Zavrieť

Porady

Izbová rastlinka

Chcem sa vám pochváliť mojou novou nádhernou izbovou rastlinkou čo som dnes dostala a zároveň vás poprosiť, či náhodou nepoznáte jej presný názov a podmienky na pestovanie.Ďakujem pekne.


Zároveň by som bola rada, keby ste sa v tejto téme pochválili aj vy svojimi izbovými rastlinkami, keďže som ich veľký milovník
Usporiadat
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Valčake Pozri príspevok
Vygúglila som aeonium/je to ono/ ..no veeeeľmi sa mi páčia všetky. ja ich mám veľmi rada. Najradšej by som mala z každého druhu...
Ahojky...a aj nejake mas,som trosku nestastna z tych listkov,ze nie su pekne syto zelene,mohlo im uskodit priame slniecko???
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

.....este vas chcem poprosit o nazov kvietku ktory je na prvych dvoch fotkach,ten som totiz zachranila od vyhodenia na smetisko,sused sa ho totiz chystal vyhodit,lebo ze uz mu doma ide na nervy aky je velky.......no a uznajte,ze vyhodit taku nadheru by bola skoda.Na dalsich dvoch su zas moje ulovky pri ktorych som len odstrihla konariky a dufala som,ze pustia korienky.Cela rodina sa na mna divala ako na blazna,ze ani fikus ani cinska ruza sa neda mnozit odstrihnutym konarikom........ ale podarilo sa tak sa vytesujem.
DSC03200.JPG  
DSC03201.JPG  
DSC03202.JPG  
DSC03205.JPG  
1/1
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

magno Pozri príspevok
.....este vas chcem poprosit o nazov kvietku ktory je na prvych dvoch fotkach,ten som totiz zachranila od vyhodenia na smetisko,sused sa ho totiz chystal vyhodit,lebo ze uz mu doma ide na nervy aky je velky.......no a uznajte,ze vyhodit taku nadheru by bola skoda.
Ak tá rastlina má tuhé listy s pilkovitým okrajom, jedná sa pravdrpodobne o pandanus http://jiho.ceskestavby.cz/rostliny/...veitchii/?ok=1
1 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Michelle051 Pozri príspevok
Potrebujem idetifikovať rastlinku z chorvátska
Tie listy mi pripomínajú Kávovník - Coffea arabica, no nie som si istá
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Ak tá rastlina má tuhé listy s pilkovitým okrajom, jedná sa pravdrpodobne o pandanus

Ahojky,ma take listy takze to bude asi ono.............dakujem
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

.........este sa chcem pochvalit asi pred tromi mesiacmi som sa dostala k semienkam trachycarpus fortunei , tak som ich supla do zeme cakala...... a dnes uz zacali vyliezat ,zatial vykukaju 4 z 9 ,ale uz sa neviem dockat ked uz budu mat listky.Potom sem supnem aj foto. Zatial pekny dnik
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Silvernola si dobrý-á, aj mamka moja mala veľký Pandan,/doteraz som nevedela názov / ale keďže je chorá, darovala som to kamarátke ako aj všetky ostatné. Inak rastie rýchlo a je nezmar. Nevýhodou sú tie listy, inak dekoratívne. Preto som ani do paneláku nemohla zobrať. Pozor, pri presádzaní strašne pichá.
1 0
Ajenka Ajenka

Ajenka je offline (nepripojený) Ajenka

úpne obyčajná žena
Ahojte všetci
Nemáte niekto skúsenosti s pestovaním liči? Moja rastlinka má zatiaľ len necelých 20 cm. Mám ju na balkóne, ale bojím sa, aby jej nízke teploty neuškodili. Neviete mi povedať, ako ju mám zazimovať?
Vopred ďakujem za pomoc!!!
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

magno Pozri príspevok
Ahojky...a aj nejake mas,som trosku nestastna z tych listkov,ze nie su pekne syto zelene,mohlo im uskodit priame slniecko???
Bohužiaľ ja nemám, miesto toho pestujem Sempervivum- Skalné ruže a rôzne Sedum-i,y? Tie tiež milujem. Sú super mrazuvzdorné. Tvoje pochádza z Kanárskych ostrovov, Madeire - ..má rada svetlo a pozor v zime polievať len veľmi mierne.

1 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Valčake Pozri príspevok
Bohužiaľ ja nemám, miesto toho pestujem Sempervivum- Skalné ruže a rôzne Sedum-i,y? Tie tiež milujem. Sú super mrazuvzdorné. Tvoje pochádza z Kanárskych ostrovov, Madeire - ..má rada svetlo a pozor v zime polievať len veľmi mierne.

Aj tak dakujem,mozno sa teraz trosku spamataju,ale je fain,ze vyhanaju nove ruzice,tak uvidim......
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Dnes sme si doniesli domov tento úlovok
PA090128.jpg  
PA090130.jpg  
1/1
4 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Krásny bonsaj.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

bikam Pozri príspevok
Krásny bonsaj.
Ďakujem, ja som ho videla v piatok, ale by som sa s ním neodniesla, lebo je dosť veľký, tak ma počkal do soboty
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

zuzkahris Pozri príspevok
Ďakujem, ja som ho videla v piatok, ale by som sa s ním neodniesla, lebo je dosť veľký, tak ma počkal do soboty
No Zuzka u teba doma to musí vyzerať ako v raji, samé kvietky
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Zdenka175 Pozri príspevok
No Zuzka u teba doma to musí vyzerať ako v raji, samé kvietky
Zdenka, áno, je to môj raj, taká domáca botanická záhrada
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Pridávam fotku môjho Lithopsu, prvýkrát mi zakvitol, veľmi sa teším
1.jpg  
2.jpg  
1/1
9 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
Pridávam fotku môjho Lithopsu, prvýkrát mi zakvitol, veľmi sa teším
aj ja chcééém ja sa tiež teším
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

zuzkahris Pozri príspevok
Pridávam fotku môjho Lithopsu, prvýkrát mi zakvitol, veľmi sa teším
No to je rozkošne čudo
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

zuzkahris Pozri príspevok
Dnes sme si doniesli domov tento úlovok
A kde si ho kúpila ?
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

katka50 Pozri príspevok
A kde si ho kúpila ?
V mojom obľúbenom obchode-v Baumaxe
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať