Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Nič .......hladovka
Vraj to je zdravé na oči ....
A jedlo sa po správnosti volá "Obzerance s kukancami"
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Sorry som naštvaná už sa krotím
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

hups
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Zemiaky na pare s tvarohom a bylinkami. Vločková polievka.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

rosti
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

calawen Pozri príspevok
rosti
čože?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Šošovicová polievka na kyslo, kapustné fliačky
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

calawen Pozri príspevok
rosti
Čo to je? Placky? Ak áno aké? Zemiakové, cukiňové aleboo... Iba placky alebo aj niečím plnené.. Veď nebuť taká stručná
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
http://www.dobre-jedlo.sk/slanosti/z...-placka-rosti/
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Ja som na vrch zvykla dávať smotanku zmiešanú so soľou a cesnakom, ale môže byť aj jogurt.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Erzet, až na to, že my to nerobíme ako placku a manžel to vola rostli - vraj švajčiarske národné jedlo...

2009 Pozri príspevok
Čo to je? Placky? Ak áno aké? Zemiakové, cukiňové aleboo... Iba placky alebo aj niečím plnené.. Veď nebuť taká stručná
U nás to placky nie sú...
janaGT Pozri príspevok
čože?
postup je taký, naprv si vymažem zapekaciu misu, nastrúham doň vrstvu zemiakov (hrubý struhák), osolím, dám trio zeleninu (2x, to je hrášok, mrkva, kukurica), zas trochu osolím, ďalej plátky slaniny, strúhaný syr a na vrch strúhané zemiaky vrstva - nasolím, prikryjem alobalom a dám zapiecť cca 1,5 až 2 hodiny do rúry, je to v celku mňamka...
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
calawen Pozri príspevok
Erzet, až na to, že my to nerobíme ako placku a manžel to vola rostli - vraj švajčiarske národné jedlo...


U nás to placky nie sú...


postup je taký, naprv si vymažem zapekaciu misu, nastrúham doň vrstvu zemiakov (hrubý struhák), osolím, dám trio zeleninu (2x, to je hrášok, mrkva, kukurica), zas trochu osolím, ďalej plátky slaniny, strúhaný syr a na vrch strúhané zemiaky vrstva - nasolím, prikryjem alobalom a dám zapiecť cca 1,5 až 2 hodiny do rúry, je to v celku mňamka...
Ja som rýchlejší ako smrť. Počul som to prvý krát a keď sa na to 2009 pýtala tak som top vygooglil. Bolo ich viacej nájdených ale ja som dal prvý.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

erzet Pozri príspevok
Ja som rýchlejší ako smrť. Počul som to prvý krát a keď sa na to 2009 pýtala tak som top vygooglil. Bolo ich viacej nájdených ale ja som dal prvý.
ok
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

plnená paprika ktorú už dnes konečne dorazím a žemľovka
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
My sme dnes malí vianoce, moja vnučka si rozkázala kapustnicu so všetkým čo tam patrí: hríby, bravčovinka, údená šunka, domáca klobáska, ešte dobré že tu máme nablízku obchodík kde súkromník dodáva údené výrobky .Vnukovi som robila vyprážané jabĺčka v cestičku, on kapustnicu neľúbi.
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

gyros a hranolky
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

alabut Pozri príspevok
Nech je vasa prosba vyslysana. Idem pokrstit fotak malinovicou, aby sa ruka netriasla. Zacnem dojnicami a skoncil by som udenim, ale nacas nemozem udit, pretoze sa mi do udiarne nastahoval akysi vtak s vajcami a usilovne na nich sedi.
Kuk.. Drzo si dovolím pripomenúť
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

janka51 Pozri príspevok
My sme dnes malí vianoce, moja vnučka si rozkázala kapustnicu so všetkým čo tam patrí: hríby, bravčovinka, údená šunka, domáca klobáska, ešte dobré že tu máme nablízku obchodík kde súkromník dodáva údené výrobky .Vnukovi som robila vyprážané jabĺčka v cestičku, on kapustnicu neľúbi.
Správna babka, každému, čo si želé
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes lečo s chlebíkom.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať