Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

včera som narýchlo len vechce so zemiakmi k tomu dcéra uvarila zemiaky s petržl.vňaťou, urobila som ešte aj bryndzovú pomazánku, a pre mäsožravcov sme vytiahli pár kuracích rezňov z mrazáku.
4 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

špagety s bolonskou omáčkou a kopou syra
4 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
mrazená treska len tak na masle a kopec zeleniny ...
4 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Práve mi pepsi doniesla vysmážaný karfáč s cibuľovým zemiakovým šalátom. Báječný obed, lebo ja karfáč môžem vždy a hlavne, keď ho robí ona.
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
kuchyňa zatvorená z dôvodu tropických teplôt ...
1 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Zita5 Pozri príspevok
kuchyňa zatvorená z dôvodu tropických teplôt ...
z dôvodu tropických teplôt som musela zmeniť nielen čas na prípavu "obeda", ale aj žehlenie. Zistila som, že najlepšie sa žehlí medzi 24,00 - 03,00 hod. a vtedy mi nevadí ani teplo z pečenia mäsa

Dnes paradajková polievka, pečené bravčové mäso na cesnaku a rasci, dusené zemiačiky s cibuľkou a petržlenovou vňaťou, uhorkový šalát.
5 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som v sobotu ráno varila a do večera zavárala...nedeľa detto a pretože som som bola celá žeravá ako uhol z tepla v kuchyni, som dala záverečnú aj na tento týždeň.

Takže v pondelok :

chleba, maslo ,paprika,paradajka SLANINA ..z nedele nechcel nikto nič

Utorok:
špagety ,boloňská omáčka

Streda :
chleba s masťou , cibuľa , voda
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zitka, pokračujeme, štvrtok, obzerance s makom, piatok figa borová.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tweety Pozri príspevok
Zitka, pokračujeme, štvrtok, obzerance s makom, piatok figa borová.
Jesť budú až keď bude teplota pod 30 st.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5 Pozri príspevok
Jesť budú až keď bude teplota pod 30 st.
Nežijeme preto aby sme jedli. chi,chi. V lete veľa jedla skôr uškodí, ako pomôže. Dodržiavať treba pitný režim, o jedle sa ništ nehovorí.
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..mojmu nevadi v kuchyni horucava a tak dnes nam navaril fajnovy husty pikantny gulasik s hovadzieho maska..
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Zita5 Pozri príspevok
Ja som v sobotu ráno varila a do večera zavárala...nedeľa detto a pretože som som bola celá žeravá ako uhol z tepla v kuchyni, som dala záverečnú aj na tento týždeň.

Takže v pondelok :

chleba, maslo ,paprika,paradajka SLANINA ..z nedele nechcel nikto nič

Utorok:
špagety ,boloňská omáčka

Streda :
chleba s masťou , cibuľa , voda
Ešteže bol niekto taký múdry a vymyslel omacsený chlieb. Ten sa hodí ku všetkému. Hneď od začiatku, keď začne ovocie: Omascený chlieb a sadnúť pod čerešnu, kto nemá svoju, tak pod susedovu . k jahodám, malinám, jabĺčkam (najlepšie kyselým). reďkovke, kalerábu. Nebudem to vymenovávať, skrátka je to na nezaplatenie. V lete by sme ani variť nemuseli (keby sme nemali doma mäsožravcov. My baby by sme sa vypásli na zelenine a ovocí od jari do jesene.
3 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Zita5 Pozri príspevok
Jesť budú až keď bude teplota pod 30 st.
Zituš, len sa nevyhrážaj, aj tak im dáš napapať
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Cestoviny s vajcom, v tom teple bolo aj toto dlhé varenie, pre mňa melon.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja som kupila uz namarinovane kusky kurcata a som to rychlo ududsila na woku.
k tomu salat z uhorky,citronu a ladoveho salatu a celozrnne pecivo-ale bolo to az na veceru,
cez den len ovocie,poobede uhorky a jogurt.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Jesť budú až keď bude teplota pod 30 st.
Takže nakoľko začalo pršať, teplota klesla pod 30 st.,príjemný vzduch po daždi...tak som si to rozmyslela a večera bola super ...kuracie prsia pod syrovou perinou , ryža s hráškom a zeleninová obloha
5 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Rizoto, surová zelenina.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

muzov kolega nam poslal domace vajicka-liliputkove,normalne slepacie a perlickove.na celom kartone,takze varenie mam vybavene.
zajtra:
omeleta s kuriatkami-hribikmi,zeleninovy salat a pecivo
piatok:
spenat,volske oci z prepeliciek,zemiacky s petrzlenovou vnatkou
sobota:
kaisersmarn s ovocnym salatom

a hned mam vyriesene,ako muzicka rekabatit a nepotrebuje 3 neuveritelne dni ani ziadne mäsko.perfektny kolega.dakujemeeeee.
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tweety Pozri príspevok
Nežijeme preto aby sme jedli. chi,chi.( inak platí že :jeme preto aby sme žili, ale nežijeme preto, aby sme sa prejedali ) V lete veľa jedla skôr uškodí, ako pomôže. Dodržiavať treba pitný režim, o jedle sa ništ nehovorí.
v texte
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja som pozberala úrodu - cukety, patizóny, papriku, uhorky, rajčiny. A bol obed - placky z patizonov a z cukety a k tomu zeleninový šalát. Do placiek dávam aj niva syr a smotanu. Sú výborné. Zostalo mi cesto aj na zajtra.
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať