Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
[QUOTE=dogicka;1547186]
hnedoočka Pozri príspevok
raňajky :slaninovo -syrová pletenka podľa receptu z internetu

Prosím, prihoď recept..
s radosťou.....

http://taspy.webnode.cz/recepty/pece...ove-housticky/
9 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Terezka.

U nás dnes francúzske zemiaky.
Robím zo surových zemiakov.
IMG_4222.jpg  
IMG_4221.jpg  
IMG_4224.jpg  
IMG_4233.jpg  
1/1
9 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

U nás od včera zemiaky s kuracou pečeňou na spôsob zemiakov na kyslo(obr.1) Ide tam však sladká smotana, ja dávam 33%-nú.
Dnes jeden druh mäsa - tri druhy jedla.
Pôvodný zámer bol plnená paprika alá Vlastička(ondrejvla). Ďakujem Vlasti, ten recept je super, ja len do mäsovej plnky ešte pridávam slaninu pokrájanú na drobné kocky, opraženú na troche oleja s cibuľou.
Keďže mäsa bolo dosť, tak som 4 guľky udusila v červenej kapuste(obr.2) a pár guliek a 2 plnené papriky v kyslej kapuste dochutenej paradajkovým pretlakom(obr.3).
Obidve kapusty som podliala mäsovým vývarom. Vždy mám nejaký zamrazený, či už kurací, hovädzí, tiež trochu z húb.
Na obr. 4 sú pečené guľky, ktoré patria do omáčky s plnenou paprikou. Obr. 5 - plnená paprika už aj s guľkami.
Väčšia časť jedla ide do mrazničky na horšie časy.
Naposledy upravil Marína : 08.11.10 at 09:02
zemiaky s pecenou.jpg  
masove gulky v cervenej kapuste.jpg  
masove gulky v kyslej kapuste.jpg  
pecene gulky do plnenej papriky.jpg  
plnena paprika.jpg  

1/1
9 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dnes na obed to, čo som včera uvarila, plnená paprika a plnená kapusta. Veľkoryso som mng. ukázala túto stránku http://www.varenieapecenie.estranky....dke-dobroty-v_ , že si môže vybrať, chýbajúce ingrediencie však musí dokúpiť. Vybral si hneď prvý recept na viedenský zákusok, namiesto pomarančového kúpil ananásove džúsy.
Ja nechápem, odkiaľ sa na ich obrázku nabralo toľko plnky a šľahačky, veď porovnajte s mojim. Určite nemali menší pekáč, lebo ja mám cesto možno ešte vyššie ako na ich obrázku. Nakoniec sme radi, že plnky a šľahačky nie je veľa, plne je takáto vrstva dostačujúca.
Trochu som mala obavy, čo sa stane so šľahačkou, ak dám na ňu mokré piškóty, je to však v pohode. Jeden rad som skúsila tak, že som najprv dala piškóty a na to šľahačku, zle sa však dáva pomedzi ne. Mala som nejaké talianske cukrové, sú pevnejšie, až tak nenasiaknu, skôr nerozmočia sa. Na 1/2 l smotany som pre istotu dala 2,5 bal. stužovača šľahačky.
Zákusok nie je sladký, je osviežujúci, vrele doporučujem.
IMG_4316.jpg  
IMG_4323.jpg  
IMG_4330.jpg  
1/1
9 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
mysimis Pozri príspevok
Taiko ja varím huspeninu nasledovne: kúpim si svieže paprčky - 4 ks, 1 údené kolienko a ešte aj čisté údené mäsko, napr. krkovičku. Toto všetko dobre vyumývam a postavím variť do veľkého hrnca - cca 10-12 l. Ochutím čiernym korením, soľou, veľa, veľa cesnaku načistím, ja pre chuť zvyknem tam dať aj jeden petržlen, jednu mrkvu a cibuľu v celosti. Toto všetko uvediem do varu a varím to aspoň 7 - 8 hod. Keď je to uvarené, vyberiem mäso a vývar precedím. Paprčky a kožky si do huspeniny nedávam /tie odnesiem do útulku psíkom papať/. Do misiek si na spodok nakrájam čisté mäsko a zalejem vývarom. Nechám vychladnúť a poukladám do chladničky.
taiko, podobne ako mysimis s menšími obmenami: koleno dávam,ale nie údené, kvôli deťom pridávam pliecko - oni nemajú radi mastné.Petržlen a mrkvu nedávam, ale môže byť a z korenín dávam všetko ,čo si myslím ,že neuškodí.....aj trochu grilovacieho, zázvor, biele korenie, vegeta...proste ochutíš si to podľa svojho.Variť na miernom ohni,aby nálev zostal číry.
Deťom robím len s plieckom,prípadne karé. Ak mi zvýši nálev, do menších nádob dám šunku ,vajíčko,kápiu,uhorku a urobím vajce v aspiku.
9 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Kuracia polievka, rezance,pečené stehna, zemiaková kaša, zeleninový šalát. Jablková roláda a oškvarové pagáče. Včera čo som piekla malí taký úspech, že dnes som ich musela znovu.
Snímka0161.jpg  
Snímka0162.jpg  
Snímka0166.jpg  
Snímka0167.jpg  
1/1
9 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

U nás sa dnes nevarilo, ale piekla som koláčik na zajtrajšiu oslavu najmladšej vnučky Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Snímka0190.jpg
Zobrazení: 47
Veľkosť:  67.0 KB. Je to prvotina, tak dúfam, že bude chutiť.
9 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

janaGT Pozri príspevok
ako robíte také dobré pečené zemiaky? Najskôr ich predvaríte a potom šup na panvicu? Alebo v rúre? Ja robím v rúre, ale dcéra hovorí, že to nie je ono

ja robievam rozne:

1.ocistene surove zemiaky,poprekrajujem len na velke stvrtiny a dam na pomasteny pekac,posolim a pokminovym,dobre premiesam a peciem na 200 stupnov.neprikryte.
musia byt ruzove,az cervene-chrumkave,uz s nimi nehybem,trva to asi hodinu ale su vyborne.

2.surove ocistene zemiaky prerezem na kocky alebo hranolky,skartka na drobnejsie ,poslim a pokminovym,dam na pomasteny pekac a peciem ako tie pred tym,len to trva kratsie.

3.zemiaky uvarim v supke,trochu vychladnute osupem,prerezem na hrube kolieska ,posolim a opekam ich este na panvici,aby chytili farbu.na zaver posypem petrzl.vnatou

4.surove zemiaky nakrajat na kolieska ,posolit.stopit dostatok masla a opekat ich na tom masle-musia sa casto miesat.pokrajat ich ale mozno aj na kocky alebo stvrtinky.toto sa vola ze zamocke zemiaky.na zaver posypes petrzl.vnatkou

5.zemiaky ocistis a nakrajas na velke stvrtiny.pecies celkom bez tuku-len ich posolis.su ozaj dobre.

6.zemiaky poriadne vydrhnes draplavym cistym vechtikom alebo kartacikom,aj so supkou ich ulozis na suchy pekac a pecies,kym supka nei je krasna chrumkava.
jeme to so solou a maslom.k tomu mlieko,alebo kto ma rad,tak kysle mlieko alebo acidko.....

7.smazene zemiacky:
v supke uvarene a osupane zemiaky pretlacim cez mriezkove koliesko na panvicu,kde mam trochu oleja,alebo masti.posolim,zamiesam.
opekam na prudkom ohni,ale ked priharaju,ohen stiahnem na menej..miesam o dusu ale necham ich dobre popripekat.musia byt trochu omastene,inak su take suche,plane,takze mozes dat trosku oleja a kusok masla.na zaver este posypat petrzl.vnatou.mnam.taketo sa strasne hodia k mäsu vyprazanemu v trojobale.

dufam ze som trochu pomohla.
9 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Hŕstková polievka, hlivový paprikáš s kukuričnými cestovinami /špirálkami/.
9 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes tradične hovädzia polievka s rezancami. Rezne v haruĺovom cestíčku, opečené zemiaky a paradajkový šalát. Ako dezert hrnčekový ananásový koláč.
9 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Toľko zatracovaný pangasius. Poučená z minulosti, nekupujem akciové a lacné, v Lidli kúpim, síce drahšie, ale nemeckú kvalitu.
Dnes som ho namarinovala a spolu so zemiakmi naparilav parnom hrnci. Na zemiaky som dala, ako ináč tento týždeň nakrájaný medvedí cesnak.
dobré jedlo 002.jpg  
dobré jedlo 001.jpg  
1/1
9 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

bettylou Pozri príspevok
Neviem, možno je to trochu , ale máte nejaké tipy? Prídu mi na stavbu robotníci a sme s nimi dohodnutí, že budú mať jedno teplé jedlo denne. Aké jedlá sa zvyknú variť. Vďaka
Neviem, čo sa zvykne, ale ja by som im varila jedlá, ku ktorým ide chlieb, aby sa dobre zasýtili. Guláš bravčový(hovädzí), segedínsky, koložvársku kapustu, fazuľovú(šošovicovú) polievku s údeným(to by som vybrala z polievky a podávala s chrenom, horčicou, kyslou uhorkou), plnená kapusta, plnená paprika, zemiakový šalát s rezňami, pečené kurčatá s ryžou, kurací paprikáš s nokami(kolienkami), fazuľu na cibuli, cesnaku, paradajkovom pretlaku s klobásou, zemiaky na kyslo s fašírkami, .............
9 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Ja sa vytešujem zo zeleninovej polievky s hlivou ustricovou, ktorú som si sama - v pivnici vypestovala a ako druhé jedlo pečené lekvárové buchty.
9 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hov. polievka s cestovinou, hov. varené, kôprová omáčka, nové zemiaky( knedľu veľmi nemusíme). Ako dezert zo včera ešte ostalo jahodového koláčika.
9 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Polievka ako každú nedel'u- kuracia s rezancami, kuracie soté s hranolkami z rúry, po odede punčová torta s mliečnym marcipánom pre mládežníkov k MDD.
P1190401.jpg  
9 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

terezamaria Pozri príspevok
Zdenka, napíš prosím recept.....Ďakujem.
... nech sa páči
Gizka Oňová
Karfiolové placky



1 menší karfiol
3 vajíčka
2 dl mlieka
7 PL polohrubej múky
1 KL univerzálneho dochucovadla
čerstvú petržlenovú vňať
olej na vyprážanie
soľ


Karfiol nakrájame na 2-3 centimetrové kúsky a uvaríme v mierne slanej vode do polomäkka. Potom ho precedíme a ochladíme.
Z mlieka, múky a vajec vymiešame hladké cesto, pridáme dochucovadlo, soľ, petržlenovú vňať a kúsky predvareného karfiolu. Všetko spolu zľahka premiešame.
Polievkovou lyžicou naberáme rovnaké porcie zmesi, ktoré vyprážame v panvici na horúcom oleji z oboch strán 2-3 min.
9 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes, zeleninová polievka s čerstvým hráškom a krupicovými haluškami, kuracie prsia, opečené a trochu podusené, ryža, dusená zelenina a syrová omáčka. Ešte pečiem koláč, tvaroh a ríbezle
9 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kuracie prsia obalené v slanine
Kuracie prsia obalené v slanine.jpg  
9 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Krémová brokolicová polievka, kuracie prsia na vlastnoručne nazbieraných kuriatkach, "nokerle", uhorkovo-paradajkový šalát.
9 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Včera uvarené a ešte dnes dojedené: Bravčové rolky , plnené kyslou kapustou a frankfurtskými klobáskami.
http://varecha.pravda.sk/recepty/bra...71-recept.html
IMG_0949.jpg  
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať