Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kuracia polievka s rezancami, bravčový rezeň v cestíčku, zemiaková kaša, šalát.
9 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Pikantná fazuľová polievka s klobásou a oškvarkové pagáče.
9 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

dnes prvomájový kotlíkový guláš na záhrade a varím aj francúzske zemiaky - všetko na dva dni
treba aj oddýchnuť od varenia
9 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

1.máj.....cigánske pečienky.....kúpené
9 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Vyskúšala som prvý raz špargľu .. ste ma tu nedávno navnadili .. robila som len so zemiakmi a masielkom... bola biela, naša, záhorácka... a na olovrant na osvieženie som si dala vychladené toto http://varecha.pravda.sk/recepty/sne...66-recept.html ... no a pravdu povediac, tá snežanka mi chutila viac .. tento recept poznám, ale bez orechov, ale odteraz už len s orechmi... mňam
9 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
králičia pečeň s bravčovým v zemiakovej placke
9 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Dnes polievka zo zelenej fazuľky so smotanou na kyslo a koložvárska kapusta so zemiakmi , ostalo od nedele...
9 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
.. ja mám doma mäsožravca čo neznáša buchty a sladké jedlá, takže hovädzia polievka so zeleninou, pečené stehienka , šalát a pečené zemiaky s cesnakom a hlávkový šalát s olejom a octom... Včera bola kapustová kyslá obyčajná, bravčové mäsko s ryžou a hruškový kompot...
Poviem úprimne už mám toho varenia- hlavne toho vymýšľania poriadne dosť- malá je už mesiac doma a denne čerstvé variť- no hotové zúfalstvo na vymýšľanie.. jednu výhodu mám, že hlávkovým šalátom s paradajkami olejom, octom a fetou- to stačí len trocha čerstvého pečiva a malú poteším- to vie jesť veľmi často, len nech to nie je sladké bezmäsité jedlo
9 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Tekvicový prívarok s duseným bravčovým plieckom, varené zemiaky.
9 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

zapekané zemiaky s klobáskou, čalamáda
zapekané zemiaky s klobáskou.JPG  
9 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

segedin ... bude az do nedele
9 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
ahoj.... ja dnes na prosbu môjho syna Paťka /lebo príde zo školy z prírody a asi vyhladovaný ako ho poznám, lebo on je veľmi vyberavý/ robím majonézový šalát s rezňami a moravské koláčiky...
Prajem všetkým krásny deň a vydarený víkend!
9 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Ja varím každú nedeľu mäsovú polievku s rezancami, ale keďže po dlhšom čase prišla domov dcéra vegetariánka, tak bola špenátová s vajcom a zapekané plnené baklažány /plnka z dusených húb, paradajok, mozarelly a bazalky/ so zeleninovým šalátom /čínska kapusta, uhorky, redkvička a kôpor, pokvapkané olivovým olejom a citrónom/ - super zdravý obed. Baklažány som robila prvýkrát v živote a musím sa pochváliť - boli vynikajúce. Ako dezert tvarohový koláčik, ktorý som našla tu na porade. Prajem pekný deň.
9 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Segedínsky guláš a knedle....
9 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aj u nás rýchly obed...a ľahký. Brokolicová krémová polievka ..a grilovaný baklažán a pečené zemiaky s cesnakom a rozmarínom. Včera som odkukala v Bez servítky....
9 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Skúsila som konečne navariť niečo zo pšena, ktoré som v záchvate zdravého stravovania kúpila už dávnejšie. Sparené, prepláchnuté a podusené je trošku lepkavejšie, než by som si predstavovala, ale možno také má byť.
Takže dnes bude zeleninový tanier so pšenom.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 12.06.12 at 11:57
všeličo 021.jpg  
9 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rezne s novými zemiakmi , vňaťkou a uhorkovým šalátom. Čerstvo upečená čerešňová bublanina.
9 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Najlepšia kaša na svete (aspoň pre mňa. Posielala mi ju v robote aj manželka bývalého kolegu )- cícerová s cibuľkou a uhorkou.
Cícer 007.jpg  
Cícerová kaša, uhorka 007.jpg  
1/1
9 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Doje sa šalátová polievka a neodolala som marhuliam, tak tvarohové marhuľové gule.
9 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Mám za sebou rannú výpravu na trhovisko, korisť je už v kuchyni - nové zemiaky, petržlenová vňaťka, mladý kôpor, voňavé rajčinky, uhorky, cibuľa, kel, kaleráb... Včera ma predavačka presvedčila, aby som vyskúšala rybu, o akej som doteraz ani nechyrovala - vraj "pstruh lososový"... vyzerá mňamkovito, tak dnes vyskúšame a bude aj na zajtra. Upečiem ju ako lososa, každý si rybku poleje sósom z cesnaku, oleja, citróna a vňaťky, k tomu zemiaky a nejaký šalát. Sakra, tuším začínam slintať
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať