Zavrieť

Porady

PN a doklady

Čaute poraďáci,

možno sa mi budete smiať, ale mám minimum skúseností s tým, keď sú zamestnanci na PN a hlavne mám "hokej" v dokladoch. Skúste mi poradiť prosím.
ZC bol na PN od 24.03. do 03.04.2009 (teda myslím, lebo práce schopný je od 04.04). Doniesol tieto doklady:
1. Potvrdenie o DPN časť II. a Žiadosť o náhradu príjmu pri DPN - toto si necháva zamestnávateľ?
2. Potvrdenie o DPN časť II. Žiadosť o nemocenské...
je tam časť kde má zamestnávateľ uviesť: Zamestnanec nám nárok na náhradu príjmu od do - to mám vypísať a to je tých 10 dní, ktoré mu platíme my. Túto časť mám odovzdať do Soc. poist.?
3. Preukaz o trvaní DPN - odovzdať do Soc. poist.? Preukaz má vystavený len do konca marca. Má dodať aj za apríl a má tam zamestnávateľ niečo vypísať?
4. Potvrdenie O DPN časť IV. Hlásenie zamestnávateľovi o skončení DPN - treba ho odovzdať do Soc. poist.?
Do Soc. poist. ešte dodám potrvdenie o príjmoch zamestnanca za rok 2008 - pracoval celý rok. Treba odovzdať ešte niečo?
Do ZP odovzdám oznámenie zamestnávateľa, kde nahlásim v marci 03/2009 začiatok kategórie O 1 a v apríli koniec kategórie O 1.
Zabudla som ešte na niečo? Alebo ma prosím opravte, ak píšem blbosti.
Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 21.07.10 at 11:47
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň, prosím Vás, zamestnankyňa mala v mesiaci marec 2011 absenciu /´mala prerušené poistenie 1 deň/ . Teraz je PN a program mi počíta vym. základ od 3/11 do 6/11 a nie rok 2010, je to v poriadku? Za odpovede ďakujem
0 0
viktor24 viktor24

viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

Dobry den,
zamestnankyna je od 27.1.11 na PN. Minuly tyzden mi oznamila, ze v SP poziadala o prerusenie PN a ide na 2 tyzdne na dovolenku. Prosim Vas, ako sa to ma riesit? Nemala doniest mzdarke (ta je momentalne tiez na dovolenke v zahranici) tiez doklad o preruseni PN? Ake povinnosti ma v tomto pripade zamestnavatel? Dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

viktor24 Pozri príspevok
Dobry den,
zamestnankyna je od 27.1.11 na PN. Minuly tyzden mi oznamila, ze v SP poziadala o prerusenie PN a ide na 2 tyzdne na dovolenku. Prosim Vas, ako sa to ma riesit? Nemala doniest mzdarke (ta je momentalne tiez na dovolenke v zahranici) tiez doklad o preruseni PN? Ake povinnosti ma v tomto pripade zamestnavatel? Dakujem.
Ešte som nepočula o prerušení PN, neide o jej ukončenie? A o dovolenku požiadala zamestnáv.? Pretože len tak si odísť na dovolenku nie je možné.
0 0
viktor24 viktor24

viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

Ano, ona povedala ze prerusila PN a nakolko ide do zahranicia na dovolenku, tak mna ako zamestnavatela poziadala o dovolenku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

viktor24 Pozri príspevok
Ano, ona povedala ze prerusila PN a nakolko ide do zahranicia na dovolenku, tak mna ako zamestnavatela poziadala o dovolenku.
A má o tom nejaký doklad od SP, alebo od lekára?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

viktor24 Pozri príspevok
Ano, ona povedala ze prerusila PN a nakolko ide do zahranicia na dovolenku, tak mna ako zamestnavatela poziadala o dovolenku.
Ošetrujúci lekár jej zrejme PN-ku ukončil. Pýtaj si od nej doklad o ukončení PN. Či jej po návrate z dovolenky vystavia novú - to je záležitosť ošetrujúceho lekára.
Ťažko predpokladať, že by pri súčasnej PN-ke lekár zmenil miesto pobytu počas PN-ky na zahraničie.
0 0
viktor24 viktor24

viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

Dakujem, tiez tipujem skor na ukoncenie ako prerusenie PN-ky. Zatial ziadny doklad nedoniesla. Snad,ked sa vrati z dovolenky, tak budem mudrejsi. Avsak ked niekto ide na dovolenku, tak si myslim, ze uz nie je dovod na PN... Dakujem este raz.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

viktor24 Pozri príspevok
Dakujem, tiez tipujem skor na ukoncenie ako prerusenie PN-ky. Zatial ziadny doklad nedoniesla. Snad,ked sa vrati z dovolenky, tak budem mudrejsi. Avsak ked niekto ide na dovolenku, tak si myslim, ze uz nie je dovod na PN... Dakujem este raz.
To určite áno, keď je schopná dovolenky, je schopná aj práce. Ale nemal si s dovolenkou súhlasiť len tak, bez dokladu o ukončení PN. Poriadok musí byť.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Čaute poraďáci,

možno sa mi budete smiať, ale mám minimum skúseností s tým, keď sú zamestnanci na PN a hlavne mám "hokej" v dokladoch. Skúste mi poradiť prosím.
ZC bol na PN od 24.03. do 03.04.2009 (teda myslím, lebo práce schopný je od 04.04). Doniesol tieto doklady:
1. Potvrdenie o DPN časť II. a Žiadosť o náhradu príjmu pri DPN - toto si necháva zamestnávateľ? ÁNO
2. Potvrdenie o DPN časť II. Žiadosť o nemocenské...
je tam časť kde má zamestnávateľ uviesť: Zamestnanec nám nárok na náhradu príjmu od do - to mám vypísať a to je tých 10 dní, ktoré mu platíme my. Túto časť mám odovzdať do Soc. poist.? ÁNO
3. Preukaz o trvaní DPN - odovzdať do Soc. poist.? Preukaz má vystavený len do konca marca. Má dodať aj za apríl a má tam zamestnávateľ niečo vypísať?
PREUKAZ O TRVANÍ NEODOVZDÁŠ, LEBO TO PLATÍŠ EŠTE TY
4. Potvrdenie O DPN časť IV. Hlásenie zamestnávateľovi o skončení DPN - treba ho odovzdať do Soc. poist.?ÁNO
Do Soc. poist. ešte dodám potrvdenie o príjmoch zamestnanca za rok 2008 - pracoval celý rok. ÁNO Treba odovzdať ešte niečo?
Do ZP odovzdám oznámenie zamestnávateľa, kde nahlásim v marci 03/2009 začiatok kategórie O 1 a v apríli koniec kategórie O 1. ˇANO
Zabudla som ešte na niečo? Alebo ma prosím opravte, ak píšem blbosti. Je to tak, ako píšeš
Ďakujem

Dobrý deň, Pn-ku robím prvý-krát, takže sa chcem len uistiť. Príspevok vyššie som si zkopírovala hneď zo začiatku témy. Chcem sa spýtať, či tento postup pri nahlasovaní PN-iek je platný i dnes. A ešte by som sa chcela spýtať, že ak ZC PN viac ako 10 dní, do SP sa to nahlasuje do koľkých dní, hned ako začne plynúť 11 den? A do ZP ak je zač. PN 11.2.2013 sa to nahlasuje do 8 dní. Nemám čakať až do marca?
Dakujem
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Gong Pozri príspevok
Čaute poraďáci,


Dobrý deň, Pn-ku robím prvý-krát, takže sa chcem len uistiť. Príspevok vyššie som si zkopírovala hneď zo začiatku témy. Chcem sa spýtať, či tento postup pri nahlasovaní PN-iek je platný i dnes. A ešte by som sa chcela spýtať, že ak ZC PN viac ako 10 dní, do SP sa to nahlasuje do koľkých dní, hned ako začne plynúť 11 den? A do ZP ak je zač. PN 11.2.2013 sa to nahlasuje do 8 dní. Nemám čakať až do marca?
Dakujem
Platí aj dnes, iba Potvrdenie o príjme už netreba dávať. Do SP doručíš doklad o PN začiatkom nasledujúceho mesiaca, zhruba do 5. Na ZP posielaš oznámenie o zmenách do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom došlo k zmene platiteľa poistného.
1 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Tamila Pozri príspevok
Platí aj dnes, iba Potvrdenie o príjme už netreba dávať. Do SP doručíš doklad o PN začiatkom nasledujúceho mesiaca, zhruba do 5. Na ZP posielaš oznámenie o zmenách do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom došlo k zmene platiteľa poistného.
Dakujem pekne za odpoveď, ešte čo sa týka zaslania tej PN-ky do SP - netreba to do troch dní od 11 dňa? A chodíte tam osobne, alebo to zasielate poštou so sprievodným listom.
Dakujem
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Gong Pozri príspevok
Dakujem pekne za odpoveď, ešte čo sa týka zaslania tej PN-ky do SP - netreba to do troch dní od 11 dňa? A chodíte tam osobne, alebo to zasielate poštou so sprievodným listom.
Dakujem
Áno. Ja sa držím tiež tých 3 dní, svojho času som to niekde čítala - mám dojem, že to bolo na niektorom tlačive k PN-ke. Posielam ich poštou so sprievodným listom - voľakedy sa im vravelo "bez sprievodného listu".
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dobrý deň,
tých 10dní ktoré mu platí zamestnávateľ, do tých 10 dní sa ráta i víkend a sviatok?
Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Gong Pozri príspevok
Dobrý deň,
tých 10dní ktoré mu platí zamestnávateľ, do tých 10 dní sa ráta i víkend a sviatok?
Dakujem
náhrada príjmu aj nemocenské sa vypláca za kalendárne dni
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gong Pozri príspevok
Dobrý deň,
tých 10dní ktoré mu platí zamestnávateľ, do tých 10 dní sa ráta i víkend a sviatok?
Dakujem
ÁNo, náhrada aj nemocenské sú za KD.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Tweety Pozri príspevok
ÁNo, náhrada aj nemocenské sú za KD.
DAKUJEM veľmi pekne.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dobrý deň, čo sa týka oznámenia zamestnávateľa, tu uvádzam 1OZ - dátum zač.PN a 1OK - dátum ukončenia PN (t.j. schopný práce od 25.02.2013) ja uvediem dátum 24.2.2013? Uvažujem pri vyplňaní správne? Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gong Pozri príspevok
Dobrý deň, čo sa týka oznámenia zamestnávateľa, tu uvádzam 1OZ - dátum zač.PN a 1OK - dátum ukončenia PN (t.j. schopný práce od 25.02.2013) ja uvediem dátum 24.2.2013? Uvažujem pri vyplňaní správne? Dakujem
ÁNo, správne.
0 0
orion417 orion417

orion417 je offline (nepripojený) orion417

PN mi začala 28.8. a bude trvať max 7 dní. Musím doniesť zamestnávateľovi prechodku?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

orion417
PN mi začala 28.8. a bude trvať max 7 dní. Musím doniesť zamestnávateľovi prechodku?
orion417
PN mi začala 28.8. a bude trvať max 7 dní. Musím doniesť zamestnávateľovi prechodku?
Ano, bez nej ti za august nemôže vyplatiť nahradu príjmu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať