Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Práve som dovarila dnešný obed (či skôr večeru ), piatkový aj sobotný obed (ak ostane): cestoviny, mletomäskovo-baklažánová omáčka, strúhaný syr.
002.jpg  
003.jpg  
1/1
11 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Dnes na obed len to čo si kto uchmatol. Nebol čas na varenie, lebo sa pieklo, plnilo, zdobilo.
Snímka0221.jpg  
Snímka0222.jpg  
Snímka0223.jpg  
Snímka0224.jpg  
Snímka0225.jpg  

Snímka0226.jpg  
1/1
11 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Cestoviny s brokolicou a paradajkami v oleji, bylinky a domáca syrová omáčka.
... dobré a voňavéééé
Snímek 001.jpg  
11 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dnes
- polievka minestrone(olivový olej, slanina, cibuľa, mrkva, petržlen, šampiňóny, hrášok, kukurica, paprika, trochu ryže, paradajkový pretlak, petržlenová vňať, strúhaný syr)
- hovädzia falošná sviečková(vklepaná strúhanka do plátkov mäsa, jedna strana potretá horčicou, na oleji opečené z oboch strán, cibuľa na polmesiačiky, kyslé uhorky, mrazené suchohríby, pre chuť koža z domácej slaniny, dusené v tlakovom hrnci
- príloha(ryža s cibuľou a klinčekmi, hrášok, kukurica, baby mrkvička + ľadový šalát s paradajkou, redkvičkou a jarnou cibuľkou)
Bez zákuska.
Naposledy upravil Marína : 09.05.11 at 11:59
IMG_4775.jpg  
IMG_4778 1.jpg  
IMG_4779.jpg  
1/1
11 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

kukučka Pozri príspevok
jéj, ojojój, nemáš toho veľa? môžem sa pridať?
/pre tých, čo používajú wow a ani nevedia, ako sa to píše /

my chudáci pod Tatrami môžeme len potichúčky závidieť, hrášok na trhu sa nám už neušiel a to treba ísť pekných pár kilometrov, ale to čerstvé ovocie a zelenina zato stoja, ale konečne aj tu prší, hádam sa dočkáme vlastnej

aby som nebola mimo témy: demikát s kopou pažítky, rybky a špenát, aj keď mrazený
Katarina Pozri príspevok
Žabinka, to vyzerá veľmi dobre a určite chutí výborne. Mohla by si prosím prihodiť recept, vyskúšam. Ďakujem.
Kukučka, ak to patrilo mne, tak pre informáciu, polovica je už fuč . Traja dospelí, dvaja dospievajúci a jeden pes, skonzumujú toho hodne. Aj keď si vždy myslím, koľko som toho veľa navarila, a na druhý deň je všetko zjedené .

Katarína, prikladám recept na Hrncovú živánsku:
Bravčová krkovička (najlepšie bez kosti)-nie je taká suchá ako stehno, sa nakrája na rezne, posoliť, okoreniť, potrieť horčicou, a do hrnca alebo jenskej misy striedavo ukladať s pokrájanou slaninkou, cibuľou na kolieska, klobáskou na kolieska. Môže sa podliať troškou červeného vína, ale nemusí. A tiež sa môže pomedzi popridávať nakrájaná paprika, teraz som nemala. Ja to pečiem v elektrickej rúre zakryté cca 1,5 hodinu a potom ešte 0,5 hodinu dopečiem odokryté, ale celkovo to odhadujem podľa vzhľadu. Počas pečenia vznikne dosť šťavy, tú priebežne odoberám, lebo by sa to neprepieklo, potom sa dá podávať zvlášť, keď si niekto chce viac mäsko preliať.
11 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Na mng. prianie dnes netradične šošovicová polievka s našou údenou klobásou a gemerské guľky s praženou kyslou kapustou.
gemerske_gulky_1.jpg  
sosovicova.jpg  
gemerske_gulky_2.jpg  
1/1
11 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Polievka ostala guášova zo včera a dukátové buchtičky s vanilkovým krémom. Cesta som urobila viacej , že ešte spravím tvarohové buchty.
11 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

pečená kačka, červená dusená kapusta, domáca knedľa
aj som pozerala nejaké recepty na kačku, či na internete nenájdem niečo zaujímavé, ale našla som len také, že ... pomaly pečená kačka štyri hodiny ..., nič prevratné, tak som nevymýšľala, aspoň obed zožal ako vždy, keď ja to naša zaužívaná klasika, úspech ...
11 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Kyslú zemiakovú polievku s hubami a začínam vyprážať šišky
11 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

žemlovka rozvoniava po celom dome
11 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Tvarohové šišky.

3 vajcia
4 PL kryštálového cukru
400 g hladkej múky
2 tvarohy/balené v papieri/ ja som dala 500g balenie vo vedierku z Lidla
1 lyžička sody bicarbony
1/2 balíčka PDP
rum
štipka soli
vajcia s cukrom vyšl'ahat' do peny, pridat' ostatné a zamiesit'. ja som ešte pridala asi za hrst' múky, zdalo sa mi to moc riedke. Nechat' postát' 20-30 minút. Rozgúlat' a vykrajovat' šišky. A už len vypražit'.
Tento recept som robila prvý krát a nel'utujem, sú výborné.
11 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dnes polievka minestrone(oliv. olej, slanina, cibuľa, zelenina, ryža, parad. pretlak, parmezán); bravčový orech(cibuľa, cesnak, kyslá uhorka, horčica, pre chuť koža z dom. slaniny, soľ, č.korenie, rasca), príloha ryža a cvikla; tvarohový koláč; chlieb(naschvál som urobila taký šišatý aby bolo dosť chrumkavej kôrky)
Naposledy upravil Marína : 13.02.12 at 12:54
IMG_5393 1.jpg  
IMG_5397 1.jpg  
IMG_5390 1.jpg  
IMG_5392 1.jpg  
IMG_5396 1.jpg  

1/1
11 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Niečo pre inšpiráciu, neviem, či to tu už náhodou niekde nie je prilepené, ale mne sa to zdá dobrý nápad na výbornú večeru a ak zostane aj obed na ďalší deň, keďže niektorí musíme variť každý deň. Vyzerá to naozaj lákavo.
11 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Brokolicová polievka, bryndzové halušky,... a huspenina slabučko vrie, špaldový chlebík kysne
11 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...špekopekáč je hotový...
špekopekáč 009.jpg  
špekopekáč 010.jpg  
1/1
11 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

pečená mäsová roláda, špenát so smotanou a zemiakové knedličky (tie robím prvýkrát, rozvarili sa , tak to, čo zostalo dopekám na plechu v trúbe )
11 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

Dnes nie,ale zajtra som sa rozhodol toto,nerobím to prvý krát,preto odporúčam.
11 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka z kosti z karé, pečené kuracie stehná, zemiaky, hruškový kompót, lekvárové buchty. Tých iba zopár, ako sa u nás hovorí za mišu - pišu aj z tých som zaniesla susede . Kde sú tie časy, keď sme ich zmastili aj za dva plechy?.
Kuracie stehná 005.jpg  
Stehná upečené 006.jpg  
Zemiaky  007.jpg  
Lekvárové buchty  008.jpg  
1/1
11 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera lievance z kyslého mlieka so smotanou a jahodami do školy na obed, dnes madärský guláš s cestovinami.
11 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera 3 kilá kuracích krídelok, dnes kuracia polievka s rezancami, pečené kurence na cesnaku, ryža, pikantné pečené zemiaky, kapustový šalát tento krát s ananásom. pre moju polovičku torta.
PA190159.jpg  
PA190163.jpg  
1/1
11 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať