Zavrieť

Porady

PN a doklady

Čaute poraďáci,

možno sa mi budete smiať, ale mám minimum skúseností s tým, keď sú zamestnanci na PN a hlavne mám "hokej" v dokladoch. Skúste mi poradiť prosím.
ZC bol na PN od 24.03. do 03.04.2009 (teda myslím, lebo práce schopný je od 04.04). Doniesol tieto doklady:
1. Potvrdenie o DPN časť II. a Žiadosť o náhradu príjmu pri DPN - toto si necháva zamestnávateľ?
2. Potvrdenie o DPN časť II. Žiadosť o nemocenské...
je tam časť kde má zamestnávateľ uviesť: Zamestnanec nám nárok na náhradu príjmu od do - to mám vypísať a to je tých 10 dní, ktoré mu platíme my. Túto časť mám odovzdať do Soc. poist.?
3. Preukaz o trvaní DPN - odovzdať do Soc. poist.? Preukaz má vystavený len do konca marca. Má dodať aj za apríl a má tam zamestnávateľ niečo vypísať?
4. Potvrdenie O DPN časť IV. Hlásenie zamestnávateľovi o skončení DPN - treba ho odovzdať do Soc. poist.?
Do Soc. poist. ešte dodám potrvdenie o príjmoch zamestnanca za rok 2008 - pracoval celý rok. Treba odovzdať ešte niečo?
Do ZP odovzdám oznámenie zamestnávateľa, kde nahlásim v marci 03/2009 začiatok kategórie O 1 a v apríli koniec kategórie O 1.
Zabudla som ešte na niečo? Alebo ma prosím opravte, ak píšem blbosti.
Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 21.07.10 at 11:47
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Je dobré si pre seba prekopírovať doklady k PN, ktoré odosielame do SP.
0 0
Altrix Altrix

Altrix je offline (nepripojený) Altrix

Dobrý deň,

Zamestnanec mal pracovný pomer na dobu určitú do 15.04.2010. Dňa 1.04.2010 ochorel a je na PN. Chcela by som sa opýtať, či PN evidujem len do 15.04.2010, kedy ukončil pracovný pomer - alebo pokračujem v evidencii PN až do ukončenia PN - čo môže byť napríklad až do konca roka 2010?

Podľa mňa by postačovalo ukončiť v evidencii nemoc 15.4.2010 a ďalej sa nestarať. Alebo sa mýlim?

Ďakujem za odpoveď
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Altrix Pozri príspevok
Dobrý deň,

Zamestnanec mal pracovný pomer na dobu určitú do 15.04.2010. Dňa 1.04.2010 ochorel a je na PN. Chcela by som sa opýtať, či PN evidujem len do 15.04.2010, kedy ukončil pracovný pomer - alebo pokračujem v evidencii PN až do ukončenia PN - čo môže byť napríklad až do konca roka 2010?

Podľa mňa by postačovalo ukončiť v evidencii nemoc 15.4.2010 a ďalej sa nestarať. Alebo sa mýlim?

Ďakujem za odpoveď
Ak ma dobu určitú, môžte s ním ukončiť PP aj počas PN, ale spravidla 3 dní pred ukončením trebalo poslať papiere o ukončení. Poslali ste zamestnancovi niečo?
2 0
Altrix Altrix

Altrix je offline (nepripojený) Altrix

drobeceva Pozri príspevok
Ak ma dobu určitú, môžte s ním ukončiť PP aj počas PN, ale spravidla 3 dní pred ukončením trebalo poslať papiere o ukončení. Poslali ste zamestnancovi niečo?
neide tak o ukončenie PPV ale o to, či treba po ukončení evidovať u zamestnávateľa nemoc - ktorá môže trvať do konca roka.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Ivana 1511 Pozri príspevok
Na poukaze o trvaní PN je napísané:
Poistenec odovzdá preukaz IHNEĎ po jeho vyplnení a podpísaní vyhlásenia pobočke Soc.poisťovne, ktorá vykonáva jeho nemocenské/úrazové poistenie. Bez jeho odovzdania nebudú dávky vyplatené.
Veď to, zamestnávateľ to vôbec nepodpisuje. Mám v jednej firme dlhodobo nemocného pracovníka, ktorý tieto lístky podpíše a osobne doručí do Sociálnej poisťovne. Majiteľa s.r.o. to otravovalo fotiť a posielať na SP. Teraz ale nemáme potvrdenie, že je zamestnanec stále na PN. Myslím, že PN aj skutočne je, ale neviem, či bude stačiť až doklad, keď ukončí PN.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Altrix Pozri príspevok
neide tak o ukončenie PPV ale o to, či treba po ukončení evidovať u zamestnávateľa nemoc - ktorá môže trvať do konca roka.
Osobne si myslím, že pre Teba ako zamestnávateľa je to podstatné, lebo hoci maroduje a končíte s ním, tak ho musíš poodhlasovať zo SP a ZP.
V takýchto prípadoch mi z-c doručí trvanie PN, ja to každý mesiac doručím na SP, hore vyznačím "OL" -ochranná lehota. Tak mám prehľad o trvaní PN u z-ca.
3 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ZC mi priniesol Potvrdenie o DPN, ako som zistila, má zle vypísanú adresu trvalého pobytu - namiesto trvalého bydliska mu tu vypísala adresu, kde sa bude zdržiavať počas PN.
Mám žiadať pracovníka, aby si dal PN opraviť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janaGT Pozri príspevok
ZC mi priniesol Potvrdenie o DPN, ako som zistila, má zle vypísanú adresu trvalého pobytu - namiesto trvalého bydliska mu tu vypísala adresu, kde sa bude zdržiavať počas PN.
Mám žiadať pracovníka, aby si dal PN opraviť?
Je to správne, tam sa píše adresa, na ktorej sa bude počas DPN zdržiavať, a nemusí to byť adresa TP.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Tweety Pozri príspevok
Je to správne, tam sa píše adresa, na ktorej sa bude počas DPN zdržiavať, a nemusí to byť stále adresa TP.
asi som sa zle vyjadrila,
v kolonke presná adresa, kde sa bude zdržiavať je adresa správna,
ale táto adresa nie je trvalým pobytom zamestnanca. A túto "prechodnú" adresu napísala aj do kolónky adresa trvalého bydliska.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

janaGT Pozri príspevok
asi som sa zle vyjadrila,
v kolonke presná adresa, kde sa bude zdržiavať je adresa správna,
ale táto adresa nie je trvalým pobytom zamestnanca. A túto "prechodnú" adresu napísala aj do kolónky adresa trvalého bydliska.
Zmestnanec udáva lekárovi adresu, na ktorej sa bude počas DPN zdržiavať.
3 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

VERONIKA6 Pozri príspevok
Zmestnanec udáva lekárovi adresu, na ktorej sa bude počas DPN zdržiavať.
áno, to viem, ale na doklade musí byť aj adresa trvalého bydliska ... a ak sa pacient nezdržiava na adrese trvalého bydliska, tak sa do riadku pod píše adresa, kde sa bude zdržiavať. Ona mu vypísala do obidvoch riadkov adresu, kde sa bude zdržiavať, ktorá nie je totožná s adresou trvalého bydliska.
Konkrétne:
trvalý pobyt ZC je Trnava, ulica xxx - táto adresa je aj vo všetkých prac.dokumentoch zamestnanca ( PZ, OP, mzdový list ... )
zdržiavať sa bude v Piešťanoch,ulica xxx, poschodie xxx
Avšak v obidvoch kolonkách je adresa Piešťany, xxx
1 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

janaGT Pozri príspevok
áno, to viem, ale na doklade musí byť aj adresa trvalého bydliska ... a ak sa pacient nezdržiava na adrese trvalého bydliska, tak sa do riadku pod píše adresa, kde sa bude zdržiavať. Ona mu vypísala do obidvoch riadkov adresu, kde sa bude zdržiavať, ktorá nie je totožná s adresou trvalého bydliska.
Konkrétne:
trvalý pobyt ZC je Trnava, ulica xxx - táto adresa je aj vo všetkých prac.dokumentoch zamestnanca ( PZ, OP, mzdový list ... )
zdržiavať sa bude v Piešťanoch,ulica xxx, poschodie xxx
Avšak v obidvoch kolonkách je adresa Piešťany, xxx
Daj zamestnancovi , nech si to dá opraviť.
2 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Ak zamestnancovi trvá pn menej ako 10 dní, tak potvrdenia o dočas.pracovnej neschopnosti zostávajú u zamestnávateľa. Potvrdzujete takéto potvrdenia? Samozrejme tam vypisujem kedy do zamestnania nastúpil , ale je potrebné kvôli prípadnej kontrole to aj opečiatkovať a podpísať?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

suklova Pozri príspevok
Ak zamestnancovi trvá pn menej ako 10 dní, tak potvrdenia o dočas.pracovnej neschopnosti zostávajú u zamestnávateľa. Potvrdzujete takéto potvrdenia? Samozrejme tam vypisujem kedy do zamestnania nastúpil , ale je potrebné kvôli prípadnej kontrole to aj opečiatkovať a podpísať?
Opečiatkujem a podpíšem, tak ako si doklad vyžaduje. Je to aj pre prípadnú kontrolu.
2 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Ďakujem Veronika.
0 0
tanusik tanusik

tanusik je offline (nepripojený) tanusik

Ahojte....
Zamestnanec mi odovzdal aj "Preukaz o trvaní dočasnej pracov. neschopnosti", kde je uvedené, že poistenec je ku dňu .... dočasne práceneschopný. vypísaný je od 18.06., 10 kalend. dní, kt. sa týkajú zamestnávateľa budú 27.06. Nemal si tento doklad nechať zamestnanec a sám ho zaslať do sociál.poistovne?

Ešte jednu vec celkom nechápem, obdobie za kt. je vypísaný treba hlásiť aj do Zdrav. poisťovne? alebo ?...
Ďakujem za každú radu...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tanusik Pozri príspevok
Ahojte....
Zamestnanec mi odovzdal aj "Preukaz o trvaní dočasnej pracov. neschopnosti", kde je uvedené, že poistenec je ku dňu .... dočasne práceneschopný. vypísaný je od 18.06., 10 kalend. dní, kt. sa týkajú zamestnávateľa budú 27.06. Nemal si tento doklad nechať zamestnanec a sám ho zaslať do sociál.poistovne? Nie, nemal, mal to doručiť Vám a vy postúpiť na SP.Ešte jednu vec celkom nechápem, obdobie za kt. je vypísaný treba hlásiť aj do Zdrav. poisťovne? alebo ?... Áno.Ďakujem za každú radu...
Odpovede sú v texte. 1OKD má nárok na náhradu príjmu od zamestnáv. a od 11 dňa prepláca nemocenské SP.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

tanusik Pozri príspevok
Ahojte....
Zamestnanec mi odovzdal aj "Preukaz o trvaní dočasnej pracov. neschopnosti", kde je uvedené, že poistenec je ku dňu .... dočasne práceneschopný. vypísaný je od 18.06., 10 kalend. dní, kt. sa týkajú zamestnávateľa budú 27.06. Nemal si tento doklad nechať zamestnanec a sám ho zaslať do sociál.poistovne?

Ešte jednu vec celkom nechápem, obdobie za kt. je vypísaný treba hlásiť aj do Zdrav. poisťovne? alebo ?...
Ďakujem za každú radu...
DPN sa nahlasuje do zdravotnej poisťovne a to začiatok aj koniec. Preukaz o trvaní DPN by mal zamestnanec odovzdať zamestnávateľovi a ten ho postúpi soc. poisťovni. Zamestnávateľ tak vie, že zamestnanec je ešte stále DPN.
2 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dobry den

zamestnanec si zlomil nohu ale doma bude viac ako 10 dní pn...viem že prvých 10 dní platíme my... a dalej aký je postup už od 11teho dna treba odovzdať do SP aké doklady?
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Do SP pošleš DPN a Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať