Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
...ja mám dnes na obed tri broskyne...neprejedám sa?
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZEvina Pozri príspevok
Ja som dnes "obedovala" chlieb s kačacou masťou s kúskami pečenej pečene a kvásáčky. Keď ten chlebík od pekára tak krááááásne voňal! (večera asi Febichol)
Keby len chlebík.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
V súvislosti so stredou potom nejde o broskyňu , ale o broskyňku ....
2009 Pozri príspevok
Kuk aký je rozdiel medzi broskyňou a broskyňkou?
BROSKYŇA
http://www.google.sk/search?client=o...utf-8&oe=utf-8
BROSKYŇKA/Y ...habadéj
http://www.google.sk/search?client=o...utf-8&oe=utf-8
hnedoočka Pozri príspevok
...ja mám dnes na obed tri broskyne...neprejedám sa?
Hm ...
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Ja som sa dnes dala obslúžiť. Hydinové soté na poľovnícky spôsob, ryža. Bolo to jedlé
3 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Čo máte s tou broskyňou, to je nejaká špeciálna diéta?

Dnes boli parené buchty so slivkovým lekvárom a čokoládou (raz-dva urobené - kúpené, netrápila by som sa s kysnutým cestom)
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ale nie. Iba sme trošku rozoberali Erzetov ovocný deň. To že ním vždy upozorní na stredu je dobrý stav. Znamená to, že sa pracovný týždeň pregúľal do druhej polovice
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
buchač Pozri príspevok

Hm ...

ty si v poslednej dobe výrečný.....

mimochodom , jedna mi spadla za skriňu a nevytiahnem ju, jedine vysávačom....
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Nestačia ti dve broskyňky?
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
...a mimochodom, odkedy sa erzet preorientoval? myslím v stravovaní....veď mal ovocný deň v piatok...a to banán....
žeby mu teraz chutila broskyňka?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Nejak si pozadu. Už dávno som sa preorientoval z piatku na stredu. V piatok sú rôzne akcošky a potom som to musel pokrývať výnimkami. Broskyňky som nevymenil. Banán nekomentujem.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes boli vyprážané kuracie stehienka, nové maslové zemiačiky s petržlenovou vňaťkou, uhorkový šalát. Mňam, mňam.
IMG_1650.jpg  
7 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Krúpová polievka s údenými rebierkami a bryndzové halušky. Ja som halušky vymenila za rebierka s chrenom a baranie rohy. Perfektné, štipľavé.
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Žabinka Pozri príspevok
Dnes boli vyprážané kuracie stehienka, nové maslové zemiačiky s petržlenovou vňaťkou, uhorkový šalát. Mňam, mňam.
To je smútočné menu? Keď je to všetko v čiernom... Prepáč, nedalo mi to.
Ale vyzerá chutne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Práve som dovarila( po prvýraz) baklažánovú nátierku, nedalo mi, jeden krajec chleba s ňou padol za obeť( mňam, to bola lahoda), ostatok odložím zajtra na raňajky. Len neviem, či si ten krajec nedá manžel aj syn. Chcem ešte aby zostalo, lebo nebudem mať čo odniesť dcére.
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Dnes boli vyprážané kuracie stehienka, nové maslové zemiačiky s petržlenovou vňaťkou, uhorkový šalát. Mňam, mňam.

Žabinka, ty si ľaváčka?

PS: tanierik nie je čierny.... je z tvrdeného dymového skla
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Jasnačka, že viem, že je dymový...
Ten nožík som si všimla tiež, ale nechcela som už radšej vyrývať .... Je položený /alebo je to fotom?/ naopak, alebo zúbkami naopak - ale veď toto je o nápadoch, nie o pravidlách stolovania...
Naposledy upravil Oliwa : 29.07.10 at 20:33
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
neeeeeee...Kolega je ľavák a drží vidličku v pravej ruke.Tiež som to skúšala, mám "grambľavé" rukyvšimla som si, že nie všetky veci ľaváci robia opačnou rukou.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

a ešte niečo zostalo?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
erzet Pozri príspevok
Francúzska polievka, bravčové rizoto, mala byť uhorka ale som ju vyčenčoval za šalát
Pridal som foto
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Zita5 Pozri príspevok
Takže popíšem to nasledovne .Sme 5 členná rodina , ide ma niekedy trafiť šľak z varenia a dnes som bola mimoriadne nesvoja , čo s hladnými krkmi keď prídeme domov.Moje príchody z práce sú zvyčajne o 16,30 hod.- 17,00 hod.
Mám sťaženú situáciu , lebo prichádzame väčšinou naraz všetci alebo postupne .A ja musím do hodiny stíhať .

Takže dnes sme prišli štyria naraz a ja v taškách nákup a všetko okolo mňa mrelo hladom , ešte aj moja svokra , ktorá je doma celý deň.
Prvá pomoc pre dvoch členov bola praženica s tatárskou omáčkou a k tomu bageta .Celkom diétne K tomu sa pridal ďalší člen , aj ja si dám ..tak som vajec pridala .

Po pol hodine prišiel najmladší člen a po jeho otázke čo budeš variť ? Dostal odpoveď , zeleninovú polievku a šampiňónové rizoto a k tomu spravím uhorkový šalát .......on ..hmmm tak to mi radšej sprav maslovú bagetu so zeleninou ja si radšej dám to , z rizota som hladný

Takže u nás sa dnes varila zeleninová polievka ,šampiňónové rizoto /aj hráškom a mladou mrkvičkou/, uhorkový šalát .

P.S. Jááj Ty si chcela variť dnešný obed m.hladka? No tak som pridala obedo-večeru .Prepáč to som si všimla až teraz .


Ja som si vždy navarila deň dopredu a vyhla som sa tomu aby som varila pod takýmto nátlakom hladošov:
Kým som prišla z roboty, boli v hrncoch už len priškvarené zostatky, lebo hrnce sa samozrejme nikomu nechcelo umývať ....... takže to bol dobrý dôvod, aby akože nechali aj mame na dne hrnca .....

A tak som to vyškrabala a začítala sa v pohode do časopisu zistiť čo to budem vlastne variť. Keďže už nikoho nebolo doma, neznervózňovali ma búchajúce skrinky od linky a chladničky a nemiestne poznámky typu: "nemáme niečo dobrééé ????"
A potom pekne pomaličky v tichu domácnosti som začala variť na druhý deň.

(Ale pozor: také množstvo aby sa mohli chlapi ešte večer dodžgať a aj aby zostalo na ten "druhý deň", hlavne keď bolo niečo dobručkééé !!!)
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať