Zavrieť

Porady

Izbová rastlinka

Chcem sa vám pochváliť mojou novou nádhernou izbovou rastlinkou čo som dnes dostala a zároveň vás poprosiť, či náhodou nepoznáte jej presný názov a podmienky na pestovanie.Ďakujem pekne.


Zároveň by som bola rada, keby ste sa v tejto téme pochválili aj vy svojimi izbovými rastlinkami, keďže som ich veľký milovník
Usporiadat
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
Zuzka, krásna exotika. Akej farby si si? Ale na zimu ju zrejme dáš dnuká, že?
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

rozborova Pozri príspevok
Zuzka,je to krásny kvet.A kde si si ho objednala?
Objednala som ho na tej stránke, čo som pridala odkaz ako vyzerá : www.snowkat.cz
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

privát Pozri príspevok
Zuzka, krásna exotika. Akej farby si si? Ale na zimu ju zrejme dáš dnuká, že?
Ja som si objednala semienka jednej aj druhej, tak dúfam, že sa mi podarí ich vypestovať. U nás sa bude pestovať ako izbová rastlinka
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
Zuzka, aj ty máš tú araucáriu krásnu (zhliadla som tvoj album). Ako sa o ňu staráš, ako často polievaš a hnojíš (akým hnojivom)?
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

privát Pozri príspevok
Zuzka, aj ty máš tú araucáriu krásnu (zhliadla som tvoj album). Ako sa o ňu staráš, ako často polievaš a hnojíš (akým hnojivom)?
Ďakujem pekne. Ja nijakú špeciálnu starostlivosť ani nepoužívam.., teraz v zime nehnojím, polievam 1 krát týždenne do misky. Ako hnojivo na jar a v lete používam buď ENGO na zmäkkčenie vody, alebo klasické hnojivo na zelené rastliny a palmy.
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
zuzkahris Pozri príspevok
Ďakujem pekne. Ja nijakú špeciálnu starostlivosť ani nepoužívam.., teraz v zime nehnojím, polievam 1 krát týždenne do misky. Ako hnojivo na jar a v lete používam buď ENGO na zmäkkčenie vody, alebo klasické hnojivo na zelené rastliny a palmy.
ďakujem, nech ti ďalej pekne rastie.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

privát Pozri príspevok
ďakujem, nech ti ďalej pekne rastie.
Ďakujem pekne a nemáš za čo, ja len pevne verím, že sa ti z toho dostane. A v akej približne teplote ju máš?
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

chtěl jsem přetáhnout tu fotku k nám a zeptat se na tu aurac a nemohu to nějak provést něco z počítačem... jest li to Zuzi skusíš a já to tam roztáhnu na fóru to by bylo abychom nepomohly
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
ďakujem vám obom krásne za pomoc.
Zuzka, presne zmerám teplotu, keď prídem domov, ale je to najchladnejšia miestnosť v dome.
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
Zuzka, teplota v miestnosti je 20°C
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

privát Pozri príspevok
Zuzka, teplota v miestnosti je 20°C
Tak to je v poriadku, aj keď všetky moje múdre knižky píšu, že by malo byť v zime trošku chladnejšie, ale ja aj Radek ju máme normálne v teplej miestnosti..
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Tak jsem to tam holky šoupnul pokud Zuzi budeš mít chvilinku tak se tam mrkni a zkus mne opravit jest li jsem to tam dal dobře a nebo ať se tam mrkne privát ????a doplní to ....
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Už tam je první odpověď že možná nedostatkem světla ale já ji mám na chodbě a nedělá mito a už druhá a je to PŘEHNOJENÍ ...
Naposledy upravil ra.cermak : 10.02.10 at 19:54
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
vy ste oba zlatí, veľká vďaka, už jej nedám hnojivo, potom neskoršie poinformujem ako sa má, ahojte
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..dievčence potrebujem poradiť,prečo táto calatea takto z ničoho nič poskrúcala listy, ved doteraz sa jej darilo a behom dvoch dní sa takto všetky listy začali stáčať, je stále na jednom mieste pri rovnakej izbovej teplote
Snímka0112.jpg  
Snímka0113.jpg  
Snímka0114.jpg  
1/1
0 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

Calathea patrí medzi rastliny náročnejšie na pestovanie. Reaguje na každú malú chybičku, ktorú urobíme pri jej pestovaní. Poskrúcané listy môžu byť dôsledkom nedostatočnej vlhkosti, lebo potrebuje vysokú vzdušnú vlhkosť. Substrát by mal byť stále mierne vlhký, nie premokrený. Ďalšou príčinou môže byť zálievka tvrdou vodou a tým dochádza k zasoleniu substrátu, neviem ako dlho ju máš v tom istom substráte. Tiež aj príliš suchý vzduch napomáha rozširovaniu roztočcov, zvýšením vzdušnej vlhkosti zamedzíme ich rozširovaniu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ra.cermak Pozri príspevok
Zuzko já v létě orchidejí 32ks,palmi11ks,sukulenty114ks,masožravky5ks,kaktu sy25ks,tilandsie29ks,zmijovce 5ks a ostatních kvítek 38ks ale to bylo v létě a nemněl jsem ještě 26 Amaryllek ale zase nějaké sukulenty ubyly a ono se to ještě nějak vytříbí do jara
je úúúúžasné že na toto všetko máš miesto, úprimne ti závidím a zároveň želám, aby sa tej tvojej květene darilo!!!
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Tiez mam Calatheu a dari sa jej velmi dobre, stale vyhana nove stepy. Mam ich v kuchyni a vsimla som si, ze niektore listy sa cez den skrucaju, ale na vecer sa pekne rozvinu, je to zaujimave.
Naopak, ta druha kvetinka mi stoji, vobec nerastie, ani neviem ako sa vola.
DSC00182.jpg  
DSC00179.jpg  
1/1
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

adi11 Pozri príspevok
Tiez mam Calatheu a dari sa jej velmi dobre, stale vyhana nove stepy. Mam ich v kuchyni a vsimla som si, ze niektore listy sa cez den skrucaju, ale na vecer sa pekne rozvinu, je to zaujimave.
Naopak, ta druha kvetinka mi stoji, vobec nerastie, ani neviem ako sa vola.
Vyzerá to na scheffleru arboricolu.Potrebuje veľa svetla bez priameho slnka,môže sa rosiť.Niekto skúsenejší Ti však poradí,ako na ňu.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

adi11 Pozri príspevok
Tiez mam Calatheu a dari sa jej velmi dobre, stale vyhana nove stepy. Mam ich v kuchyni a vsimla som si, ze niektore listy sa cez den skrucaju, ale na vecer sa pekne rozvinu, je to zaujimave.
Naopak, ta druha kvetinka mi stoji, vobec nerastie, ani neviem ako sa vola.
tá prvá rastlina sa volá Marantha leuconeura a tá druhá je šeflera panašovaná
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať