Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

čakáme na výplatu, takže grenadír marš...
4 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Vyhliadla som si na dnešné varenie toto http://varecha.pravda.sk/recepty/tof...05-recept.html
Všetky prísady už mám, takže moje foto priložím neskôr.
---------
foto neprikladám, ... hlavne že chutilo .. rolády z ryžovnéh papiera som radšej popražila na panvici, pretože gril nemám.
Hráškové pyré bolo nad moje očakávanie - výborné.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 04.04.12 at 13:00
9 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes som kupila len pizu v stanku u Turka.nebol cas na varenie,zdobila som barankov.vydarili sa aj klasicki aj ti novi-racio.
6 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

včera brokolicová krémová polievka a zo starého chlebíka "zapečutky", dnes som sa konečne dostala do záhrady, tak narýchlo praženica na slanine, dostala som vajíčka

ako maškrtu si tu uštipkávam môj prvý marcipán
4 0
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

dnes bude pizza "delicato".....dúfam,že ju zvládnem,lebo ju idem robiť prvýkrát http://www.dedoverecepty.sk/view.php...nku=2008020020
3 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
chystám sa na cesty, takže iba pečiem
obed i večera - osolený ovčí syr, neviem sa ho dojesť.
prípadne pre zmenu bryndzová nátierka, ovečky už vyhnali na pašu, aj ked je apríl, bryyndza je "májová".
desiata-olovrant - uchmatnem si kusok z napečeného drobného suchého pečiva ku kávičke.
5 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes máme zelený obed, špenát s volským okom a zemiakmi.
037.jpg  
4 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Ja robievam špenát iba z čerstvých listov a keď boli decká malé, tak sa ním napchávali, až mali hrče za ušami. Potom ochutnali to zelené čudo s príchuťou buriny v škôlke a šlus - odvtedy nechceli špenát ani vidieť. Doteraz sa mi ich nepodarilo ukecať, že tento náš domáci špenátik je iný. Takže sme to dnes vyriešili cestovinovým šalátom s tuniakom a kukuricou.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

viacerí sme poznačení "družinou"
ale sú aj takí, čo po rokoch s nostalgiou hľadajú recepty, ako to tie tety robili
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Nie je škola ako škola, v tej našej, kam som chodila ako dieťa, varili fantasticky. Aj som si vtedy od kuchárok jeden recept vypýtala - na tvarohovú penu, dodnes ho mám v zošite
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

U nás tieš špenát so zemiakmi a volským okom, a ešte zapekané cestoviny so špenátom a syrom.
5 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kedze sme mali v chladnicke sampiony a ja som ich chcela smazit v struhanke,pomyslela som si,ze na Velky piatok by to bolo asi prilis-takisto aj ryba.predsalen,je to ozaj velky post.
tak som tie sampiony urobila vcera,so zemiakovou kasou a hlavkovym salatom,
a spenat bude dnes.s volskym okom a zemiakmi na pare.
v sobotu do vskriesenia-pecena stuka,po vskrieseni uz je to jedno....
v nedelu ideme jest von a
v pondelok si dame pecenu kacicu.
3 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Ja dnes robím cestoviny - kolienka, môžu byť aj iné s brokolicou a nivou omáčkou.Jednoduché, ľahké.
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Dnes veľkopiatková klasika - ryba na rôzne spôsoby: rybie filé a kúsok kapra od Vianoc, k tomu opekané zemiaky. Bez polievky, zajtra navarím kýblisko slížikovej a budeme ju jesť určite až do utorka.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Máme veľmi radi polievku z varenia údenín, robím ju smotanovú s krupicovými haluškami Vajíčka som dostala, ešte čakám na čerstvý chren, nevidím to ružovo, lebo prší. Mlieko z mliekomatu už kysne U nás sa jedia údeniny s bielym pečivom, to je práca pre pekáreň, ale to všetko až zajtra, dnes dám akurát hrozienka do rumu.

Údená smotanová polievka s haluškami


Z horúcej polievky zvrchu odoberiem masť a zalejem ňou špaldovú krupicu na halušky / hrubú, detskú / po vychladnutí zamiešam vajíčka a strúhaný muškát, nesolím. Do polievky dávam veľa nového korenia a bobkového listu, celé korenie 4 farieb, muškát, trochu rasce a cesnaku, zátrepku robím z múky a dobrej kyslej smotany, nie pochúťkovej. Dá sa aj zo sladkej, potom dám viac octu. Zavarím halušky a nakoniec dochutím klasika pomocou soli, octu, cukru. Krásne vyzerá, keď v nej plávajú vločky červenej sladkej papriky, teraz mám len štipľavú, tak tú dávam len priamo do taniera. Nemusí byť. Množstvo korenín a chuť polievky veľmi závisí od kvality a množstva údenín. Ak je vývar silný a slaný, riedim vodou. Dobrú chuť

Nevyhadzujte peniaze za chémiu. Urobte si chren sami. Ak u vás nerastie, tak si kúpte v obchode ten veľký aspoň 2 kusy. Ak ho raz vyskúšate, iný už nebude robiť, nekazí sa. Čítajte aj komentáre pod receptom.

výborný recept na chren



Naposledy upravil kukučka : 06.04.12 at 11:37
5 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Včera som tiež robila špenát, k tomu zemiakové knedle a volské oko. Hrášková polievka ostala zo včerajška aj na dnes.
Teraz robím lososa v lístkovom cestíčku a k tomu zemiakovú kašu.
Zajtra budem variť udeninu, tak urobím kapusnicu.
4 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

My sme robili polievku z údeného na spôsob mäsovej, len namiesto slížikov mama zavárala jačmené krúpy, celé nie perličky. Maso potom s knedľou a kyslou kapustou. Ja som tiež pár razy skúšala, ale z kupovaného údeného to nie je to pravé orechové, domáce je domáce.
2 0
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

zapekané cestoviny
2 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ivuliatko Pozri príspevok
Nie je škola ako škola, v tej našej, kam som chodila ako dieťa, varili fantasticky. Aj som si vtedy od kuchárok jeden recept vypýtala - na tvarohovú penu, dodnes ho mám v zošite
tvarohovú penu som milovala, ale recept veru nemám ... podelíš sa oň?
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Tvarohová pena

  • 250 g tvarohu (klasická kocka, nie odtučnené paródie v téglikoch)
  • 70 g masla
  • 2 dl mlieka
  • 1 PL práškového cukru
  • 1 vanilkový cukor

Všetko spolu rozmixujeme, dáme do misiek a odložíme na nejaký čas do chladničky. Pred podávaním ozdobne polejeme čokoládou.

Kamoška mi dala recept na čokoládový toping, aký používali u nich v cukrárni:
  • 500 ml vody
  • 250 g cukru
  • kakao
  • trocha pudingového prášku (Zlatý klas alebo kakaový)

Vodu s cukrom varíme aspoň 20 minút, aby to trochu zhustlo ako sirup. Potom pridáme kakao podľa chuti, chvíľu povaríme a nakoniec mierne zahustíme troškou pudingového prášku rozmiešanou vo vode. Už som ho dlho nerobila, tak si nepamätám, koľko toho pudingového prášku som tam dávala, treba si odskúšať ideálny pomer. Je výborný na banány so šľahačkou, na zmrzlinu, na puding atď. Vydrží v nejakej uzavretej sklenenej nádobe v chladničke (ale nie donekonečna)
Naposledy upravil ivuliatko : 06.04.12 at 18:13
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať