Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ranajky -melon
obed-broskyne
vecera-kus pizze od Turka a kooopec bio zmrzliny.

nocne vyjedanie-melon,ladovy domaci caj,filtrovana voda....a zachod.v tychto horucavach to inac nejde.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

zajtra to bude podobne,a na veceru si dame tvarohove knedliky-jahodove,s cerstvymi malinami
1 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Vecera: pasta alla puttanesca
Olivovy olej, posekany cesnak, cherry paradajky bez jadierok, cierne olivy (tie z Lidlu su velmi chutne podla mna), kapary, posekane ancovicky (nemusi byt), chilli (cerstve alebo susene, drvene), susene alebo cerstve oregano (nemusi byt) - vsetkeho tak primerane. Najprv len trochu orestovat cesnak, potom paradajky asi 5 minut a potom pridame zvysok a restujeme dalej. Nakoniec pridame posekanu petrzlenovu vnat a premiesame so spagetami. Veeeeelmi dobre!
5 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Maruška54 Pozri príspevok
Zdenka ako pečieš karfiol v pekárničke? Zaujalo ma to lebo pomaly chlieb už nepečiem len tam robím džem, mliečnu ryžu a podobné sprostosti.
Normálne obalený naukladám na trochu pomastenú formu, po 20 minútach ho otočím a dám dopiecť na 20 minút. Inak ho zvyknem piecť v trúbe na mise, tam nemusím otáčať. Lenže v tomto teple nezapínam trúbu, keď nemusím a pekáreň nespraví také teplo.
3 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

wagner Pozri príspevok
Normálne obalený naukladám na trochu pomastenú formu, po 20 minútach ho otočím a dám dopiecť na 20 minút. Inak ho zvyknem piecť v trúbe na mise, tam nemusím otáčať. Lenže v tomto teple nezapínam trúbu, keď nemusím a pekáreň nespraví také teplo.
ďakujem super nápad...aj ja som sa naučila pekáreň využívať z dôvodu nezapínania rúry v tomto počasí
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..pozdravuje ťa moje marodné decko..včera večer mi chutil taký zapečený karfáč s cestovinou, smotankou a syrom, tak som na malú misu urobila,syník najprv, že on to nechce, nakoniec sa mi ani neušlo!..tak som mu povyprávala, odkiaľ mám karfáč,no tak že ďakuje!..
2 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Od včera ostalo na dnes -polievka zo zelenej fazulky, so slaninkou, zemiakmi , liatym cestom a smotanou. Sviečková na smotane , knedľa . Ako zákusok som spravila borovkový koláč s posýpkou, z koláča neostalo nič večer som umývala plech.
3 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

v piatok cesnačka a rezance s tvarohom, karfiolový šalátik, v sobotu sme hrnčisko guľášu, a v nedeľu len polievka s cestovinou.
6 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
zbytky zo včerajšej grilovačky
6 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pepsikova Pozri príspevok
..pozdravuje ťa moje marodné decko..včera večer mi chutil taký zapečený karfáč s cestovinou, smotankou a syrom, tak som na malú misu urobila,syník najprv, že on to nechce, nakoniec sa mi ani neušlo!..tak som mu povyprávala, odkiaľ mám karfáč,no tak že ďakuje!..
Ešte Ti treba doniesť? Podľa mňa je to výhoda mať ho v mrazáku. Vyberieš, necháš pol hodinku - hodinku uvolniť a krájaš, obaľuješ a vyprážaš- teda ja pečiem. Nevyprážam, šetrím olej a žalúdok.
2 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..u nas sa dojedla masova polievka z nedele a zo zvyskov peceneho kurata, pridanim hrachu a sampionov je dnes rizoto..ostalo aj z makovovisnovej strudly..
4 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

.. aj keď nie na obed, ale ponúkam, pre každého čo mu chutí...
P6230046.JPG  
P6280048.JPG  
1/1
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera syn zostal doma, tak aby neumrel od hladu, mal polievku so slížami a vyprážané kuracie prsia s ryžou a miešaným šalátom, pre nás vyprážané kuracie stehná, kooopec zeleninového šalátu, vel'a vody a spakovaní sme sa išli kúpat¨.
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes šošovicová polievka s párkom (bude aj na zajtra) a ganagírsky pochod s kyslou uhorkou. Na večeru len zeleninový šalát s jogurtom
6 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes som chcela vyskúšať mrazené pirohy so slivkovým lekvárom, členovia rodiny si to pochvvaľovali, ale mňa prešla chuť, lebo pri zlievaní pirohov som si obarila ruku, našťastie ľavú, tak toto sa mi ešte nikdy nestalo ... ale aspoň sme sa naobedovali
5 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Teplomer v tieni pri kuchynskom okne, kam už 3 hodiny slnko nesvieti, ukazuje chutných 37 stupňov , takže dnes na obed zeleninový šalát s krabími tyčinkami a kto bude chcieť, prihodí syr cottage.
4 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Francúzske zemiaky
4 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Pasta con salsa di acciughe salate
Dalsia sicilska klasika, ja som to robil v mensiom mnozstve, ale povodne mnozstvo je take:
Jednu velku hrst vnate feniklu obycajneho varime vo vode asi 10 minut (v nej budeme potom varit cestoviny), 50g hrozienok namocime v horucej vode.
Na olivovom oleji osmazime dva cele struciky cesnaku a dve vetvicky petrzlenu. Ked zmenia farbu, vyhodime ich. Nad parou povarime 10 nadrobno posekanych ancovickovych filet, ten fenikel tiez posekany, tie hrozienka a asi 70g piniovych orieskov. Miesame, kym sa ancovicky nerozpustia. Potom este pridame asi polievkovu lyzicu nadrobno posekaneho oregana a na slabom plameni miesame asi minutu. Uvarime 650g spagiet a premiesame. Podavame s oprazenou struhankou.

Tri poznamky:
1. Feniklovu vnat v obchode nedostat, nevidel som ju ani na trhu, takze si ju treba vypestovat. Vyzera asi ako kopor, chuti ako nieco medzi koprom a anizom. Mne osobne velmi chuti.
2. Pokial ide o struhanku, nemyslim si, ze tu staci kupit hocico s napisom ''struhanka''. Este som sa prilis nepustil do skumania toho, ako pripravit struhanku na tieto jedla (alebo spanielske migas), aby to chutilo tak, ako ma (to vlastne tiez neviem, takze to budem zas musiet nahradit zdravym rozumom a studiom). Preto som tentokrat struhanku vynechal.
3. Toto, co u nas volame sardely/ancovicky, je jeden humus. Ancovicky sa musia vzdy skladovat v chladnicke, aj ked ste ich este neotvorili. Inak chutia ako...ako ten hnus, ktory pozname u nas. V Spanielsku beru ancovicky vazne, ako aj rozne ine veci, a tie ich chutia neporovnatelne. Tie nase citit za rybacinou, niekedy dokonca vyslovene smrdia. Tie ich prijemne vonaju a chut sice je smela, ale chutna. Tie najlepsie ancovicky su z Cantabrie. V Spanielsku stoja menej ako euro, takze si ich urcite co najviac dovezte, ak planujete varit tzv. stredomorsku kuchynu (cokolvek to uz znamena), lebo je to jedna z najdolezitejsich surovin. No a ked nemame dobre suroviny, tak ani vysledne jedlo nemoze byt dobre (jedine ak ho totalne zamaskujeme, ale aky ma potom zmysel ho tam vobec pridavat, vsak?).
Naposledy upravil Slayer666 : 03.07.12 at 20:23
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes fašírka s vajcami. Pre horúčavu sa mi nechcelo klasicky smažiť, ani piecť v trúbe, tak z remosky. Zemiaky a uharkovo - cibuľový šalát. Dojedli sme kapustu z kyslej kapusty a kolena. Fašírky je veľa, bude aj na zajtra.
Fašírka s vajcom 027.jpg  
Fašírka s vajcom, zemiaky 029.jpg  
1/1
7 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

wagner Pozri príspevok
Ešte Ti treba doniesť? Podľa mňa je to výhoda mať ho v mrazáku. Vyberieš, necháš pol hodinku - hodinku uvolniť a krájaš, obaľuješ a vyprážaš- teda ja pečiem. Nevyprážam, šetrím olej a žalúdok.
Mám známu pani, ktorá chodí k nám predávať o.i. aj karfiol a občas mi daruje. (Snažím sa jej revanšovať, to by ma mrzelo zadarmo). Keď ho zrovna nepotrebujem, tak si ho obalím a tak dám do mrazničky. Uložím iba v jednej vrstve na nejakú podložku (tácku, plech) a zamrznutý dám do sáčika. Vyprážam aj nerozmrazený na miernejšom ohni, ako keď robím čerstvo obalený. Tiež je to dobre, ako keby si ho našla.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať