Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Slayer666 Pozri príspevok
Ivuliatko: To je normalny pstruh duhovy, akurat v anglictine sa mu okrem rainbow trout hovori aj salmon trout.
Šak je to nejaké hovádko, má jeden a pol kila a oranžové mäsko... ale na boku má dúhový pás (alebo ja už od pažravosti vidím dúhu )

Dodatok po obžerstve:
Na upečenie stačilo 15-20 minút, mäsko vyzerá aj po upečení úplne rovnako ako losos, chuť rovnaká = fajnovučká, hrče za ušami. Jediný rozdiel - zopár kostičiek (ale žiadne zákernosti)
Naposledy upravil ivuliatko : 16.06.12 at 12:13
P1000630.JPG  
P1000633.JPG  
1/1
7 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

vepřo - krumple na červeno- zelo

(nechcelo sa mi robiť knedľu)
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Zdenka v podstate je to to isté. Cestoviny so pšenom. Ako píšem v príspevku, na tvare nezáleží, iba rozdiel je vo varení. Moje idú do horúcej vody a preto jej je možno o štamprlík menej ako na vareche, keď idú do studenej.
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes bola polievka z drobkov, pečené kura, zemiaky, hlávkový šalát. Prilepšenie je v chladničke (lístkové cesto). Baba mala málo mäsa, rypla sa nožom do ruky (šikovnica šikovná) a naplánované šatôčky orechové a lekvárové som nerobila. Ale cesto je už rozmrazené, tak možno do večera, alebo zajtra spravím.
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dnes:
wiener schnitzel mit gemüse salat, schweizer schnitzel mit gemüse salat und braten kartoffeln, bier + mineralwasser (22 evri)
Naposledy upravil srska : 17.06.12 at 20:27
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

síce bola nedeľa, ale ja som si dala celkom obyčajný obaľovaný karfiol za surova pečený v rúre ..
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som sa druhý víkend gniavila hovädzími steakmi + rajčina.
2 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Soupe de lentilles à l'oseille
Toto je oficialne jedna z top 5 najprimitivnejsich polievok na svete. Zvladne to aj patrocne decko. Ale chuti vyborne!
Potrebujeme zelenu alebo hnedu sosovicu (asi 100-150g), tak 100g stavelu (sosky) a maslo. No a este sol, vodu a mozno cukor. Sosovicu dame varit asi v litri vody a ked je makka, osolime. Stavel medzitym mozeme zbavit stoniek, ak chceme, a nakrajame ho. Orestujeme na masle, kym nezmeni farbu (to je prakticky hned) a pridame k sosovici. Cele to pomixujeme, pridame maslo, pricom vobec nim nesetrime. V takej polievke sa neda nic maslom pokazit, takze kludne aj jedno male. Urcite aspon 50g. Este dosolime a mozno pridame aj trochu cukru. Francuzska klasika.
3 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

keby som mala šóšku, tak ju určite neuvarím, spapala by som ju čerstvú

moja babka ešte keď tu bola, pestovala šóšku, a my s mojimi sestrami sme ju chodili cez víkendy jesť
aké krásne spomienky -
1 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Vsak na trhu teraz je sosky dost.
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ale ten neskutočne príjemný pocit vlastnoručne odtrhnutej šóšky zo záhradky
a za prítomnosti tých ľudí, na ktorých teraz spomínam - to na trhu nekúpiš
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

telacina ma sklamala-ma divnu chut,nemozem ani pricuchnut-brrr,ale moj muz ma gule za usami,tak asponze.
napokon som z druhej polky urobila taky paprikas so smotanou-zajtra si to da s celozrnnou zemlovou knedlou a pozajtra so spaldovymi kolienkami.

ja si spravim karfiolove placky so zemiakmi,a sme spokojni obaja.
5 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

v sobotu vechce /šalátový prívarok/ so zemiakmi a vareným vajcom, včera sme mali bravčové aj kuracie rezne so zemiakovým šalátom, to bude aj na dnes, a samozrejme rezancová polievka.
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

V sobotu a nedeľu na chate, chatičke. Fazuľová s údeným kolenom, pečená bravčová krkovička krkovička, nové mastené zemiaky s vňaťkou, rapadajkový šalát. K tomu čerešňovo jahodová bublanina.
5 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Fazuľová s údeným, hovädzie mäsko na prírodno, ryža, hranolky, príloha volské oko, pečená cibulka, cvikla .
Spravila som ešte kysnutý makovník a orechovník s višňovým džemom....
8 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Struková polievka, kolienka s kuraco-zeleninovou omáčkou.
Obrázok 478.jpg  
Obrázok 481.jpg  
1/1
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Zo včera nám zostalo karé a kuracie prsia v jogurtovom páce, ryža s hráškom, paradajkový šalát, jogurtová torta s piškotami.
4 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

večer som uvarila kapustnicu s údeným a zemkašou, údené bolo ešte k nedeľnému zem.šalátu, a zo starých zemiakov som urobila šúľance s opraženou strúhankou, zo všetkého ostalo dokonca aj na dnes.
6 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
hrášková polievka, zeleninový šalát s kuracím mäsom (ľadový šalát, reďkovka, pórik, cibuľka, paprika, rajčiny, uhorky, syr, vajíčko natvrdo, kuracie mäso, nálev) + tousty, jahodovo-malinovo-čerešnová bublanina. .... že ako je dobre mať vlastnú záhradku.... rýchlo, lacno, zdravo
7 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

zeleninová polievka, a ryžový nákyp s višňami
(zelenina a višne sú zo záhradky, ryža má napísané - že krajina pôvodu Taliansko
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať