Zavrieť

Porady

Dovolenka - Olymp

Zdravím!

vie mi niekto poradiť ako mám zadať do Olympu dovolenku pre pracovníkov s nerovnomerne rozvrhnutým prac.časom? Povedzme že má pracovník nárok len na 17,5 dňa.
Nevidím ani v Prac. zmluvách takú možnosť že nerovnomerne rozvrhnutý prac.čas.
Za pomoc vopred veeeeeelmi ĎAKUJEM!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    ajka
    Zdravím!

    vie mi niekto poradiť ako mám zadať do Olympu dovolenku pre pracovníkov s nerovnomerne rozvrhnutým prac.časom? Povedzme že má pracovník nárok len na 17,5 dňa.
    Nevidím ani v Prac. zmluvách takú možnosť že nerovnomerne rozvrhnutý prac.čas.
    Za pomoc vopred veeeeeelmi ĎAKUJEM!
    Podľa mňa jedine v personalistike cez voľbu "ručne zadané".

    zuveska je offline (nepripojený) zuveska

    zuveska
    Kde robím chybu, keď mi Olymp sústavne znásobuje nárok na dovolenku? Zadala som do personalistiky zamestnancov s nástupom 1.6.2005, nahodila som v pracovných zmluvách počty odpracovaných rokov a dní aby mi zohľadnilo alikvotné nároky z 20 a 25 dní. Skontrolovala som a bolo to všetko v poriadku. Po opakovanom otvorení databázy som už v persolnalistike v chlieviku predošlá dovolenka našla dvojnásobok alebo trojnásobok nároku. Všetko som to opravila (podotýkam, že som odomkla mesiac začiatku pracovného pomeru) a potom sa to všetko zopakovalo. Stále mi niečo uniká a neviem čo. Poradíte mi?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    zuveska, podľa mňa je to z dôvodu odomknutia uzavretého mesiaca, ale pravý dôvod netuším ...

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    zuveska
    Kde robím chybu, keď mi Olymp sústavne znásobuje nárok na dovolenku? Zadala som do personalistiky zamestnancov s nástupom 1.6.2005, nahodila som v pracovných zmluvách počty odpracovaných rokov a dní aby mi zohľadnilo alikvotné nároky z 20 a 25 dní. Skontrolovala som a bolo to všetko v poriadku. Po opakovanom otvorení databázy som už v persolnalistike v chlieviku predošlá dovolenka našla dvojnásobok alebo trojnásobok nároku. Všetko som to opravila (podotýkam, že som odomkla mesiac začiatku pracovného pomeru) a potom sa to všetko zopakovalo. Stále mi niečo uniká a neviem čo. Poradíte mi?
    Ja som to reklamovala v Krose, povedali, že to bude opravené v novej
    verzii. Ešte som to nemala čas odkontrolovať. Skús nainštalovať novú
    verziu 6.0 a odkontroluj.

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    ajka, ja som zadala v prac.zmluvach ze pracuju len tri dni v tyzdni (pracuju kazdy druhy den), ale 40 hod.prac.dobu. A preratalo mi dovolenku dobre.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    V Krose mi poradili, aby som si zadávala pri inom pracovnom fonde takýto postup:

    napr. strážnici odpracujú v týždni dve 12 hodinové zmeny. Ich pracovný čas je teda 24 hodín týždenne.


    U nás vo firme máme 40 h pracovný fond:
    výpočet pre strážnikov 24/40= 0,6
    V personalistike v pracovných pomeroch v okienku pracovný úväzok som zadala číslo 0,6 a všetko mi krásne vypočítalo.

    anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

    anna 07
    ahojte, chcela by som sa vas opytat, ako sa pocita nahrada mzdy za dovolenku, mam pracovnika, kt. ma mesac. mzdu 11 500,-, 40 hod. prac. cas, podla coho urcim ty sa to pocita priemerom, alebo inak?
    ak je to priemerom predpokladam, ze je to nejaky priemer miezd z min. roku? ale ak je to pracovnik - jeho 1. zamestnanie-este nepracoval?

    prosim poradtite? diiik

    Ružena je offline (nepripojený) Ružena

    Ružena
    anna 07
    ahojte, chcela by som sa vas opytat, ako sa pocita nahrada mzdy za dovolenku, mam pracovnika, kt. ma mesac. mzdu 11 500,-, 40 hod. prac. cas, podla coho urcim ty sa to pocita priemerom, alebo inak?
    ak je to priemerom predpokladam, ze je to nejaky priemer miezd z min. roku? ale ak je to pracovnik - jeho 1. zamestnanie-este nepracoval?

    prosim poradtite? diiik
    Pozri 1. nahrada mzdy Zak.prace §116,
    2.priem zarobok vypočítaš podľa §134 - rozhodne obdobie predchadz. štvrťrok
    3.ak je to prvé zamestnanie a odpracoval už tri mesiace - podľa bodov 1. 2.
    4. ak neodpracoval, použiješ pravdepodobný zárobok §134 od.3

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.