Zavrieť

Porady

Izbová rastlinka

Chcem sa vám pochváliť mojou novou nádhernou izbovou rastlinkou čo som dnes dostala a zároveň vás poprosiť, či náhodou nepoznáte jej presný názov a podmienky na pestovanie.Ďakujem pekne.


Zároveň by som bola rada, keby ste sa v tejto téme pochválili aj vy svojimi izbovými rastlinkami, keďže som ich veľký milovník
Usporiadat
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Už mi pekne zažal knitnúť aj lopatkovec, čínska ruža kvitne dokonca od leta a fialka si kvitne takmer stále
Snímka0141.jpg  
Snímka0158.jpg  
Snímka0182.jpg  
Snímka0204.jpg  
Snímka0205.jpg  

Snímka0232.jpg  
1/1
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

fuuuha pozrela som si fotecky a nadhera vsetky vase kvetiny su krasne musim to ukazat mangelovi lebo ten tvrdi ze to s izb.kvetinami prehanam a vy by ste ma veru schovali do vacku
Skusim ich pofotit a pridam.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Ja sa teším s mojich rozkvitnutých fialôčok a vianočného kaktusu.
IMGP2224.jpg  
IMGP2221.jpg  
IMGP2223.jpg  
37.jpg  
34.jpg  

IMGP2220.jpg  
IMGP2218.jpg  
1/1
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Pofotila som moje kvetinky nemam ich vela ale aj z tych sa tesim zial neviem nazvy iba niektorych take keby ste nejaku spoznali budem rada.
IMG_5552.jpg  
IMG_5556.jpg  
IMG_5566.jpg  
IMG_5562.jpg  
IMG_5564.jpg  

IMG_5568.jpg  
IMG_5569.jpg  
IMG_5573.jpg  
IMG_5571.jpg  
IMG_5574.jpg  

IMG_5577.jpg  
IMG_5578.jpg  
IMG_5581.jpg  
1/1
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

krater Pozri príspevok
Pofotila som moje kvetinky nemam ich vela ale aj z tych sa tesim zial neviem nazvy iba niektorych take keby ste nejaku spoznali budem rada.
1. Kohleria, 2. a 3. Aloe vera, 4. Cissus, 5. Ficus Lyrata, 6. Paprad, 7. z hory...paprad, Aglaonéma, palma, 8. z hory... zamioculcas, syngonium, dracena marginata, 9. dracena marginata, 10. hoya- voskovka, 11. syngonium, 12. potosovec a 13 je velmi pekna len si neviem spomenut na nazov, mozno ma to neskor napadne ))
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

zena si sikulka niektore viem niektore ani nahodou mala aloe ja babatko velkej mam este take zatisie na chodbe baraka to vam tiez odfotim tu poslednu milujem to je nezmar ale musi byt zasadne v okne ked som ju prelozila tak zacala chradnut.
A mala som este z minuleho roka krasnu vianocnu ruzu prvy rok co som si myslela ze vydrzi do dalsich vianoc a napadli ju nejake lepkave vosky a nepomahal ani ciper takze tento rok kupujem dalsiu
Este ma napadlo ta paprad z hory dostala som ju od znamej z jednej skoly zahradnickej kde ich pestuju v sklenikoch bola nadherna ale doma sa jej nedari mozem ju na jar presadit von pod balkon? Myslela som na to cele leto len som sa bala aby ju to neodrovnala uplne.
Naposledy upravil krater : 08.11.09 at 08:23
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Ja osobne by som takuto paprad von nedavala a do pody uz vobec nie, je velmi citliva na prievan, teplotu, vlhkost a hlavne ostre slnko. Skus si ju nechat v byte, zabezpec vela svetla, nie priameho, udrzuj substrat stale rovnomerne vlhky, nemal by preschnut a sem tam oros...
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

zena vsetko som urobila ked som zistila ze sa jej nedari a nejako sa nevie pozbierat myslela som ze je to tym ze je to vonkajsia paprad narozdiel od nej izbovej ktoru mam krasnu a dari sa jej.
pridavam foto na chodbe k bytu je tam taka siva uzka skrinka na plynove merace dlho som spekulovala ze co tam dat a spomenula som si na komunisticke baraky kde mali babky kaktusy. Tak som tam na skusku posadila male aloe, dva kaktusy a potom jeden taky maly vobec netusim ako sa vola ale ma´male listy ako svokrine jazyky len je to nejaky druh kaktusu no skratka mam medzeri priznam sa ale do dochodku vsetko snad dostudujem


zena Pozri príspevok
Ja osobne by som takuto paprad von nedavala a do pody uz vobec nie, je velmi citliva na prievan, teplotu, vlhkost a hlavne ostre slnko. Skus si ju nechat v byte, zabezpec vela svetla, nie priameho, udrzuj substrat stale rovnomerne vlhky, nemal by preschnut a sem tam oros...
IMG_5582.jpg  
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

krater Pozri príspevok
Este ma napadlo ta paprad z hory dostala som ju od znamej z jednej skoly zahradnickej kde ich pestuju v sklenikoch bola nadherna ale doma sa jej nedari mozem ju na jar presadit von pod balkon? Myslela som na to cele leto len som sa bala aby ju to neodrovnala uplne.
ahoj krater, tu sú nejaké rady ohľadom pestovania paprade.
http://www.kvetyazahrada.sk/page.php?id=295
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

zabudla som pripojit jednu kvetinu na ktoru som sa zvlast chcela spytat zena poznas ju su to stonky s malymi listockami.
mam aj dva lopatkovce ale nejako mi chradnu idu len do listov kvitli tusim raz tiez si musim o nich nieco pocitat.
IMG_5565.jpg  
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka


Túto rastlinku mám aj ja, tiež neviem ako sa volá. Chcela by som niečo o nej vedieť. Nie je to náhodou nejaký druh Peperómie?
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

krater Pozri príspevok
zabudla som pripojit jednu kvetinu na ktoru som sa zvlast chcela spytat zena poznas ju su to stonky s malymi listockami.
mam aj dva lopatkovce ale nejako mi chradnu idu len do listov kvitli tusim raz tiez si musim o nich nieco pocitat.
Tak to si ma trosku zaskocila priznavam sa...neviem ci je to nejaky druh pelei, listy su ake? masite? pevne?
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

stonka Pozri príspevok

Túto rastlinku mám aj ja, tiež neviem ako sa volá. Chcela by som niečo o nej vedieť. Nie je to náhodou nejaký druh Peperómie?
Tak toto je Peperomia obtusifolia
0 0
emka5 emka5

emka5 je offline (nepripojený) emka5

zena Pozri príspevok
Ani neviem ako sa tato rastlinka vola a dokonca mi aj rozkvitla
vola sa to episcie...ale neviem presnejši nazov
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

No vy ste fakt sikulky
Ta rastlinka vyssie ma take male tucne listocky a dost opadavaju a rada ma vodu a medzi listockami ma cierne bodky no je zvlastna ale pekna
A peperomia je uzasna kvetina len potrebuje vela svetla tuto na obrazku som mala v predchadzajucom byte v malom okienku ale celeho obrastla skoro kochel nebolo vidiet po prestahovanu dost opadala ale zase sa dala do kopy uz som z nej milion zakorenenych vyhonkov darovala.
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

zuzkahris Pozri príspevok
Tak toto je Peperomia obtusifolia
zuzkahris, ďakujem
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Prosím Vás o radu. Dracena (obr.1) mi už dorastá po strop a chcela by som jej zrezať vrchol a zasadiť, ako to robievam s difenbachiou. Potom skrátiť kmeň a či budú rásť nové výhonky na ňom. Ak ste to už niekto robil, poraďte mi, či je to možné. S difenbachiou mám veľmi dobré skúsenosti. Na obr.2 je pôvodná rastlina, na obr. 3 a 4 je po troch mesiacoch po rozdelení. Vrchol má
štyri nové listy a na kmienku budú dva nové výhonky. Jeden takýto kmienok som dala pred pár rokmi susede a pozrite, čo jej z toho vyrástlo (obr.5).
Pekné, však.
20081124_03.jpg  
P6040097.jpg  
PB090044.JPG  
PB090045.jpg  
PB090049.jpg  

1/1
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

fiiiha tak to su mega difenbachie ja poznam len mensie a este jednu obriu aj moja svokra mala v chodbe a narastla do 4 metrov a raz v noci sa sklatila ale zostali po nej vyhonky a zase rastie.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

stonka Pozri príspevok
zuzkahris, ďakujem
nemáš za čo, rado sa stalo
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

VieraHu Pozri príspevok
Prosím Vás o radu. Dracena (obr.1) mi už dorastá po strop a chcela by som jej zrezať vrchol a zasadiť, ako to robievam s difenbachiou. Potom skrátiť kmeň a či budú rásť nové výhonky na ňom. Ak ste to už niekto robil, poraďte mi, či je to možné. S difenbachiou mám veľmi dobré skúsenosti. Na obr.2 je pôvodná rastlina, na obr. 3 a 4 je po troch mesiacoch po rozdelení. Vrchol má
štyri nové listy a na kmienku budú dva nové výhonky. Jeden takýto kmienok som dala pred pár rokmi susede a pozrite, čo jej z toho vyrástlo (obr.5).
Pekné, však.
Podla mna je na obr.1 juka a nie dracena. Mozes ju rozmnozit presne ako aj difenbachiu. Dokonca kmienik juky mozes rozdelit na viac cca 20cm kuskov, zapichnut rovno do zeme, zabezpecit vacsiu vlhkost a po par tyzdnoch zacne vyhanat. Mne sa podarilo ju takto bez problemov namnozit a porozdavat Inak ta tvoja difenbacia je krasna a aj ta susedkina.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať