Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

tak ja už mám na dnes alebo zajtra tipa: cesnačka a k tomu široké rezance s makom.
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dnes uvarená špenátová polievka s opekanými krustami, a segedín zo včera.
5 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Ivana Š Pozri príspevok
kuracie mäso na hríbikoch zemiakové pyré a zeleninový šalát a la čo chladnička ponúkla

moje decko momentálne niekde v Belgicku sa už teší
no už ju mám šestnástku doma chúďatko vyhladované že také fajnové ešte asi nikdy v živote nejedla
brata na chodbe obišla - že uhni, som už blízko jedla
5 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

dnes špenát, zemiaková kaša a oko z vola- mláďa malo hrče za ušami, ešte aj tanier vylízala. A na zajtra kuracie soté s ryžou.
5 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

hrášková polievka a zapečený karfiól so šunkou a syrom.
5 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Kuracia polievka vybratá z mrazáka, plnené cukety (cukety tiež z mrazáka) s rohlíkmi a niva syrom. Mňam, už som aj ochutnala
5 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

slepačia + morčacie hnáty na prírodno s ryžou
5 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Krúpková polievka so zemiakmi, jablková žemľovka
5 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Clafoutis
Tradicny visnovy kolac z Limousin vo Francuzsku. V podstate velmi primitivna vec - vymasteny pekac, ovocie, palacinkove cesto.
Staci vymastit maslom okruhy pekac s priemerom asi 20cm. Poukladame pol kila visni aj s kostkou. Mozeme ich trochu pobodat nozom. Pripravime si cesto z troch vajec, 160ml hladkej muky, polovice vanilky, ktoru sme v 3 dcl mlieka prevarili a nechali sme to mlieko vychladnut (alebo lyzicka vanilkoveho extraktu a to mlieko, ale nie vanilkova aroma ani vanilinovy cukor ci ina sprostost), 80ml krystaloveho cukru a trochy soli. Mozeme pridat tiez trochu nejakeho dobreho brandy, ak mame (tam by bol asi tradicny Armagnac), ale netreba. S miesanim cesta to neprehaname. Radsej nech su hrudky, ako keby mal byt kolac ako z gumy (co sa urcite stane, ak to budeme slahat ako na normalne palacinky). Proste to staci len spojit, nic viac. Nalejeme na tie visne, nechame chvilu odpocivat a zatial si nastavime ruru na 180°C. Pecieme asi hodinu, kym drievko zapichnute do stredu nevyjde zhruba ciste. Nechame vychladnut a podavame teple, nie horuce.

Zvyknu sa pouzivat aj ceresne, male slivky ci marhule.
5 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

my máme na dnes namočenú fazuľu, takže hustá fazuľovica na sladkokyslo. a hádam zas bude na dva dni. A na večeru čerstvý chlieb s maslom a nivou a pre mäsožravcov + kúsok slaninky a klobásky.
5 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Gulášová polievka, bravčový paprikáš, cestovina
12062012219 3.jpg  
5 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Dcéra je na maródke a rozhodla sa, že prišiel čas na zdravú výživu, takže dnešný obed - šalát: tuniak, rajčiny, ľadový šalát, uhorky a syr cottage, k tomu celozrnný chlebík.
5 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..u nas dnes segedinsky gulas s domacou kysnutou knedlou..
5 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ja dnes idem light večeru - udusiť baraninu na zelenine /mrkva, zeler, cibuľa, cesnak.../ k tomu zemiaky na štvrte s petržlenom
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

u nás dnes tuším prehľad týždňa - alebo chladničky
sladká fazuľová polievka so slivkami, zvyšok guľášu, kelový prívarok, rezance so šampionovou omáčkou. Kto si čo vyberie...
5 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

zeleninová polievka, zemiaky plnené klobásovým mäskom zaliate smotanou.
Všetkým poraďákom prajem nádherný slnečný víkend.
5 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Paradajková polievka, palacinky plnené džemom so šlahačkou a ovocím.
5 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Veľký hrniec plnenej papriky, zajtra nevarím.
5 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

síce bola nedeľa, ale ja som si dala celkom obyčajný obaľovaný karfiol za surova pečený v rúre ..
5 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

telacina ma sklamala-ma divnu chut,nemozem ani pricuchnut-brrr,ale moj muz ma gule za usami,tak asponze.
napokon som z druhej polky urobila taky paprikas so smotanou-zajtra si to da s celozrnnou zemlovou knedlou a pozajtra so spaldovymi kolienkami.

ja si spravim karfiolove placky so zemiakmi,a sme spokojni obaja.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať