Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
janka marenistakova Pozri príspevok
V sobotu na obed vyprážaná ryba, nové zemiaky, cvikla,lievance s ríbezľovým džemom, na večeru plnená paprika s knedľou, v nedeľu hrachová polievka, pečienka s jablkami, ryža a malé mleté rezníky so syrom, večer kto čo zohnal.
pečienka s jablkami? to znie zaujímavo, či to aj tak chutí - prosím receptik, Ď.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Na zajtra: cukina, plnená mletým mäsom, zapečená so syrom, príloha kyslá smotana, varené zemiaky.
IMG_1616.jpg  
IMG_1617.jpg  
IMG_1618.jpg  
IMG_1619.jpg  
1/1
15 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
m.hladka Pozri príspevok
pečienka s jablkami? to znie zaujímavo, či to aj tak chutí - prosím receptik, Ď.
kuk sem: http://www.dobre-recepty.sk/detail/2...en-s-jablkami/
7 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ďakujem, určite to skúsim:

Kuracia pečeň s jablkami

Potrebujeme:
500 g kuracích pečienok, 1 kocka kuracieho bujónu (urobiť 1/2 l bujónu), 4 ks jabĺk, 1 dcl bieleho vína, hladká múka, 120 g kryštalového cukru
Ako na to:
Kuracie pečienky umyjeme a obalíme v hladkej múke a opečieme na oleji z každej strany, aby zmäkli. Pečienky pečieme na miernom ohni, nesolíme ich ani nekoreníme, až keď budú opečené. Potom ich odstavíme zo sporáka. Cukor necháme roztopiť na karamel a zalejeme ho studeným kuracím vývarom. Trošku povaríme, pridáme víno a na mesiačiky nakrajané jablká. Zase necháme prevariť a možeme podávať. Ako prílohu môžeme podávať pyré zemiaky. Na tanier dáme pyré zemiaky pridáme opečené pečienky a polejeme to s pripravenou zmesou z jabĺk.
7 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

zajtra zapekaný baklažán so zemiakovým ratatouille http://varecha.pravda.sk/recepty/zap...320-pouzi.html
7 0
janka marenistakova janka marenistakova
Pečienka s jablkami - dve až tri veľké cibule pokrájané na mesiačiky popražiť do sklovita, pečeň / do 1 kg / pokrájanú ako máte radi, ja na dlhé rezance, preliať vriacou vodou / bude skôr uvarená / , dať na horúci podklad , pražiť, stále miešať a zároveň pridať 1 na tenké mesiačiky nakrájané jablko, podusiť o vlastnej šťave, zaliať vodou tak do polovice ,dusiť, koniec 1 kečup, podľa toho koľko chcete šťavy, vegeta, mleté čierne korenie, trošku mletého cesnaku a majorán pomrvený medzi prstami a trošilinku oregana. Ja to robím takto už roky, u sestry na zabíjačke - jej svokor nikdy v živote nevzal do úst pečienku a tejto sa nevedel dojesť , u nás takisto, zjedia to aj deti, jednoducho je to môj overený rodinný recept. Dobrú chuť!
9 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Pečeň na jabkách robím tak, že najprv si na tenké plátky vypečiem slaninku do chrumkava, na výpeku opečiem pečeň - vyberem z panvice, pridám cibuľu na mesiačiky, udusím pod pokrievkou skoro do mäkka, pridám plátky jabĺk, zaprášim kari korením, osolím a keď sú jablká mäkké, vrátim pečeň a už len prehrejem. Podávam s ryžou a na každú porciu, plátok slaninky.
6 0
janka marenistakova janka marenistakova
Ja by som chcela vyskúšať krupicu s jablkami , a síce spustíš klasické maslo, popražiť, skaramelizovať cukor a na ten karamel dať na plátky pokrájané jablká a opiecť. Uvariť klasickú krupicu - mliečko, štipka soli, vanilkový cukor a krupica, my máme radšej trochu redšiu a na vrch poukladáme pekne podusené jabĺčka, ja by som to ešte poprášila minimálne škoricou, škoricovým cukrom. Myslím si, že by to mohlo byť dobré.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

znie to skvele, len nechápem na čo je tam treba to maslo. ja robím karamel bez tuku.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Dnes som robila zemiačky dusené a vypražany patizon,uhorkovy šalat.
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

hovädzie na hubach:

2 velke cibule ocistime ,prekrojime na polovicu a nakrajame na tenke polmesiacikove pruzky-dame na rozpaleny olej alebo bravcovu mast oprazit do sklovita.
potom k tomu pridame sterilizovane alebo predvarene huby/vlastny zber/ a poriadne poopekame.
napokon k tomu pridame ciste hovädzie mäso nakrajane na kocky/ak nam viac vyhovuju platky,mozu byt, ale tie treba trosku pred tym naklepat/,posolime a za staleho miesania opekame cca 2 -3 minutky.potom podlejeme vodou/moze byt i vyvar/,tak aby mäso bolo prekryte,ale nie viac!!!!! a dusime,casto premiesavame od spodu.ak treba,obcas podlejeme trochou vody.ked je mäso polomäkke,pridame 2 PL paradajkoveho pretlaku ,okorenime podla chuti a dodusime do mäkka.stavy ma zostat tak akurat.ani nie suche ale ani ako polievka,ci gulas!!!.vhodna priloha je ryza ale i cestovina,a samozrejme hlavkovy salat.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no a zajtra bude toto-uz je to v marinade:

marinovane rychle "kotlety"

pekne ciste bravcove mäso ako na rezne-naklepat a osolit z oboch stran.
v miske si zarobime marinadu:

1,5dcl olivoveho oleja;
1,5dcl normalneho oleja,
pol KL chili korenia alebo stiplavej papriky,
stipka mleteho cierneho korenia,
2 KL sojovej omacky,
2PL-nie kopcovite!!!!cervenej sladkej papriky,
2 srucky jemne pretlaceneho cesnaku

vsetko dobre premiesat a malou lyzickou naberat marinadu a nanasat a rozotierat na rezne tak,ze spodny potrieme poriadne len z vrchu,nan polozime dalsi a znovu poriadne popotierame ,nan dalsi......az posledny potriet zvyskom marinady.vlozit do misky pretocene tak ,aby na vrchu ostala ta nepotreta strana najspodnejsieho rezna.kedze nam marinada po stalceni aj povyteka,tu povytekanu naniest na vrch toho nepotreteho mäsa.
prikryt a dat do chladnicky aspon na noc,ale najlepsie tak na 2 dni a noci,obcas rezniky poprekladame a pootacame,aby sa namarinovali rovnomerne.

potom rozpalit panvicu a olejom len potriet jemne a rychlo do mäkka a chrumkava poopekat z oboch stran,zvysnu marinadu z misky vylejeme na panvicu k mäsku./tie rezne si ale mozeme dat pripravit aj na zahradny gril-tam ich ale musime potierat aj vodou,ked sa vysusia a zvysnou marinadou, alebo vyvarom/
priloha:pol na pol-hranolky a ryza,hlavkovy salat,biely jogurt a citron/vytlacit na rezne stavu/
Naposledy upravil osky : 21.07.10 at 11:55
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes hovädzie dusené na pive a dusená zeleninka (hrášok, mrkva, kaleráb)
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Na obed: nektarinka a broskyňa
Ne večeru: hruška
2 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

erzet Pozri príspevok
Na obed: nektarinka a broskyňa
Ne večeru: hruška
Závidím Ti Tvoj apetít
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
erzet Pozri príspevok
Na obed: nektarinka a broskyňa
Ne večeru: hruška
To čo? chudneme, chudneme? ty to nepotrebuješ: si taký štíhly, že keď si mydlíš brucho, penu máš aj na chrbte.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Rozalka Pozri príspevok
To čo? chudneme, chudneme? ty to nepotrebuješ: si taký štíhly, že keď si mydlíš brucho, penu máš aj na chrbte.
Nie každý, kto je jeden deň v týždni, ovocie či zeleninu to robí preto aby schudol.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dnes zeleninová polievka s krupicovými haluškami a tvarohové knedlíčky s jahodovou omáčkou.
2 0
ZuzuT ZuzuT

ZuzuT je offline (nepripojený) ZuzuT

rizoto so šošovicou polievkou (krémovou)
1 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

U nas zeleninova polievka a zemiaky s rascou pečene + kečup
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať