Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
29. týždeň
sejmout0005.jpg  
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ľadový zelený čaj
čaj zaliať studenou vodou a nechať cez noc vylúhovať, scediť a piť, kto chce, môže pridať citrón a med, poprípade ľad
zelený čaj možno nahradiť ovocným, alebo bylinkami
výborne hasí smäd, ľahšie sa znáša horúčava a nepotrebujete toľko piť
/pôvodný recept bol dať pár vrecúšok čaju a hneď aj citrónovú šťavu a cukor do plastovej fľaše do chladničky/
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Vychladený červený melón, oranžovú dyňu, varenú kukuricu atď. dokola - to by som mohla celý týždeň, ale aj rodina si pýta svoje, aspoň niečo... zajtra strčím do rúry kurča, nech sa pečie samé, potom mladé zemiačiky v šupke, k tomu uhorkový šalát so smotanou, a ak sa mi veľmi bude chcieť, asi spravím deťom bábovku... Polievku mám zo včera, nikto sa jej ani nedotkol...
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Hlásim hotovo
Polievka zeleninová s hráškom a krupicovými haluškami, bravčové medailónky na šampiónoch, ryža a nakrájaný čerstvý ananás
3 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
calawen Pozri príspevok
Iba zelenina je polotovar (foto), gramáž 750 g, cena cca 1,60 €.

Postupujem nasledovne: Umyjem a nakrájam si kurča (v tomto prípade prsia), orestujem na olivovom oleji, pridám celú zeleninu, podusím spolu, zalejem paradajkovým pretlakom, osolím, okorením a pridám bazalku. (druhé foto - už z toho bolo odobraté)
Ďakujem za tip...dnes sme to mali na obed...dobrá papanica...len mi to trochu prihorelo, lebo samozrejme, dala som to na panvicu a ako obyčajne
som surfovala na porade a .........
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Takže dnes hríbové melence, pleskavicu ( z mletého mäsa, recept mám z porady, niečo fantastické ) s opekanými zemiakmi a rajčinový šalát s cibuľou v octovom náleve ( vychladený ).
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

nedelna polievka ) a kocky z morčacieho mäsa s ananásom a mandľami.

mmch, niekde som tu čítala diskusiu o kapustovom šaláte do chladničky (zalievaný horúcim nálevom) Len netuším, ako to môže v chladničke 2-3 týždne. Urobila som z jednej hlavky kapusty a pochybujem, že nám vydrží týždeň
1 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes (už osvedčené z tejto témy) kura pod perinou. Fajn. Bude z neho ešte 2x obed.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

m.hladka Pozri príspevok
Dnes (už osvedčené z tejto témy) kura pod perinou. Fajn. Bude z neho ešte 2x obed.
mám otázku, ako zakladateľke témy, nedalo by sa ti postupne do prvého príspevku dávať odkazy na tie príspevky, kde boli takéto vydarené a osvedčené recepty? Taká klasika z tejto témy? Aby sme to nemuseli pokaždé hľadať.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dáša_ Pozri príspevok
mám otázku, ako zakladateľke témy, nedalo by sa ti postupne do prvého príspevku dávať odkazy na tie príspevky, kde boli takéto vydarené a osvedčené recepty? Taká klasika z tejto témy? Aby sme to nemuseli pokaždé hľadať.

Presne dnes som na to myslela, že by bolo dobre urobiť, alebo usporiadať nejaký obsah, niečo pre dobré a zaujímavé obedíky - receptíky.

Tiež sa to tu nahľadám, kým nájdem niečo, čo sa mi zdalo mňamkavé, keď som to už dávnejšie tu čítala, niektoré si hneď aj vytlačím, aby som nezabudla, kde to bolo.
Porozmýšľam.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Bohužiaľ, vstupovať do prvého príspevku sa nedá, treba založiť novú tému, popros hneď v úvodnej, aby prikladali len receptíky.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

m.hladka Pozri príspevok
Dnes (už osvedčené z tejto témy) kura pod perinou. Fajn. Bude z neho ešte 2x obed.
Aj u nás. Ale boli sme všetci doma a veru nezostane asi ani na zajtra
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

no neviem neviem, kto by si pošmakoval na starom kocúrovi
daj radšej recept na dobrého karasa
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Ďakujem za tip...dnes sme to mali na obed...dobrá papanica...len mi to trochu prihorelo, lebo samozrejme, dala som to na panvicu a ako obyčajne
som surfovala na porade a .........
No, dá sa aj tak (mám doma rúru, ktorá má aj minútku v sebe), že keď máš prihodenú zeleninu a pretlak, nastavíš časovač (ja na rúre alebo v mobile) na tých 35 - 40 minút a môžeš surfovať...

ale nezabudni dať sporák na slabučko... stačí, aby to pomaly vrelo...
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Rozalka Pozri príspevok
Bohužiaľ, vstupovať do prvého príspevku sa nedá, treba založiť novú tému, popros hneď v úvodnej, aby prikladali len receptíky.
a nevedia do toho vstupiť ani moderatori?
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Mrkvová polievka a kurací smotanový paprikáš s cestovinou.
4 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Fliačky s kapustou a slaninkou.
3 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

U nás od soboty to kurča s talianskou zeleninou a pečené hranolky (v sobotu som toho narobila jak pre minimálne 7-člennú rodinu, a to sme iba 2 dospelí a 1 dieťa na to...)
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Polievka hubová, zemiaková baba, 2 dc zákvasu (ja bez zákvasu)
2 0
janka marenistakova janka marenistakova
V sobotu na obed vyprážaná ryba, nové zemiaky, cvikla,lievance s ríbezľovým džemom, na večeru plnená paprika s knedľou, v nedeľu hrachová polievka, pečienka s jablkami, ryža a malé mleté rezníky so syrom, večer kto čo zohnal.
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať