vyplnení a podpísaní vyhlásenia pobočke Soc.poisťovne, ktorá vykonáva jeho nemocenské/úrazové poistenie. Bez jeho odovzdania nebudú dávky vyplatené.
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

asi ste ma nepochopili zaciatok PNky je nahlaseny ale kedze PNka je dlhodoba a pokracuje dalsim mesiacom odovzdava sa tzv potvrdenie o pokracovani v dalsom mesiaci len ma zaujima ci je tam nejake lehota dokedy v novom mesiaci sa potvrdenie posiela ci prvy tyzden noveho mesiacia
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

krater Pozri príspevok
asi ste ma nepochopili zaciatok PNky je nahlaseny ale kedze PNka je dlhodoba a pokracuje dalsim mesiacom odovzdava sa tzv potvrdenie o pokracovani v dalsom mesiaci len ma zaujima ci je tam nejake lehota dokedy v novom mesiaci sa potvrdenie posiela ci prvy tyzden noveho mesiacia
Mne kázali na SP do tretieho dňa v mesiaci, ale lekár dáva lístok pred koncom mesiaca, tak je dobré, keď sa hneď doručí do SP. Oni si tiež postupne spracovávajú PN, aby to mohli odovzdať. V PD vraj do 8 dňa v mesiaci musia poslať na ústredie.
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Ok dakujem je to ta prechodka
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Zdravím Vás,
Moja zamestnankyňa začala PN 22.1.10. /bude dlhodobo PN/
11. deň PN je už v ďalšom mesiaci - do soc. poisť. mám nahlásiť PN až koncom febr. - príp. začiatkom marca?
Ďakujem za pomoc.
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Dobry den. Invalidny dochodca nad 70%, je evidovany aj na UP, nakolko v buducnosti chce najst pracu, pripadne SZCO- chranene pracovisko.

Momentalne ma zly zdr.stav, nemoze codit sa podpisovat na UP. nepobera ani podporu v zamestnanosti.

1. po vystaveni PN lekarom je nutne, aby invalid odmiesol kopiu do SP, ci staci len na UP?

2. Ak nema narok na nemoc. davky, chodi aj k takym pacientom kontrola?

3 dotkne sa PN vysky vyplaxcania ID.

je to surne, idem terau mu to vybavovat, dakujem Noemi.-
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Laura1 Pozri príspevok
Zdravím Vás,
Moja zamestnankyňa začala PN 22.1.10. /bude dlhodobo PN/
11. deň PN je už v ďalšom mesiaci - do soc. poisť. mám nahlásiť PN až koncom febr. - príp. začiatkom marca?
Ďakujem za pomoc.
posúvam .....
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Laura1 Pozri príspevok
Zdravím Vás,
Moja zamestnankyňa začala PN 22.1.10. /bude dlhodobo PN/
11. deň PN je už v ďalšom mesiaci - do soc. poisť. mám nahlásiť PN až koncom febr. - príp. začiatkom marca?
Ďakujem za pomoc.
Ak je jedenásty deň PN vo februári, treba doručiť do SP do troch dní.
Naposledy upravil Tamila : 03.02.10 at 08:41
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Vďaka, som rada, že v tomto nečase nemusím utekať do sociálky.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Laura1 Pozri príspevok
Vďaka, som rada, že v tomto nečase nemusím utekať do sociálky.
Veru musíš utekať, aspoň na poštu


§ 231
Povinnosti zamestnávateľa

Na začiatok

(1) Zamestnávateľ je povinný

a) prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca,
b) prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia

1. zamestnanca podľa § 4 ods. 1 na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca podľa § 4 ods. 1 najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah podľa § 20 nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) až c),
2. zamestnanca podľa § 4 ods. 2 na účely úrazového poistenia, garančného poistenia a na účely osobitného predpisu100b) pred vznikom pracovnoprávneho vzťahu najneskôr pred začatím výkonu práce, odhlásiť zamestnanca podľa § 4 ods. 2 z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia najneskôr v deň nasledujúci po skončení pracovnoprávneho vzťahu, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak pracovnoprávny vzťah podľa osobitného predpisu69) nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) a b),

c) oznámiť pobočke prerušenie nemocenského poistenia, dôchodkového poistenia a poistenia v nezamestnanosti zamestnanca do ôsmich dní od tohto prerušenia; splnenie povinnosti podľa písmena b) sa nevyžaduje,
d) oznámiť pobočke začiatok a skončenie čerpania materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky zamestnancom do ôsmich dní od začiatku čerpania a do ôsmich dni od skončenia čerpania materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky,
e) odstúpiť pobočke tlačivo, na ktorom sa preukazuje dočasná pracovná neschopnosť zamestnanca, ak trvá dlhšie ako desať dní, do troch dní po 10. dni trvania dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca,
0 0
Simiimi Simiimi

Simiimi je offline (nepripojený) Simiimi

Tamila Pozri príspevok
Ak je jedenásty deň PN vo februári, treba doručiť do SP do troch dní.
ak je začiatok PN 22.2. -
do 3.3.2010 platí ZV,
a od 4.3. platí SP - aké doklady posielam na SP?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Simiimi Pozri príspevok
ak je začiatok PN 22.2. -
do 3.3.2010 platí ZV,
a od 4.3. platí SP - aké doklady posielam na SP?
Na SP zasielaš PN - Potvrdenie o dočasnej PN - II. časť a tiež Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nem. dávku.
0 0
Simiimi Simiimi

Simiimi je offline (nepripojený) Simiimi

Simiimi Pozri príspevok
ak je začiatok PN 22.2. -
do 3.3.2010 platí ZV,
a od 4.3. platí SP - aké doklady posielam na SP?
na SP som zaniesla vo februári:
Potvrdenie o DPN II. časť - tam som dolu napísala, že ZC má nárok na náhradu príjmu od 22.2.10 - 3.3.10.
Len teraz neviem, mám Preukaz o trvaní DPN ku dňu 31.3.2010 - na SP dám originál alebo kópiu, keď ZV vypláca do 3.3. a SP od 4.3.?
A na opačnú stranu musím niečo vypísať?
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Simiimi Pozri príspevok
na SP som zaniesla vo februári:
Potvrdenie o DPN II. časť - tam som dolu napísala, že ZC má nárok na náhradu príjmu od 22.2.10 - 3.3.10.
Len teraz neviem, mám Preukaz o trvaní DPN ku dňu 31.3.2010 - na SP dám originál alebo kópiu, keď ZV vypláca do 3.3. a SP od 4.3.?
A na opačnú stranu musím niečo vypísať?
Nie, nevypisujes nic a posielas original.
1 0
Simiimi Simiimi

Simiimi je offline (nepripojený) Simiimi

sysula Pozri príspevok
Nie, nevypisujes nic a posielas original.
takže pre mňa bude na to obobie 3 dní, ktoré platíme ako zamestnávateľ dokladom kópia Preukazu o trvaní ..... , tak?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

akých 3 dní? vy vyplácate 10 dní a Váš doklad je Žiadosť o náhradu príjmu /čierne tlačivo od lekára/
0 0
Simiimi Simiimi

Simiimi je offline (nepripojený) Simiimi

ewita888 Pozri príspevok
akých 3 dní? vy vyplácate 10 dní a Váš doklad je Žiadosť o náhradu príjmu /čierne tlačivo od lekára/
PN od 22.2.
t.j. 22.2.- 28.2. je 7 dní
1.3.-.3.3 sú 3 dni
čo je spolu 10 dní, ktoré prepláca zamestnávateľ
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

tebe zostáva žiadosť o náhradu príjmu, to je tvoj doklad..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať