Zavrieť

Porady

Izbová rastlinka

Chcem sa vám pochváliť mojou novou nádhernou izbovou rastlinkou čo som dnes dostala a zároveň vás poprosiť, či náhodou nepoznáte jej presný názov a podmienky na pestovanie.Ďakujem pekne.


Zároveň by som bola rada, keby ste sa v tejto téme pochválili aj vy svojimi izbovými rastlinkami, keďže som ich veľký milovník
Usporiadat
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

zuzkahris Pozri príspevok
Ja nerobím ozaj nič výnimočné, mala som ju na chodbe, kde bolo trošku chladnejšie ako v izbách, rosila som ju každý večer a zrazu čo nevidím, zakvitla...
Tiež rosím antúriu,ale nie na kvety a kvitne mi vkuse už dva roky,ešte nebola bez kvetu.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

zuzkahris Pozri príspevok
Niečo sa jej nepáči, skúšala si presadiť ?
..no nestihla som ved vyhynula,ale mám mladú rastlinu z nej taká odnož tak skúsim zasadiť tú či z nej niečo bude
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...mojej krásnej panašovanej Šeflere sa tiež niečo nepáčilo. Dávala som na ňu pozor, chránila ju ako oko v hlave, aj tak vyhynula po krátkej dobe čo som ju doniesla z obchodu. Myslím si, že už musela byť napadnutá, lebo začala hniť-černieť /ako muškáty zvyknú/ ...pritom som ju nepreliala a nedala sa zachrániť.... a píšu o nej, že je úplne nenáročná kvetinka a vyhynula aj kamoške aj susede
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

ludmilla Pozri príspevok
Veľmi sa mi páči táto usmiata orchidea, len kde ju kúpiť?????
Dobrý večer vám prajem. Prelúskala som teraz celú túto tému a .....klobúk dolu pred Vami. Ste tu viacerí s takými obrovskými zbierkami kvetín, že si ani neviem predstaviť ako stíhate tú starostlivosť. Ja mám tiež doma kvetinky, hrozne mám rada kvety, ale je to zlomok toho, čo tu máte vy (príležitostne pofotím a pridám aj ja - ak sa môžem pridať). Mňa by ale zaujímalo, či takáto orchidea naozaj existuje - na strane 21 tejto témy. Neviete? Alebo je to nebodaj upravená fotografia? Lebo tie "xichtíky" na tých kvetoch sú ÚŽASNÉ. Dajte prosím vedieť. Hrozne by som také chcela . Ďakujem
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

7monika5 Pozri príspevok
Dobrý večer vám prajem. Prelúskala som teraz celú túto tému a .....klobúk dolu pred Vami. Ste tu viacerí s takými obrovskými zbierkami kvetín, že si ani neviem predstaviť ako stíhate tú starostlivosť. Ja mám tiež doma kvetinky, hrozne mám rada kvety, ale je to zlomok toho, čo tu máte vy (príležitostne pofotím a pridám aj ja - ak sa môžem pridať). Mňa by ale zaujímalo, či takáto orchidea naozaj existuje - na strane 21 tejto témy. Neviete? Alebo je to nebodaj upravená fotografia? Lebo tie "xichtíky" na tých kvetoch sú ÚŽASNÉ. Dajte prosím vedieť. Hrozne by som také chcela . Ďakujem
monika, vitaj v tejto téme venovanej všetkým izbových rastlinkám , už sa teším, keď aj ty popridávaš fotky tvojich spolubývajúcich. Tá usmiata orchidea je Vanda, kúpiť sa vo všetkých väčších Baumaxoch, alebo v Hornbachu. Veru je to krásna usmiata orchidka, len tá cena je na nej trochu vyššia, preto ju ešte stále nemám, no tiež by som veľmi chcela, ale raz aj to bude .
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Valčake Pozri príspevok
...mojej krásnej panašovanej Šeflere sa tiež niečo nepáčilo. Dávala som na ňu pozor, chránila ju ako oko v hlave, aj tak vyhynula po krátkej dobe čo som ju doniesla z obchodu. Myslím si, že už musela byť napadnutá, lebo začala hniť-černieť /ako muškáty zvyknú/ ...pritom som ju nepreliala a nedala sa zachrániť.... a píšu o nej, že je úplne nenáročná kvetinka a vyhynula aj kamoške aj susede
Valčake mám podobnú skúsenosť, doma mám niekoľko sto rastliniek, Šefleru som mala aj ja, no taisto mi odišla, tiež neviem prečo, všetkým rastlinkám sa darí, preto už ju obdivujem len v obchodoch, neodvažujem sa kúpiť si druhú...
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

beba13 Pozri príspevok
..no nestihla som ved vyhynula,ale mám mladú rastlinu z nej taká odnož tak skúsim zasadiť tú či z nej niečo bude
Beba držím silno palce, nech ti pekne porastie, začni ju potom trochu prihnojovať.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zuzka, tak keď aj tebe vyhynula, tak už sa ani neodvážim kúpiť. Pritom sa mi veľmi páči...
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Valčake Pozri príspevok
Zuzka, tak keď aj tebe vyhynula, tak už sa ani neodvážim kúpiť. Pritom sa mi veľmi páči...
Neviem kde robíme chybu, možno by sme mali ešte preštudovať nejaké knihy, porovnať a uvidíme ... Ozaj netuším.., ale ozaj tí veľkopestovatelia tým rastlinkám dávajú hormóny na rast, potom sú také krásne v obchodoch a doma nám odídu, inak si vysvetliť neviem...
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

zuzkahris Pozri príspevok
monika, vitaj v tejto téme venovanej všetkým izbových rastlinkám , už sa teším, keď aj ty popridávaš fotky tvojich spolubývajúcich. Tá usmiata orchidea je Vanda, kúpiť sa vo všetkých väčších Baumaxoch, alebo v Hornbachu. Veru je to krásna usmiata orchidka, len tá cena je na nej trochu vyššia, preto ju ešte stále nemám, no tiež by som veľmi chcela, ale raz aj to bude .
Ďakujem za privítanie v téme, som rada že k vám môžem patriť
Pofotila som nejaké kvetinky, no zisťujem, že fotografka zo mňa nebude
Nie je to neviem aká kvalita, ale je to aspoň niečo.
Pokúsim sa pridať...
P1310001.jpg  
P1310004.jpg  
P1310005.jpg  
P2020007.jpg  
P2020010.jpg  

P2020011.jpg  
P2020025.jpg  
1/1
1 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

Potom mám ešte takúto orchideu, ktorú som kúpila asi pred dvoma rokmi, a boli to len listy. Kvet - myslím, že celkom zvláštny, som videla až keď mi doma rozkvitol. Aj sa mi rozmnožuje - vidím nové listy mimo hlavnej rastlinky, len mám ju v takej rašeline, v akej som ju kúpila a nie je to zmes ako bývajú ostatné orchidee. Tak neviem, či to treba presadiť, alebo nechať tak. Zaujímam sa preto, lebo mi začali strácať farbu listy. Neviete mi niekto poradiť?
P2020014.jpg  
P2020018.jpg  
P2020020.jpg  
1/1
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

7monika5 Pozri príspevok
Ďakujem za privítanie v téme, som rada že k vám môžem patriť
Pofotila som nejaké kvetinky, no zisťujem, že fotografka zo mňa nebude
Nie je to neviem aká kvalita, ale je to aspoň niečo.
Pokúsim sa pridať...
Tá posledná rastlinka sa mi páči.. Ako sa volá?
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

2009 Pozri príspevok
Tá posledná rastlinka sa mi páči.. Ako sa volá?
No ja ani úplne presne neviem
Vyzerá ako Nolina - slonia noha, len nemá taký ten charakteristický kmeň - tú nohu. Tak fakt neviem. Možno niekto bude vedieť - budem rada...
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

7monika5 Pozri príspevok
No ja ani úplne presne neviem
Vyzerá ako Nolina - slonia noha, len nemá taký ten charakteristický kmeň - tú nohu. Tak fakt neviem. Možno niekto bude vedieť - budem rada...
Monika, krásne rastlinky , tá posledná sa mi podobá na nejaký druh bromélie-snáď Tillandsie, Slonia noha-Beucarnea má taký charasterický kmeň, tak preto sa skôr prikláňam k tej Tillandsii..., uvidíme čo povedia ostatní..
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

7monika5 Pozri príspevok
Potom mám ešte takúto orchideu, ktorú som kúpila asi pred dvoma rokmi, a boli to len listy. Kvet - myslím, že celkom zvláštny, som videla až keď mi doma rozkvitol. Aj sa mi rozmnožuje - vidím nové listy mimo hlavnej rastlinky, len mám ju v takej rašeline, v akej som ju kúpila a nie je to zmes ako bývajú ostatné orchidee. Tak neviem, či to treba presadiť, alebo nechať tak. Zaujímam sa preto, lebo mi začali strácať farbu listy. Neviete mi niekto poradiť?
To je orchidea Lusidia discolor, žiaľ túto orchideu ešte nevlastním, takže neviem objasniť to žltnutie, možno je to prirodzené, ak vyháňa nové rastlinky, tak po odkvitnutí staršia odumiera, no je to len môj dohad, tak to funguje aj u Dendróbií.Doporučujem sa ešte opýtať v téme " Pestovanie orchidejí " .
1 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

zuzkahris Pozri príspevok
To je orchidea Lusidia discolor, žiaľ túto orchideu ešte nevlastním, takže neviem objasniť to žltnutie, možno je to prirodzené, ak vyháňa nové rastlinky, tak po odkvitnutí staršia odumiera, no je to len môj dohad, tak to funguje aj u Dendróbií.Doporučujem sa ešte opýtať v téme " Pestovanie orchidejí " .
Áno, ďakujem. Podľa názvu som pozerala fotografie na internete a je to ona. Uvidím, ako bude ďalej prežívať. Ak zbadám zhoršenie, opýtam sa v "orchidejkovej" téme Tie listy zmenili farbu tak dorúžova, ale netvária sa, že by to odchádzalo - aspoň na mňa zatiaľ tak nepôsobia.
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

zuzkahris Pozri príspevok
Monika, krásne rastlinky , tá posledná sa mi podobá na nejaký druh bromélie-snáď Tillandsie, Slonia noha-Beucarnea má taký charasterický kmeň, tak preto sa skôr prikláňam k tej Tillandsii..., uvidíme čo povedia ostatní..
Ďakujem za reakciu. Pozerala som viacero obrázkov Tilandsií a nie som si istá, či je to ono. Tie listy mi pripadajú trošku iné, aj keď je to podobné. Mätie ma to, že na obrázkoch Tilandsií som videla skoro všetky s listami kratšími, rovnými a akoby vztýčenými dohora. Lenže to, čo mám doma sú listy také dlhé, cca 50cm, trocha zvlnené a ovisnuté dole - veľmi pripomínajúce sloniu nohu - len bez nohy
Tak neviem.....celkom by ma zaujímalo, čo to mám
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Moja Nolina bola taká pred rokom. Vtedy nebolo vidieť nohu Teraz je nohu vidieť, ale listy sú suchšie, budem musieť asi zostrihať. Možno to pomôže pri identifikácii.
Nolina jan.2010.jpg  
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

Valčake Pozri príspevok
Moja Nolina bola taká pred rokom. Vtedy nebolo vidieť nohu Teraz je nohu vidieť, ale listy sú suchšie, budem musieť asi zostrihať. Možno to pomôže pri identifikácii.
Áno, ďakujem
Asi sme sa trafili, lebo toto je najpodobnejšie tej mojej. Hoci ja mám v kochlíčku 3 rastlinky - tak som to dostala a nič som s tým nerobila. Mám ich rozsadiť? Ja som to dostala od kamarátky už viac ako pred dvoma rokmi a stále je to takéto - bez nohy! Spravila som ešte zopár fotečiek. Nech sme si na istom. Ďakujem vám
P2050037.jpg  
P2050039.jpg  
P2050038.jpg  
1/1
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

7monika5, trafili určite. Ja som moju tiež dostala od kamošky, ktorá mala v kochlíku 3 ks, tak ako ty.... rozsadila a jej vyzerajú úplne tak ako tvoje. Mne dala jednu, ale u mojej rastlinky sa viac točia listy. Rozsadiť môžeš, ale na jar a dávaj pozor, aby si nesadila príliš hlboko. Je to nenáročná rastlinka, lepšie znáša sucho ako premokrenie, ale ak je suchý vzduch treba častejšie rosiť, lebo jej začnú schnúť konce listov, ktoré sa môžu prípadne ostrihať. Nech sa darí
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať