Zavrieť

Porady

Izbová rastlinka

Chcem sa vám pochváliť mojou novou nádhernou izbovou rastlinkou čo som dnes dostala a zároveň vás poprosiť, či náhodou nepoznáte jej presný názov a podmienky na pestovanie.Ďakujem pekne.


Zároveň by som bola rada, keby ste sa v tejto téme pochválili aj vy svojimi izbovými rastlinkami, keďže som ich veľký milovník
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Prvýkrát mi kvitne klívia, mám ju už 4 roky A čo myslíte po odkvitnutí ju presadiť do väčšieho? Alebo presadiť v tom istom./kvôli koreňom/
...po 4 rokoch, to poteší
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Moja Kohleria má veľa kvietkov a omylom som ju dala medzi vonkajšie kvety. Pritom je to izbová kvetina
Kohleria Cybele, (1).jpg  
Kohleria Cybele, (2).jpg  
Kohleria Cybele..jpg  
Kohleria Cybele.jpg  
1/1
6 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

Zdenka175 Pozri príspevok
Prvýkrát mi kvitne klívia, mám ju už 4 roky A čo myslíte po odkvitnutí ju presadiť do väčšieho? Alebo presadiť v tom istom./kvôli koreňom/
myslim ze skor nepresadzat... hovori sa ze rastie najlepsie obmedzena nadobou... ja som tak presadila do dost velkeho crepnika a po roku som sla teraz spat do mensieho
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zdenka175 Pozri príspevok
Prvýkrát mi kvitne klívia, mám ju už 4 roky A čo myslíte po odkvitnutí ju presadiť do väčšieho? Alebo presadiť v tom istom./kvôli koreňom/
Klíviu môžeš kľudne vybrať zo zeme a nechať preschnúť , rovnako ako amarylku a neskôr zasadiť do čerstvej zeminy.Mám to odskúšané
Po odkvitnutí je dôležié obmedziť polievania a držať v chladnejšej , tmavšej miestnosti.
3 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Minule som si listovala knižku a pri Gynure som si pomyslela, aká pekná kvetinka, takú ešte nemám a včera som išla okolo kvetinárstva a mali takú maličkú, tak sa tešííím
P6280013.jpg  
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Valčake Pozri príspevok
Moja Kohleria má veľa kvietkov a omylom som ju dala medzi vonkajšie kvety. Pritom je to izbová kvetina
tak to je úplne super krásny kvietok, nevidela som ešte taký, ani v kvetinárstvach..........chcela by som ho

Ako sa rozmnožuje?
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Rozmnožuje sa bez problémov, teda odrezkami. Je to taká jemná kvetinka, preto je lepšie ak sa rozmnoží do viac kvetináčov. Potrebuje veľa svetla, lebo inak má veľmi jemné stonky.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Rozkvitla mi mäsožravka Sarracenia purpurea, prvý krát mojim pričinením rozkvitá Antúrium, Pepromia caperata a Ceropegia woodi .

Mimochodom zase bojujem so štítničkami na mäsožravkách ...
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  

1/1
5 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Zuzko ahojky tak toto je ta od tebe
078.JPG  
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

ra.cermak Pozri príspevok
Zuzko ahojky tak toto je ta od tebe
Ahooooj , no tá krásne narástla!! Teším sa !!!
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
zuzkahris Pozri príspevok
Rozkvitla mi mäsožravka Sarracenia purpurea, prvý krát mojim pričinením rozkvitá Antúrium, Pepromia caperata a Ceropegia woodi .

Mimochodom zase bojujem so štítničkami na mäsožravkách ...
Pekné, purpureu a väčšinu mäsožraviek môžeš mať v lete v hlbšej miske s vodou.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

aviator Pozri príspevok
Pekné, purpureu a väčšinu mäsožraviek môžeš mať v lete v hlbšej miske s vodou.
Dažďovú vodu im každý deň poctivo nalievam do misiek,ale je dobrý nápad dať im nejakú väčšiu misku a hneď zajtra pohľadám.Ďakujem za radu
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

zuzkahris Pozri príspevok
Rozkvitla mi mäsožravka Sarracenia purpurea, prvý krát mojim pričinením rozkvitá Antúrium, Pepromia caperata a Ceropegia woodi .

Mimochodom zase bojujem so štítničkami na mäsožravkách ...
aj ju opeluješ alebo sa bojíš, že by si ju zbytočne vysilila?

0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Evka neopelujem,to som ešte neskúšala , ale pozrite čím sa vyznamenala Mucholapka na balkóne, až mi je toho pavúka ľúto ...
P7140065.jpg  
P7140067.jpg  
1/1
4 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Fíha paráda. I keď pavúka je škoda je to príroda
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

zuzkahris Pozri príspevok
Evka neopelujem,to som ešte neskúšala , ale pozrite čím sa vyznamenala Mucholapka na balkóne, až mi je toho pavúka ľúto ...
No ta ma teda riadny ulovok
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte, v sobotu sme si kúpili novú rastlinku, fotky prikladám, neviete náhodou jej názov ?
1.jpg  
2.jpg  
1/1
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Odfotila som v plnej kráse prvé kvitnutie mojej klívie.Potešila ma teda
P6250058.jpg  
3 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Zdravím všetkých milovníkov rastlín. Vo výpredaji v TS som si kúpila za 0,5 € túto rastlinku, bolo na nej napísané - mix zelených rastlín. Nevedel by mi niekto poradiť, ako sa volá? Mám ju už mesiac, a celkom dobre sa drží. Má také zaujímavé listy, vyrastajú zo stredu rastliny, keď sú maličké, sú skrútené a rastom sa vyrovnávajú.
Snímka0420.jpg  
Snímka0421.jpg  
Snímka0422.jpg  
Snímka0423.jpg  
1/1
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

bikam Pozri príspevok
Zdravím všetkých milovníkov rastlín. Vo výpredaji v TS som si kúpila za 0,5 € túto rastlinku, bolo na nej napísané - mix zelených rastlín. Nevedel by mi niekto poradiť, ako sa volá? Mám ju už mesiac, a celkom dobre sa drží. Má také zaujímavé listy, vyrastajú zo stredu rastliny, keď sú maličké, sú skrútené a rastom sa vyrovnávajú.
Rastlinka sa volá Asplenium - Slezinník, je krásny a zdravý, výborná kúpa. vyžaduje polotieň, zvýšenú vzdušnú vlhkosť / ja môj rosím na listy, kľudne sa môže voda dostať aj do stredu, odkiaľ vyrastajú nové lístočky / a zemina nesmie preschnúť.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať