Zavrieť

Porady

Izbová rastlinka

Chcem sa vám pochváliť mojou novou nádhernou izbovou rastlinkou čo som dnes dostala a zároveň vás poprosiť, či náhodou nepoznáte jej presný názov a podmienky na pestovanie.Ďakujem pekne.


Zároveň by som bola rada, keby ste sa v tejto téme pochválili aj vy svojimi izbovými rastlinkami, keďže som ich veľký milovník
Usporiadat
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Zrejme to bude krása, keď to vyjde vonku z toho fusačika. Potom to priebežne foť, aký to vlastne bude mať kvietok...
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Dakujem Starostlivost ma dobru, raz tyzdenne hnojim (aj ked hnojivom na rastlinky okrasne listom ), kazde rano orosim listy a takto sa mi pekne odvdacila. Dnes rano sa uz zacal otvarat kvet ,len som nestihla nafotit ale ked pridem domov, napravim to a pripnem sem fotky
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Tak tu je moja kvitnuca alokazia Zvlastny kvet co poviete?
P7100706.jpg  
P7100702.jpg  
P7100749.jpg  
P7100712.jpg  
1/1
1 0
LesnáVíla LesnáVíla

LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

Zena ja to krása a nádhera !!!

Babenky mňa by skôr zaujímalo či by ste nemali náhodou nejaké zbytočné odrezky izbových kvetiniek,lebo ja mám iba čínsku ružu,ktorá mi ani nekvitne,tak som sa dnes už na ňu nahnevala a som ju ošklbala úplne dohola,viď obrázok. Mám ešte dracenu,ale keďže som začínajúci pestovateľ,tak kvetinky kupovať nechcem,lebo pri mojom šťastí by určite vyhynuli.preto by som Vás chcela poprosiť,či by ste nemohli podarovať nejaký odrezok.Ja Vám môžem ponúknuť tak akurát odrezok tej čínskej ruže čo som ošklbala.
Ošklbaná čínska ruža.jpg  
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

LesnáVíla Pozri príspevok
Zena ja to krása a nádhera !!!

Babenky mňa by skôr zaujímalo či by ste nemali náhodou nejaké zbytočné odrezky izbových kvetiniek,lebo ja mám iba čínsku ružu,ktorá mi ani nekvitne,tak som sa dnes už na ňu nahnevala a som ju ošklbala úplne dohola,viď obrázok. Mám ešte dracenu,ale keďže som začínajúci pestovateľ,tak kvetinky kupovať nechcem,lebo pri mojom šťastí by určite vyhynuli.preto by som Vás chcela poprosiť,či by ste nemohli podarovať nejaký odrezok.Ja Vám môžem ponúknuť tak akurát odrezok tej čínskej ruže čo som ošklbala.
Fuuuuha ani jeden listok si jej nenechala, to bude mat tazke preberanie k zivotu. Aby ti nevyschla daj ju radsej von,niekde do polotiena,aby nemala priame slniecko (aj ked listy jej nema ake spalit) a udrzuj stale vlhku zeminu,nie premokrenu aby nezhnili korene. Druhy krat ked budes takto radikalne skracovat,nechaj jej zopar listkov, aby to mala jednoduchsie. Ja som podavala vsetky cinske ruze von a uz su na nich same kvietky....
0 0
LesnáVíla LesnáVíla

LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

zena Pozri príspevok
Fuuuuha ani jeden listok si jej nenechala, to bude mat tazke preberanie k zivotu. Aby ti nevyschla daj ju radsej von,niekde do polotiena,aby nemala priame slniecko (aj ked listy jej nema ake spalit) a udrzuj stale vlhku zeminu,nie premokrenu aby nezhnili korene. Druhy krat ked budes takto radikalne skracovat,nechaj jej zopar listkov, aby to mala jednoduchsie. Ja som podavala vsetky cinske ruze von a uz su na nich same kvietky....
No už som na ňu nemala nervy,tak mi suseda poradila aby som ju úplne ošklbala a aby som kmienok každý deň niekoľkokrát postriekala vodou. Jej to vraj zabralo.Tak uvidíme.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

A nebolo Ti ľúto takto doničiť kvet? Ja by som to nedokázala. Čínsku ružu treba dať von do polotieňa hneď na jar. Zostrihať sa má začiatkom januára, lebo kvitne na nových výhonkoch. ANi by som sa nečudovala, keby Ti vyhynula. Ja mám kvetov dosť, ale mám obavu, že by si sa o ne nevedela starať, tak načo? Ku kvetom musíš mať vzťah, s kvetmi sa musíš rozprávať, lichotiť im a nie ich ošklbať. Radšej tú čínsku ružu skráť na nejakých desať centimetrov a nenechaj jej taký pahýľ. Radšej pestuj niečo iné, ale nie kvety. Potrebujú veľa lásky a starostlivosti a nie pri prvom nezdare sa kvetu odvďačíš tak, že ho doničíš.
0 0
LesnáVíla LesnáVíla

LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

wagner dakujem za tvoj názor,ale nikto nespadol z neba dokonalý. zato že som ostrihala ružu do hola si myslíš že nemám vzťah ku kvetom? No to je dosť zaujímavý postoj. No nechajme to tak. Odrezky z nej mám zasadené,a z tejto uvidíme čo bude. len tak mimochodom do hola bola teraz ostrihaná druhýkrát,prvýkrát nevyhynula,tak si myslím že nevyhynie ani teraz.Ozvem sa ti za cca mesiac aj s fotom.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

wagner musím sa lesnej víly zastať, ja mám kvetov dosť a mám ku nim aj vzťah, ale mala som tri čínske ruže, z nich jedna začala blbnúť, tak som jej vyviedla to isté- po radikálnom zásahu sa krásne spamätala.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Moja krasne rozkvitnuta klivia
P7100726.jpg  
P7100724.jpg  
P7100717.jpg  
1/1
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Moje 3 nové prírastky : Peperomia caperata, Phaleonopsis, Oncidium a kvitnúci Hypoestes a kaktus
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  

1/1
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Môj nový prírastok, malo by to byť kalanchoe, včera som ho dostala do daru.
Teším sa každej novej rastlinke
Kalanchoe.jpg  
Kalanchoe2.jpg  
1/1
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
LesnáVíla Pozri príspevok
wagner dakujem za tvoj názor,ale nikto nespadol z neba dokonalý. zato že som ostrihala ružu do hola si myslíš že nemám vzťah ku kvetom? No to je dosť zaujímavý postoj. No nechajme to tak. Odrezky z nej mám zasadené,a z tejto uvidíme čo bude. len tak mimochodom do hola bola teraz ostrihaná druhýkrát,prvýkrát nevyhynula,tak si myslím že nevyhynie ani teraz.Ozvem sa ti za cca mesiac aj s fotom.
Je to dosť neskoro na takto radikálny rez, ale myslím si že mala by prežiť, len skutočne teraz potrebuje polotieň až tieň. Pred pár rokmi sme mali tak studený byt, že mi v zime aj ocot zamrzol v špajzke, ktorá bola v byte. Samozrejme, že to poznačilo poriadne aj izbové kvety. Čínska ruža, ktorá vtedy mala tak 2 roky úplne vyschla. Keďže bola zima tak sa mi ju nechcelo vyhadzovať, ale nechala som ju v kvetináči. V jari som presádzala ostatné kvetiny a potrebovala som kvetináč a vtedy som si spomenula na čínsku ružu. Keď som ju vyhadzovala a nemestila sa do koša, tak som jej kmeň zlomila a na moje veľké prekvapenie ona žila. Znovu som ju zasadila a mám ju dodnes čiže má 20 rokov. Celkom mám asi 12 čínskych ruží a v jari ich vykladám von a radikálny rez im robím každé 2 až 3 roky, ale každý rok ich trochu pristrihnem. A takéto sú:
PICT3936.jpg  
PICT3947.jpg  
PICT3949.jpg  
PICT3950.jpg  
PICT3959.jpg  

1/1
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
To sú moje klenoty
PICT4080.jpg  
PICT4082.jpg  
PICT4072.jpg  
PICT4176.jpg  
PICT4179.jpg  

1/1
0 0
LesnáVíla LesnáVíla

LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

Možno že to sem nepatrí, ale kedže je to téma o izbových rastlinách, tak to píšem sem. Z dovolenky som si priniesla list z rastliny (kvetu) a potrebovala by som keby ste boli taký dobrý a poradili mi ako sa táto rastlina nazýva a ako sa rozmnožuje. Prikladám foto. Dopredu veľká vďaka.
P7170304.jpg  
P7170305.jpg  
1/1
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

LesnáVíla Pozri príspevok
Možno že to sem nepatrí, ale kedže je to téma o izbových rastlinách, tak to píšem sem. Z dovolenky som si priniesla list z rastliny (kvetu) a potrebovala by som keby ste boli taký dobrý a poradili mi ako sa táto rastlina nazýva a ako sa rozmnožuje. Prikladám foto. Dopredu veľká vďaka.
Ta rastlinka na obrazku je podla mna klivia a ta sa rozmnozuje bocnymi - dcerskymi rastlinkami. Pises ze si si priniesla list...list z rastliny na obrazku? Pokial ano tak z toho nevypestujes urcite nic.
0 0
LesnáVíla LesnáVíla

LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

No aj som si myslela že to bude asi klivia,ale nebola som si istá. Každopádne z mojej radosti že ju konečne budem mať nebude podľa tohto nič. Ďakujem ti za odpoveď.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

LesnáVíla Pozri príspevok
No aj som si myslela že to bude asi klivia,ale nebola som si istá. Každopádne z mojej radosti že ju konečne budem mať nebude podľa tohto nič. Ďakujem ti za odpoveď.
V prispevku 71 ju mam rokvitnutu, pokial ti rozkvitne klivia s dcerskej rastlinky trva to pomerne dlho, mne zakvitla az po 3 rokoch.Jednu mam snad 10 rokov a od nej mam uz 5 mladych rastliniek. No listom rozmnozit to vazne nepojde....
0 0
LesnáVíla LesnáVíla

LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

No tak potom nič,kliviu mať nebudem. Vďaka za info. Ozaj koľko stojí taká Klivia.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

LesnáVíla Pozri príspevok
No tak potom nič,kliviu mať nebudem. Vďaka za info. Ozaj koľko stojí taká Klivia.
ja som videla take kvitnuce po 450sk a drahsie, mohla by som ti jednu podarovat,ja ich mam dost...ak si prides zobrat je tvoja mozme sa dohodnut cez ss.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať