Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Kuracia polievka s rezancami, pečené kuracie stehná a zemiaky varené omastené maslom.
4 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Dnes bolo naplánované, že zvýšky od včera,ale máme veľmi dobrého suseda a donesol nám polovicu obrovského vatovca tak došlo k zmene: vyprážaný vatovec, hranolky, tatárska omáčka, taký obed si nenechala ujsť ani dcéra s deťmi. Vnuk a vnučka, ale nevedia čo je dobré oni totiž huby neľúbia tak im som vypražila syr. No a zbytky od včera budú na večeru.
4 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

špaldové cestoviny s bazalkou a špenátovo-nivová omáčka
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kotlety na bylinkovom masle,pecene zemiacky v supke,parena miesana zelenina
4 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Tekvicový prívarok, zemiaky s praženou cibuľkou a fašírka.
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

My sme dnes mali lečo, ved' je leto,,ale ja ho robím bez vajec len s dobrou pikantnou klobásou a k tomu čerstvý chlebík alebo pečivo. Moja dcéra ho pred rokom nechcela ani vidiet' a dnes sa ide s ním "zadrhnút'"
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Vatovec vypražený v trojobale, zemiaky, uhorkový šalát. Polievku dedko cesnakovú, pre mňa polievka nemusí byť. Keďže sme dostali 2 veľké vatovce a doma sme iba dvaja, zbytok je obalený v mrazničke na horšie časy.
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka kačacie drobky + kosti z karé, rezne, zemiaky, miešaný zeleninový šalát. Na neskoršie pečená kačica iba s mäkučkým chlebom. Zákusky (pre mňa nemusia byť).
4 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ja zapekám pangasia na masle so zeleninou a dám si k nemu čerstvo napečené bagety.
4 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

rozum Pozri príspevok
Mám 4 cukiny menšie čo s nimi?

Už som tento recept tu písala, ale ak si sa ešte nerozhodla skús toto : plech treba vyložiť papierom na pečenie, naň poukladať na kolieska nakrájanú cukinu /hrúbka 1-1,5 cm/ , posypať oregánom a na každú dať malú kocku Fety alebo balkánskeho syra, nesoliť - feta je dosť slaná. Piecť na 180 st., dokým jemne nezhnedne...
Popritom na olivovom oleji, opražiť asi 20 cesnakov nakrájaných na jemné krúžky + posekaná petržlenová vňať. Podávať spolu + bagetka.
Ja to už jem i bez cesnakovo-petržlenového dipu, akurát cukinu pred pečením pokvapkám ol. olejom.
4 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

vyskúšam... ,tiež mám veľa cukín a robím s ních čo sa dá(okrem toho ,že každý kto k nám príde odíde s cukinou..)

bettylou Pozri príspevok
to Rozum: Mám 4 cukiny menšie čo s nimi?


http://www.porada.sk/attachment.php?...7&d=1282244352

dá sa to jesť aj lyžicou super
Naposledy upravil JankaII : 26.08.10 at 14:09
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

mrkva, petrzlen, mangold, zelena fazulka, cvikla, acidko, zelerova a magi vnat, muskatovy orech, chili papricka, domace rezance, rozmixovane zemiaciky v supe, kopor - chut perfektna, lebo dcera zjedla dva taniere

4 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Dnes bola Koložvárska kapusta. a vyzerá to nádejne, že zajtra nemusím variť.
4 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Oberali sme slivky....,tak na obed boli slivkové gule..a s ostatných dobrý džemik
Naposledy upravil JankaII : 28.08.10 at 14:01
28082010365.jpg  
28082010363.jpg  
1/1
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Tweety Pozri príspevok
Polievka kapustová so sušenými hubami a údeným (generálka na Vianoce), lečo so špekáčikmi v tarhoni. Uhorkový šalát.

aj ja som dnes cvicila na Vianoce-smazila som si kaprika.mnam.

moj muz jedol rybie prsty-povazte,on kapra nelubi.
no co s nim,ked nevie co je dobre.....
4 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Skúsim zhrnúť:

Streda 18.8. kuracie prsia s nivovou omáčkou a hranolky (Robinson, BA)
Štvrtok 19.8. francúzske zemiaky
Piatok 20.8. kuracie prsia s nivovou omáčkou, hranolky
Sobota 21.8. obed obložený chlieb na ceste do HR, grécky šalát na zastávke v HU, večera Ribja Plata za 2 osoby
Nedeľa 22.8. obedovečera ražniči na grile so zeleninou, zmrzlina
Pondelok 23.8.obed šopský šalát, večera dyňa so zmrzlinou
Utorok 24.8. obed dyňa a zmrzlina, včera Morski Pas (žralok)
Streda 25.8. obed šopský šalát, večera špaldové cestoviny so slaninou a vajíčkami
Štvrtok 26.8. obed červená dyňa a zmrzlina, večera čevapčiči grilované so šalátom, zmrzkou, grilovaný baklažán a cuketa
Piatok 27.8. obed šopský šalát, večera Rybia Plata za 2 osoby
Sobota 28.8. obed lepeňák po ceste z HR, večera pikantný kurací šalát na zastávke v HU
4 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Po nedeľnom obede dnes trochu diétnejší chod. Vysmážaná zemiaková kaša v trojobale s vloženou polovicou vajíčka na tvrdo a zeleninový, rajčinovo-cibuľový šalát.
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - chlieb s maslom, syr, salat z cviklovych listov, varene vajce, bylinkovy caj.
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Obed - skusim fazulovu polievku s cviklou a hubami, bylinkovy caj, trochu repikovice.
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - Cierna drzka (Tmavy bozk), bylinkovy caj, cucoriedkovy liker.

Obed - Drzkova polievka, domace pletenky, plnena paprika, kysnute knedle, bylinkovy caj, repikovica.

Vecera - ako obed
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať