Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

obedovali sme paradajkovú polievku, cestoviny s tvarohom a keďže vonku prší a nemôžeme pracovať v záhradke tak pečiem
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...eORLnQ&cad=rja

túto bublaninu som už raz robila ale tých ingredincií je tam málo tak dávam dvojitú dávku
5 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes varil gumy bar v Košiciach - cestoviny s nivovou omáčkou a kuracím mäsom, zeleninová polievka, osie hniezdo 2 dl koly (to celé za 1 lístok 3 eurový)
4 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Na dnes a zajtra som si vymyslela fakt aktuálne jedlo - veľkonočnú plnku (u nás nazývanú "stracené kura")... decká už dlho otravovali, ale mali smolu, keď bol taký hic. A dokonca budem až taká šľachetná, že aj polievku uvarím! (víkendovú slížikovú klasiku)... Howgh.
9 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Kuracia polievka s cestovinami a špagéty s omáčkou
7 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Bola som u mojej dodávateľky-farmárky-babky (má 72 rokov) a strčila mi do ruky igelitku "nech si naobíram sama co scem"! Tak som si doniesla za 3 € na celý týždeň OZ a teraz tu pri notbuku v pohode trávim.
Poznáte fazuľové lusky so strúhankou? Nie? Tak tu je recept: umyté fazuľkové struky pokrájame na kocky 1 cm x 1 cm, uvaríme v osolenej vode a premiešame s opraženou strúhankou.
Mne bolo ľúto vyhodiť takú dobrú fazuľkovú vodičku, tak som v nej uvarila pár zemiakov, pridala zásmažku (nie zátrepku!) a rozhabarkovala kyslú smotanu. Do toho posekala kôpru, troška okyslila a zbaštila.
Teraz som to zaklincovala horalkou ...... Náá nech!
8 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes robím brokolicovú polienku a buchta na pare plnené čučoriedkami poliate čokoládou alebo posypané tvarohom a maslom. K večeru budem piecť na zajtra čučoriedkovú bublaninu a makom.
7 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tvarohové knedle plnené marhuľami. A na večeru je pripravený šalát z kus-kusu, ku tomu bude grilovaná cuketa
7 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Avgolemono soupa
Asi najznamejsia grecka polievka. Robieva sa na viacero sposobov. Maso sa moze opiect najprv, aj zelenina orestovat, moze sa pridat orzo, ryza alebo aj ina cestovina, a objavuju sa rozne regionalne variacie. Vzdy sa vsak na konci na zahustenie pouziva avgolemono - liaison vajec a citronovej stavy.
Urobil som dobry kuraci vyvar, maso som obral, vo vyvare uvaril ryzu, rozdelil tri vajcia, vyslahal bielka na sneh, zltka som vyslahal so stavou z dvoch citronov, potom som to spojil, pomaly som pridaval polievku, aby sa potom nezrazili, a zahustil som tym polievku. Maso som tam vratil.

Pasta con le melanzane
Na trhu sa konecne objavili tie skvele baklazany, tak som musel nieco z baklazanov spravit. Takze som stavil na sicilsku klasiku. Toto sa da pripravit este jednoduchsie, ak mate pripravenu omacku vo flasi (paradajky sa povaria s bazalkou a cesnakom na olivovom oleji a tym sa plnia flase, potom sa to zavari). Takze dva baklazany sa nakrajaju na kolieska alebo tycinky, nasolia sa, ak treba odstranit horkost, potom sa osmazia na olivovom oleji a nechaju vychladnut. Medzi tym sa, ak nemame hotovu omacku, orestuje cesnak na olivovom oleji, pridaju sa paradajky (asi 800g) a varia sa, kym to nie je omacka. Pridaju sa baklazany, velka hrst potrhanej bazalky, hrst postruhaneho pecorina a vsetko sa premiesa so spagetami.
7 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Je cuketová sezóna tak včera vypražená cuketa, zemiaky, uhorkový šalát. Dnes cuketová omača (taká ako tekvicová) a zo zemiakov uvarených v šupke, ktoré mi zostali zo včera som urobila minilokše plnené tvarohom z farmy z Moravy a novým džemom, ktorý som ako posledný dávala do pohárika a nebol už plný pohárik.
Cukinová omača a minilokše 042.jpg  
Minilokše 043.jpg  
1/1
12 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hov. polievka s cestovinou, morčacie kúsky na kari a muškátovom oriešku, nové zemiaky(chlieb), šalátik, jogurtový koláč s marhuľami.
7 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
joj, teším sa , že máme Poradu a v nej aj túto tému a recepty s obrázkami. Ak niekto potrebuje inšpiráciu, tak tu ju určite nájde.....

dnes - nie na obed, ale na večeru, kvôli bagetkám- sme mali toto/ už dávno som chcela skúsiť od ivuliatko

http://www.porada.sk/t112296-p3-rece...ml#post2079141

a naša Evička- Marína ma presvedčila svojimi bagetkami, tak som to dnes skĺbila a vyzeralo to takto:

rebierka v pekáči Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  14072012113.jpg
Zobrazení: 54
Veľkosť:  64.6 KB prvá várka bagiet Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  14072012114.jpg
Zobrazení: 50
Veľkosť:  74.8 KB

spolu upečené Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  14072012115.jpg
Zobrazení: 44
Veľkosť:  69.9 KB a naservírované Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  14072012116.jpg
Zobrazení: 43
Veľkosť:  62.9 KB

poviem vám, nebíčko v papuľke...nevedeli sme , čo viac pochváliť.....
rebierka mali zaujímavú medovo cesnakovo čilly chuť... mňamka

ps: pre Evičku- ešte sa mi až tak prasklinky nepodarili, ale chuťovo vynikoš.....díky!
14 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

včera sme zhrešili - navaril McDonald

dnes bola ryža, kuracie mäso na čínsky spôsob (muž to volá čínska pomsta) a zeleninový šalát

zajtra - ani srnky netušia, nieto ešte ja idem sa tuto niečím inšpirovať
7 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

hnedoočka Pozri príspevok

ps: pre Evičku- ešte sa mi až tak prasklinky nepodarili, ale chuťovo vynikoš.....díky!
Valika, perfektné!!! Si šikulka. Som rada, že chutili. Tie prasklinky sú tým väčšie, čím ti po odrezaní(useknutí) cesta ostane na tom reze väčšia plocha. Aj mne niektoré až tak nevyšli, skôr sa to darí pri tých väčších bagetách. Prasklinky si vieš narobiť aj tak, že na viacerých miestach narežeš cesto žiletkou, nožom sa to tak nedarí, musí to byť niečo tenké a veľmi ostré, trebárs aj skalpel. Zarež trošičku hlbšie do cesta, nielen na povrchu.
Tie rebierka nemajú chybu, robíš nám tu slinky.
Naposledy upravil Marína : 14.07.12 at 19:46
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes tradične nedeľná kuracia polievka s domácimi slížikmi. Bravčová panenka plnená jahodami a obalená slaninkou. K tomu uhorkovo-pórový šalát. Čučoriedková bublanina zo včerajška je už skoro zjedená.
5 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Pečené kurátenenko na slanine, karamelová červená kapustička, knedľa.
Poobede, uvidíme, možno pár palaciniek ...
6 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kuracia polievka, zemiakové noky s omáčkou z 4 druhov syra, prírodné kuracia prsia
5 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
po včerajších rebierkách ostal vývar, tak z neho kapustnica s hubami, labužnícke kuracie stehná, ryža a paradajkový šalát s cibuľkou

http://sweetlive-recepty.blogspot.sk...ie-stehna.html
viď receptík
5 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievka, chilli con carne.
6 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Rybie filé pečené v trúbe na oleji,potrené citrónom, vajíčkom a na to koreniny - na ryby, bazalka, grilovacie. V druhej mise zapekané uvarené nové zemiaky. K tomu napoly udusený mladý kel. Na večeru zeleninový šalát posypaný niva syrom. Bola u mňa kamarátka, veľmi jej chutilo. Šalát som jej aj nabalila domov - zostalo mi ešte dosť. Všetko okrem rybieho filé a korenín boli domáce suroviny.
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
evaj63 Pozri príspevok
Kuracia polievka, chilli con carne.
...a bolo vôbec chilly ....csípos ???

...a klobásku si rezala ??....a ako ???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať