Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Ja som včera večer upiekla kurča na pivovej plechovke, nové dusené zemiačiky a paradajkovo-uhorkový šalát s kyslou smotanou, vajíčkovú polievku, budeme mať na dnes aj na zajtra
V sobotu mám v pláne hovädziu roštenku na hubách s ryžou a karfiolovú polievku, to budeme jesť aj v nedeľu (roky v nedeľu nevarím, len výnimočne) a zvyšky aj v pondelok
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
U nás vo štvrtok vždy ryba - no keď som si dnes pomyslela, že mám byt vyhrievať ešte aj rúrou, obed bude prevelice jednoduchý:
hlávkový šalát, čakanka, tuniak z konzervy, posypané krúžkami fialovej cibule, obložené čiernymi olivami, zaliate "kašičkou" z olivového oleja (pravý, domáci, nefalšovaný extra virgin), posekanej petrvňatky, pretlačeného cesnaku. Kto chce, môže si pokvapkať balzamickým octom.
4 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes zapekana cuketa http://www.svetreceptov.estranky.sk/...na-cuketa.html a studena uhorkova polievka
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dnes smažené nič bez chleba a k tomu chleba omastený prievanom...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Rozalka Pozri príspevok
U nás vo štvrtok vždy ryba - no keď som si dnes pomyslela, že mám byt vyhrievať ešte aj rúrou, obed bude prevelice jednoduchý:
hlávkový šalát, čakanka, tuniak z konzervy, posypané krúžkami fialovej cibule, obložené čiernymi olivami, zaliate "kašičkou" z olivového oleja (pravý, domáci, nefalšovaný extra virgin), posekanej petrvňatky, pretlačeného cesnaku. Kto chce, môže si pokvapkať balzamickým octom.

... a zabudla som povedať, že ten tuniak je (teda už len bol!!) veľmi vzácny, precestoval 2x1100 na Pelješac a späť!

Bolo to mňam.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Hrachová polievka s haluškami, dusené zemiaky s grilovanými kuracími prsiami, uhorkový šalát.
3 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

gulasova polievka - slepy gulas, rezance s makom
4 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

hubovo-zeleninová polievka s mrvančekmi.
3 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..od vcera gulas a vnuk si rozkazal rybie prsty s perzlenovymi zemiakmi..
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kupila som nadherny/548g vaziaci/ hovädzi steak-to bude mat moj muz na nedelu,spravim mu k tomu trochu ryze a daky pikantny salat.
po 3 dnoch bez mäsa si to takto vynahradi.
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pepsikova Pozri príspevok
...dnes smažené nič bez chleba a k tomu chleba omastený prievanom...
Mala si prísť ku mne, mala som patizonové placky a k tomu kopu zeleniny
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ráno som urobila zeleninovú polievku a zapiekla kološvársku kapustu. Hodilo by sa mi, keby ostalo aj na zajtra, lebo v tej horúčave nám ani jesť veľmi nechutí. Mám urobené kopec zeleninového šalátu s jogurtom, tak ten nám chutí najviac.
3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes kelové placky podľa tohto receptu http://varecha.pravda.sk/recepty/kel...35-recept.html a k nim dresing/kyslá smotana, pokrájaná bazalka, soľ, mleté biele korenie/. Dopeká sa hrnkový koláč s ríbezlom v pekárničke.
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
28. týždeň
0 0
jurko88 jurko88

jurko88 je offline (nepripojený) jurko88

kazdy den daco ine a pestre neviem napr. spanielskych vtakov, francuzaky, halusky, cestoviny s omackami napr. nivova fazulova s mleteho masa... taktiez maso na stave cinu perkelt a je vela druhov stiav polievok tiez vela zemiakova slepacia hovadzia paradajkova treba vymysliet ako to skombinovat jeden den maso potom syr potom halusky a ked sa jedla budu po mesiaci striedat tak to nevadi....
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

segedínsky guláš a knedľa
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Podľa tohto receptu http://www.porada.sk/t112296-recepty...ml#post2096697
som si spravila zmes z 1 paradajky + k tomu prináležiaci cesnak a soľ, podusila som to na olivovom oleji, uvarila penne a zamiešala do tej zmesi.
Ja som sa mala narodiť ako talianka, toto mi úžasne chutilo ... mm si zatiaľ pochutnával na varenom kolienku, keby mi zaplatili, by som moje penne nevymenila.
5 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..dnes je navareny kuraci paprikas s haluskami...zatial mali uspech oskvarkove pagace z trznice, voda a ovocie..
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes som nevarila, upiekla som len plný pekáč čokoládového müsli.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

segedin s knedlou, večer sme grilovali, dnes so zvyškov zeleniny a klobás bolo ráno lečo
a na zajtra idem napácovať kozľacinu, ktorú len udusím so zemiakmi a ryžou a k tomu bud čerstvá zelenina alebo čalamáda, kyslé uhorky alebo cvikľa.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať