Zavrieť

Porady

Izbová rastlinka

Chcem sa vám pochváliť mojou novou nádhernou izbovou rastlinkou čo som dnes dostala a zároveň vás poprosiť, či náhodou nepoznáte jej presný názov a podmienky na pestovanie.Ďakujem pekne.


Zároveň by som bola rada, keby ste sa v tejto téme pochválili aj vy svojimi izbovými rastlinkami, keďže som ich veľký milovník
Usporiadat
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Ahojte, chcem sa poradiť. Na mojom Zamioculcase opadávajú lístky, evidentne sa mu niečo nepáči. Nerada by som oňho prišla, viete čo by to mohlo byť?
Ešte sa pochválim, rozkvitla mi alokázia
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

truch Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa poradiť. Na mojom Zamioculcase opadávajú lístky, evidentne sa mu niečo nepáči. Nerada by som oňho prišla, viete čo by to mohlo byť?
Ešte sa pochválim, rozkvitla mi alokázia
Možno toto?
http://zahradkar.pluska.sk/zahradkar...miifolia-.html
Nároky na pestovanie
Táto teplomilná okrasná rastlina potrebuje v zime chladnejšie prostredie, s minimálnou teplotou 15 °C. Znáša široké spektrum svetla od priameho slnka až po tieň. V období rastu ju pravidelne zalievame, ale až keď zemina mierne vyschne. Vyžaduje humózny substrát. Skôr znesie vysychanie ako prelievanie, ktoré spôsobuje žltnutie a opadávanie listov. Počas zimy a umiestnenú v chlade rastlinu zalievame veľmi striedmo. Od jari do jesene počas vegetácie hnojíme raz za mesiac hnojivom s nízkym obsahom dusíka. Zvyšnú časť roka nehnojíme. Rastlinu presádzame každý druhý až tretí rok, vždy na začiatku jari.
Rozmnožovanie
Nové rastlinky môžu vyrásť z malých lístkov oddelených od listov začiatkom jari. Lístky vysadíme do malých samostatných črepníkov, kde vytvoria cibuľky a neskôr vyrastú mladé rastlinky. Umiestnime ich v teplej a vlhkej rozmnožovni. Rozmnožovať ju môžeme aj delením.
2 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Rozkvitá Tillandsia, dosť zle sa to fotí pri sklenených kockách na schodisku, ale aspoň takto, kým sa mi nepodarí krajšie odfotiť
1.jpg  
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Prvy kvietok na kale
Snímka0983.jpg  
Snímka0978.jpg  
1/1
2 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Zuzi tak to povyrostla
009.JPG  
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

ra.cermak Pozri príspevok
Zuzi tak to povyrostla
Tešííím sa
0 0
tinabo tinabo

tinabo je offline (nepripojený) tinabo

zena Pozri príspevok
Tak toto je asi jedina kvetinka (lopatkovec) ktora nema rada hnojenie. Ked som ju hnojila, polovicnou davkou hnojiva aj tak aj hnedli konce listov, tak som s tym prestala. Uz po par tyzdnoch sa zacala rozrastat a evidentne jej to robi dobre, lebo takto krasne mi kvitne 2-3 krat do roka.
Tak ten tvoj Lopatkovec je naozaj nádherný, úžasný a krásny. Ja mám tak isti jeden, má krásne zelené listy ale akosi mi už druhý rok nekvitne neviem čo sa s ním stalo. Ale listy má ozaj krásne a zdravé, len tie kvetky mi na ňom chybajú :-((
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tinabo Pozri príspevok
Tak ten tvoj Lopatkovec je naozaj nádherný, úžasný a krásny. Ja mám tak isti jeden, má krásne zelené listy ale akosi mi už druhý rok nekvitne neviem čo sa s ním stalo. Ale listy má ozaj krásne a zdravé, len tie kvetky mi na ňom chybajú :-((
myslím, že dostatok svetla trošku slniečka a správna zálievka a kvety by si mohla mať
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Dakujem velmi pekne za pochvalu suhlasim lujza.j aj ked sa docitas ze lopatkovec ma rad polotien ja ho mam primo na parapate aj ked uz mam s nim trosku problem pretoze je obrovsky ale parapeta je 30cm siroka tak este chvilu tam vydrzi Okno je na vychod takze iba ranne slniecko a potom sa mu tak krasne dari...A naozaj ani nehnojim len pravidelne zalievam..Drzim palce
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

tinabo Pozri príspevok
Tak ten tvoj Lopatkovec je naozaj nádherný, úžasný a krásny. Ja mám tak isti jeden, má krásne zelené listy ale akosi mi už druhý rok nekvitne neviem čo sa s ním stalo. Ale listy má ozaj krásne a zdravé, len tie kvetky mi na ňom chybajú :-((
Mne zase pomohlo, keď som Lopatkovec začala prihnojovať, o chvíľku zakvitol
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Prosím, vie mi niekto povedať názov rastliny, ktorá je na obrázku č. 10? Tuším sa začína na "Z", ale neviem jej názov. Môže mi niekto napísať, ako sa pestuje? Ďakuuuujem.
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Hodilo ma to úplne na koniec. Tento kvietok sa nachádza na stránke 1 v príspevku č. 2 od "zena". Konečne som sa dopátral k tomuto kvetu, a neviem jeho názov.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

dobrava Pozri príspevok
Hodilo ma to úplne na koniec. Tento kvietok sa nachádza na stránke 1 v príspevku č. 2 od "zena". Konečne som sa dopátral k tomuto kvetu, a neviem jeho názov.
Zamiokulkas
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Ďakujem pekne.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Nároky na pestovanie - zamiokulkas
Táto teplomilná okrasná rastlina potrebuje v zime chladnejšie prostredie, s minimálnou teplotou 15 °C. Znáša široké spektrum svetla od priameho slnka až po tieň. V období rastu ju pravidelne zalievame, ale až keď zemina mierne vyschne. Vyžaduje humózny substrát. Skôr znesie vysychanie ako prelievanie, ktoré spôsobuje žltnutie a opadávanie listov. Počas zimy a umiestnenú v chlade rastlinu zalievame veľmi striedmo. Od jari do jesene počas vegetácie hnojíme raz za mesiac hnojivom s nízkym obsahom dusíka. Zvyšnú časť roka nehnojíme. Rastlinu presádzame každý druhý až tretí rok, vždy na začiatku jari.
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

truch Pozri príspevok
Nároky na pestovanie - zamiokulkas
Táto teplomilná okrasná rastlina potrebuje v zime chladnejšie prostredie, s minimálnou teplotou 15 °C. Znáša široké spektrum svetla od priameho slnka až po tieň. V období rastu ju pravidelne zalievame, ale až keď zemina mierne vyschne. Vyžaduje humózny substrát. Skôr znesie vysychanie ako prelievanie, ktoré spôsobuje žltnutie a opadávanie listov. Počas zimy a umiestnenú v chlade rastlinu zalievame veľmi striedmo. Od jari do jesene počas vegetácie hnojíme raz za mesiac hnojivom s nízkym obsahom dusíka. Zvyšnú časť roka nehnojíme. Rastlinu presádzame každý druhý až tretí rok, vždy na začiatku jari.
Ja ho pestujem druhý rok. Mám ho umiestnený celú zimu v blízkosti krbu, v izbe je dosť horúco celú zimu. A svetla tiež nemá moc. Polievam mierne. Ale darí sa mu výborne, dokonca v zime mal pár nových výhonkov.
Asi treba vyskúšať viecero stanovíšť, kde sa mu bude dariť
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tieto kvitnú u naších klívie, prýštec ohnivý, kyslička
P6090011.jpg  
P6090012.jpg  
P6090013.jpg  
P6090015.jpg  
1/1
2 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

zuzkahris Pozri príspevok
Objednala som ho na tej stránke, čo som pridala odkaz ako vyzerá : www.snowkat.cz
Bola som v Poluse v kvetinárstve a tam som zbadala toto

Tej Tvojej sa ako darí?
4 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

2009 Pozri príspevok
Bola som v Poluse v kvetinárstve a tam som zbadala toto

Tej Tvojej sa ako darí?
Evka jednoducho NÁDHERA, moje semienka ešte nevyklíčili, no dúfam, že sa to podarí a aj ja sa budem tešiť z tejto nádhery
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

2009 Pozri príspevok
Bola som v Poluse v kvetinárstve a tam som zbadala toto

Tej Tvojej sa ako darí?
je to krása
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať