Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Hráškový krém s opečeným toustovým chlebom, tvarohové šišky s jahodovou penou.
3 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

dnes pečiem višňový zákusok s mascarpone a k obedu bude plnka s bôčikom a šošovicová sladká polievka.
Zajtra pečiem kačicu s kapustou a knedľou (kupovanou)
4 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

tip na sviatocne menu
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja dnes kačka, červená kapusta v skle z Lidl, + knedla "domáca" ale vyrábaná tam kde vykonávam svoju prácu
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Cez deň post a na neskorú večeru grilované údené bravčové rebrá, chlieb a zelenina.
1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Slepačia polievka, veľkonočná plnka (baba), hlávkový šalát
2 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

ja mám ale takú neuveriteľnú chuť na brokolicovú polievočku s opekaným chlebíkom, že zajtra asi neodolám................
3 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

keďže moja malá dcéra mi cez deň nedovoluje moc jesť, ona by zjedla všetko, čo jej človek podá a čo zbadá, tak večer príde chvíľa, keď by som zjedla všetko , tak aj dnešný deň som venovala nakrájanej rajčinke, nakrájanej šalátovej uhorke, tuniakovi a nastrúhanému syru.................... ľahké a chutné.....
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes fazulovy privarok z vajcom a zajtra sa neposti tak babu http://www.svetreceptov.estranky.sk/...ocna-baba.html
5 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

trisestri Pozri príspevok
dnes fazulovy privarok z vajcom a zajtra sa neposti tak babu http://www.svetreceptov.estranky.sk/...ocna-baba.html
toto robím aj ja, postup presne taký istý...len u ingrediencií malá zmena: nedávam údené a klobásu, ale bôčik a vajec dávam toľko, koľko rožkov.
3 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Dnes dusená kapusta a knedle, pečená kačička, pečené mäsko, slepačia polievka a pečeňové knedličky..nepečená ovocná torta poobede
14 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

skor nez dojde na babu,tak nieco z kosika /hrudka,sunka,klobasy,varene vajicka, cvikla, chren/
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Polievku som dnes nevarila, od včera máme kapusnicu a bude ešte aj na budúci týždeň. Bravčovú panenku odležanú v marináde grilujeme a k tomu zemiakovú kašu a uhorkový šalát.
Na zajtra idem chystať zemiakový šalát, údenina je uvarená, tak zajtra len vypražím rezne.
4 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Polievka z kacacich drobkov, pecena kacica, domaca kysnuta knedla, dusena kapusta..
5 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
dan Pozri príspevok
Dnes dusená kapusta a knedle, pečená kačička, pečené mäsko, slepačia polievka a pečeňové knedličky..nepečená ovocná torta poobede
u nás presne taký istý obed,ale miesto torty máme metrový koláč, a slonie slzy,,,,,
posielam na výmenu :
4 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Zbožňované R.E.Z.N.E. s domácim zemiakovým šalátom

MŇAM !
2 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
My sme mali hovädzí vývar s rezancami a hovädzie rezne so zemiakovou kašou. Zemiakový šalát sme si pre tentokrát k nim odpustili, tých vajec a ťažkých vecí bolo na raňajky viac než dosť.
A ku kávičke bude koláč..ale netuším ako sa volá..poslala dcéra...a na prvý raz sa jej pekne vydaril.
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

my sme obedovali vonku:
uvadzam aj ceny,na porovnanie so Slovenskom,aj ked tato restauracia patri medzi tie drahsie ale porcie su obrovske,nezvladnutlne...jedli sme pomaly a velmi dlho.

dala som si konecne pravu viedensku "sniclu"-z telacieho mäska s hranolkami/15,90 eur/ a miesanym salatom/1,75 euro/,zeleny caj/2 eura/,cesnakovu kremovu polievku/3,20 eur/

moj muz si dal cordon blue z telaciny s hranolkami/16,50 eur/,miesanym salatom/1.75 eor/,bezalkoholicke pivo/3,70 eur/,kavu/2,20 eur/,polievku s krupicovymi haluskami/3,20 eur/
s tringeltom sme tam nechali 55 eur
za normalnych okolnosti je to nekrestanska suma,ale dnes je vynimocny den
4 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

My dnes toto:
http://varecha.pravda.sk/recepty/pec...04-recept.html

do marinády som pridala trochu kečupu a dosť levandule, tá je tam fantastická... ako príloha zemiačky a uhorkový šalát.. je to vynikajúce, len sa po obede ťažko dýcha.. :-))
6 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Prvy chod: Sladke zemiaky som upiekol, osupal, popucil, pridal podrvenu amarettovu piskotu, posekanu susenu sunku, posekanu petrzlenovu vnat, zltok, parmezan, sol a muskatovy orech. Tym som plnil ravioli a nez som odvaril, urobil som omacku: maslo, zvarena smotana a parmezan (sol, cierne korenie, muskatovy orech).

Hlavny chod: Jedno cele jahnacie pliecko s kostou som v hrnci na masle osmahol (jahna vazilo 15kg, rozumej bez hlavy, koze a vacsiny vnutornosti), pridal som tri cele struciky cesnaku a vetvicku rozmarinu, potom som to podlial bielym vinom, vino zvaril, potom stacila len sol a cierne korenie, prikryl som to a dusil do makka. K tomu som v jahnacej masti spravil hranolky. Je to fantasticky sposob upravy (nielen) jahnata, rozhodne odporucam.
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať