Zavrieť

Porady

Izbová rastlinka

Chcem sa vám pochváliť mojou novou nádhernou izbovou rastlinkou čo som dnes dostala a zároveň vás poprosiť, či náhodou nepoznáte jej presný názov a podmienky na pestovanie.Ďakujem pekne.


Zároveň by som bola rada, keby ste sa v tejto téme pochválili aj vy svojimi izbovými rastlinkami, keďže som ich veľký milovník
Usporiadat
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

andersenka Pozri príspevok
tak toto som dostala aj ja od kolegyne ako mini verziu. Myslela som, že to len taký obyčajný sukulent..........ale že to kvitne, som netušila ))
Inak pekne mi rastie..........asi sa mu páči že je medzi orchidkami.
Čo si robila, že ti zakvitla?
Ja som tiež zostala milo prekvapená, máme ju 3 rok a teraz zakvitla.Ani nič špeciálne, cez zimu som ju mala na parapete, trochu menej zalievala a asi sa jej to páčilo
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

andersenka Pozri príspevok
ako sa staráš o tú kalu?

Ja som si objednala v starklovi, tak čakam kedy príde, ale to budu neviem či cibulky, či mini rastlinky už.....
Kala je na parapete, slniečko na ňu svieti len ráno, polievam ju aby nebola suchá a 1 týždenne hnojím hnojivom na kvitnúce rastliny. Zatiaľ pekne rastie ďalej, otvorila ďalší kornútik, tak dúfam, že sa jej bude dariť aj naďalej.
Čítala som, že po odkvitnutí ju treba prestať hnojiť, potom uvädnú listy a nastane odpočinok, hľuzu treba vybrať, očistiť od zeminy a bude obdobie kľudu.
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Zuzi já ji akorát přesazuji jinak se o no starám jak ty ale toto o tom vyndání jsem neslyšel to může fungovat letos mi vykvetla poprvé ale já ji nechávám přes léto na dvoře
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

ra.cermak Pozri príspevok
Zuzi já ji akorát přesazuji jinak se o no starám jak ty ale toto o tom vyndání jsem neslyšel to může fungovat letos mi vykvetla poprvé ale já ji nechávám přes léto na dvoře
No uvidíme, ja som ešte nezimovala, ale takto sa píše, takže potom ju vyberiem a uvidíme na rok
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Neviete mi poradiť, kde sa mohla stať chyba. Písala som aj do inej témy , ale tam nikdo neodpisuje http://www.porada.sk/1396215-post19.html
zdeni zdá sa mi že je tam aj téma "citrusy" skús ju najsť tuším na str. 3 to bolo
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ra.cermak Pozri príspevok
Zuzi já ji akorát přesazuji jinak se o no starám jak ty ale toto o tom vyndání jsem neslyšel to může fungovat letos mi vykvetla poprvé ale já ji nechávám přes léto na dvoře
no ja som si ju objednala s tým, že v lete bude vonku v črepníku a v jeseni ju premiestnim dnu.
Objednala som si žltu,oranžovu,ružovú....
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

andersenka Pozri príspevok
no ja som si ju objednala s tým, že v lete bude vonku v črepníku a v jeseni ju premiestnim dnu.
Objednala som si žltu,oranžovu,ružovú....
Tak krásnu paletu farieb si objednala , som zvedavá či pošlú hľuzy, alebo rastlinky a tešíím sa na fotky
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Tak toto je moja kala (biela), ktora sa rozhodla kvitnut po prvy krat strasne sa tomu tesim. Pred asi 9 mesiacmi som dostala kusok hluzy s jedny listom, ani som neverila ze sa moze prijat, bala som sa ze hluza zhnije, ale podarilo sa. Pekne sa rozrastla, zacala pustat aj bocne vyhonky a teraz kvietok
Naposledy upravil zena : 13.05.10 at 08:29
Snímka0887.jpg  
Snímka0886.jpg  
Snímka0888.jpg  
Snímka0889.jpg  
1/1
1 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

zuzkahris Pozri príspevok
Tak krásnu paletu farieb si objednala , som zvedavá či pošlú hľuzy, alebo rastlinky a tešíím sa na fotky
tak prave mi prisla zasielka z rastlinky.sk. vsetko super. mam aj jednu kalu - prisla hluzka, ale to s mojej skusenosti chodia vzdy.teda mne za tych 3-4 krat co som si kaly objednavala z roznych obchodov.
rada by som sa opytala.po prvy krat idem pestovat masozravku.konkretne ide o droseru dielsovu.poradite niekto ako na to? aky substrat, polievanie, hnojenie....cosi vygooglim, ale osobne skusenosti su na nezaplatenie.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

finis Pozri príspevok
tak prave mi prisla zasielka z rastlinky.sk. vsetko super. mam aj jednu kalu - prisla hluzka, ale to s mojej skusenosti chodia vzdy.teda mne za tych 3-4 krat co som si kaly objednavala z roznych obchodov.
rada by som sa opytala.po prvy krat idem pestovat masozravku.konkretne ide o droseru dielsovu.poradite niekto ako na to? aky substrat, polievanie, hnojenie....cosi vygooglim, ale osobne skusenosti su na nezaplatenie.
Rosičku mám aj ja, zatiaľ som ju nepresádzala, ale má byť nasadená v kyslej pôde, na mäsožravky inak používam čistú rašelinu. Mala by mať misku, v ktorej bude mať stále vodu, zemina nesmie preschnúť. Ako všetky mäsožravky, neznáša tvrdú vodu z vodovodu, takže ak je možnosť nachytať dažďovú. Na zimu sa zatiahne, bude sa zdať, že vyschla, vtedy treba trošku obmedziť zálievku a po chvílke odpočinku začne rašiť nová rastlinka.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
zuzkahris Pozri príspevok
Rosičku mám aj ja, zatiaľ som ju nepresádzala, ale má byť nasadená v kyslej pôde, na mäsožravky inak používam čistú rašelinu. Mala by mať misku, v ktorej bude mať stále vodu, zemina nesmie preschnúť. Ako všetky mäsožravky, neznáša tvrdú vodu z vodovodu, takže ak je možnosť nachytať dažďovú. Na zimu sa zatiahne, bude sa zdať, že vyschla, vtedy treba trošku obmedziť zálievku a po chvílke odpočinku začne rašiť nová rastlinka.
Drosery z tejto ekologickej skupiny nezaťahujú, len tak v zime niekedy vyzerajú kvôli zhoršeniu podmienok, keď je všetko O.K. vyzerajú skoro ako v lete.
Ak by si chcel niekto prečítať dobrú knihu o mäsožravých rastlinách tu je odkaz na stiahnutie : http://masozravky.com/ostatni/STUDNI...udnicka_OK.htm
0 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

dakujem vam obidvom za rady.uz som ju presadila do zmesi raseliny a zeminy asi 2:1.poliala prevarenou vodou a uvidim ako sa jej bude u nas pacit.
inak preluskala som celu tuto diskusiu o izbovkach a musim poopravit svoj ( a manzelov) predpoklad, ze ja som kvetinkovy maniak. este mam stale co dobiehat a ucit sa :-)) uzasne fotky. kde to ludia prosim vas davate vsetko?
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
finis Pozri príspevok
dakujem vam obidvom za rady.uz som ju presadila do zmesi raseliny a zeminy asi 2:1.poliala prevarenou vodou a uvidim ako sa jej bude u nas pacit.
inak preluskala som celu tuto diskusiu o izbovkach a musim poopravit svoj ( a manzelov) predpoklad, ze ja som kvetinkovy maniak. este mam stale co dobiehat a ucit sa :-)) uzasne fotky. kde to ludia prosim vas davate vsetko?
Tá zemina je ZLE. Potrebuje čistú rašelinu. Kyslú, napr. litovskú. Dá sa pridať niečo pH neutrálne, hrubý piesok, perlit alebo drvený polystyren.
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Letos jsou Rosnatky samej květ
013.JPG  
014.JPG  
1/1
1 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

aviator Pozri príspevok
Tá zemina je ZLE. Potrebuje čistú rašelinu. Kyslú, napr. litovskú. Dá sa pridať niečo pH neutrálne, hrubý piesok, perlit alebo drvený polystyren.
ok.presadim.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
ra.cermak Pozri príspevok
Letos jsou Rosnatky samej květ
Kvety sú pekné, ale väčšinou ich odstraňujem, aby sa mäsožravky nevysiľovali, hlavne dionaea.
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Já ji nijak nechráním je to jak v přírodě prší na ni je ji sem tam zima jen chce hodně vody a málo péče přílišná péče se mi nevyplatila a ta malá rostlinka co je tam sama tak to je mládě z jednoho listu
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
zuzkahris Pozri príspevok
Tak krásnu paletu farieb si objednala , som zvedavá či pošlú hľuzy, alebo rastlinky a tešíím sa na fotky
poslali cibulky..........takže ich je najvyšší čas asi zasadiť......
Potrebuje to vysoký črepník? Či skôr žardinieriu?
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

andersenka Pozri príspevok
poslali cibulky..........takže ich je najvyšší čas asi zasadiť......
Potrebuje to vysoký črepník? Či skôr žardinieriu?
No držím palce , ja by som zvolila črepník, záleží aké veľké máš tie hľuzy

Inak máme nový prírastok
1.jpg  
2.jpg  
1/1
2 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

andersenka Pozri príspevok
poslali cibulky..........takže ich je najvyšší čas asi zasadiť......
Potrebuje to vysoký črepník? Či skôr žardinieriu?
toto som nasla k nadobe:
Kala špatně snáší těsnou nádobu. Pokud je květináč malý, je možné, že kala nevykvete.

ja som ich mala doteraz vzdy vonku v samozavlazovacom vacsom kvetinaci.citala som, ze maju radi vela vody tak preto ten samozavlazovak aby som v lete nezabudla
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať