Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Od rána sa zvŕtam v kuchyni, lebo dnes mám doma deti, ktoré majú posledný deň prázdnin.
Varím klasickú hovädziu polievku s domácimi rezancami. Kačacie a kuracie prsia (nemám kačacích dosť) na kyslej kapuste so sušenými slivkami a lokše. Ako zákusok tvarohový krémeš.
8 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

likér nikde? už ti došli? Ja sa zbožne pozerám na malú fľašu trnkového vína čo som dostala pred pár dňami, tento rok zbieram trnky

paradajková polievka, namiesto ryže pohánka, cícerový zeleninový šalát, buchty ako mafíny hneď dva plechy
8 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes sme mali karfiolovu polievku s mnozstvom cerstveho casnaku-sme chori.
no a ostalo tak slusne mäskovej naplne z tacos-lenze placky uz nemam,tak som vyvarila penne rigate,prastila k tomu jednu konzervu cervenej fazule a bolo pre oboch.so zeleninovym salatikom,mnam.
8 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Šošovicová kyslá polievka, granatír a ľadový šalát s citrónovou zálievkou.
8 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

zeleninova jarna s halustickami, svieckova na smotane s brusnicami, knedla
8 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

na želanie domáceho maróda - hustá hovädzia polievka so zeleninou a ryžou (lyžica musí v polievke stáť ), k varenému hovädziemu paradajková omáčka a varené zemiaky
8 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Fazuľová polievka, langoše
DSC00374.jpg  
8 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

hrachová polievka a niečo podobné tomuto: http://www.oblubenerecepty.sk/zemiak...im-maesom.html
použila som mäsko vopred namarinované ...
8 0
beabea beabea

beabea je offline (nepripojený) beabea

Zužu, posielam recept na špenátové lasgne....inak čistá improvizácia:-)
na cibuľke a cesnaku orestovať špenátový pretlak, pridať korenie, sol, trošku muškátového oriešku, nakoniec vmiešať črievko syrokrému na zjemnenie. Vytrieť pekáč maslom a vrstviť lasagne, špenátová hmota, nastrúhaný syr....viac vrstiev, zaliať smotanou a troškou vody, aby boli lasagne zakryté vodou, lebo sa nepredvárajú, zakryť alobalom a cca hodinu piecť.. na 175 stupňov .pred koncom odokryť, nastrúhať poslednú vrstvu syra a dopiecť do zlatova...dobrú chuť
8 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

kurací paprikáš s cestovinou
8 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Už som trochu premäsovaná, tak dnes len karfiolový paprikáš s kolienkami.
Obrázok 353.jpg  
8 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Brokolicová na kyslo ( aj s kôprom a niva syrom), plnená mrazená cuketa.
8 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ivuliatko Pozri príspevok
Prvý raz v živote som kúpila lososa - chladený filet. Včera som ho upiekla na masle a k nemu boli varené zemiaky, dnes s mrkvou, slaninkou a s americkými zemiakmi. Mňam, ako sme doteraz mohli existovať bez takej skvelej rybky?
u nás dnes losos so zemiakovou kašou a ríbezľami na spôsob brusníc
8 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Prvy chod: Sladke zemiaky som upiekol, osupal, popucil, pridal podrvenu amarettovu piskotu, posekanu susenu sunku, posekanu petrzlenovu vnat, zltok, parmezan, sol a muskatovy orech. Tym som plnil ravioli a nez som odvaril, urobil som omacku: maslo, zvarena smotana a parmezan (sol, cierne korenie, muskatovy orech).

Hlavny chod: Jedno cele jahnacie pliecko s kostou som v hrnci na masle osmahol (jahna vazilo 15kg, rozumej bez hlavy, koze a vacsiny vnutornosti), pridal som tri cele struciky cesnaku a vetvicku rozmarinu, potom som to podlial bielym vinom, vino zvaril, potom stacila len sol a cierne korenie, prikryl som to a dusil do makka. K tomu som v jahnacej masti spravil hranolky. Je to fantasticky sposob upravy (nielen) jahnata, rozhodne odporucam.
8 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kuracie soté s ryžou, hubová polievka odvčera, zaťovi jeho obľúbená šošovicová s klobáskou.
8 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Prvy chod: Tonnarelli cacio e pepe. Domace hrube rezance z hladkej muky a vajec, nastruhany pecorino toscano (pecorino romano by spravne mal byt, ale ten som nemal) v stedrom mnozstve a stedro cerstvo pomlete cierne korenie. Miska sa trochu nahreje, prida sa syr a peper a potom trochu vody, v ktorej sa varili rezance, a miesa sa to, kym sa syr neroztopi. Pridaju sa rezance, premiesa sa a serviruje s osobitnou miskou syra a mlyncekom na korenie - kto by chcel viac syra ci korenia.

Druhy chod: Abbacchio alla romana. Pliecko z velmi mladeho jahnata (asi 700g) sa aj s kostami naseka na vacsie kusky, roztopi sa bravcova mast, maso sa poriadne osmazi prida sa trochu nasekaneho cesnaku (lis na cesnak neodporucam), vetvicka rozmarinu, par listkov salvie, sol a cierne korenie. Chvilu sa to porestuje s masom za staleho miesania, potom sa prida asi 50ml kvalitneho cerveneho vinneho octu (ja mam znacku Edmont Fallot - ten, co robi aj dijonsku horcicu), ten sa rychlo speni, prida sa trocha vody a necha sa prikryte dusit. Ked je hotove, trocha stavy sa odoberie do sklenenej misky, pridaju sa dve nadrobno nasekane filety z nasolenej sardely, nad parou sa v tom lyzicou rozpucia, az sa uplne rozpustia. Toto sa prida k masu, premiesa sa a podava.
8 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

ja som dnešné varenie nazvala vianočno - veľkonočná improvizácia

posledná kapusta zo suda - kapustnica
oneskorený bonus z práce na Veľkú noc - údená rolka z br.pliecka, zemiaková kaša
8 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Falošný guláš- to sme už dávno nemali, a makové slíže.
8 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

z mrazaku zeleninova jarna polievka + kura na smotane s haluskami
8 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes som urobila bryndzovú polievku a kuracie rezančeky na žampiónoch. K tomu ryžu a paradajkový šalát.
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať