Zavrieť

Porady

Fa s DPH z CZ cez SK do D

Ahojte poradaci,

mam nasledovny problem. Mam zivnsot na SR, neplatca DPH, zivnost mam uz aj v Berline, kde sa prevazne zdrzujem, ale zatial danove cislo nemam. Trva im to tu. Chcem nakupit tovar v CZ na slovensku firmu. Kedze som neplatca DPH, tak by som mala zaplatit celu sumu. A nenarokujem si na odpocet.
Pani XYZ z firmy z CZ mi povedala, ze DPH zaplatim, a potom mi ju vratia, pricom som zdoraznila, ze som neplatca DPH. Tovar chcem predat odberatelovi v Nemecku. Ten si na zakupeny tovar da prirazku a 16% DPH. Urcite pri vacsich mnozstvach by sa oplatilo, aby som bola platca DPH. Kebyze som, ako to funguje s navratenim DPH? Kupim tovar v CZ s DPH alebo bez DPH, kedze opusti uzemie CZ? Som v tom zaciatocnik, a nema mi kto poradit. Spolieham sa na VAS mudrych. Vopred dakujem za odpovede. Pekny den Mima
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petronela je offline (nepripojený) Petronela

    Petronela
    Tovar zakúpený v CR firma vystaví s DPH, bez DPH môže vystaviť len plátcovi DPH , t.j. tomu kto má pridelené IC DPH, povinnosťou je aj toto čislo si overiť a tiež firma môže žiadať vyhlásenie, že tovar bude vyvezený. Vo Vašom prípade ako neplátca DPH nemáte nárok na vratenie DPH v CR. Pre Vas je DPH danový náklad, t.j. zvyšuje cenu tovaru.

    miriama je offline (nepripojený) miriama

    miriama
    Dobry vecer Petronela, dakujem za odpoved. Mozem sa VAs este spytat, viete mi poradit, kebyze som platca DPH, mala by som IC DPH na Slovensku, v CZ mi vystavia fa bez DPH, preukazem potvrdenie, ze vyveziem tovar do Nemecka(je to specialny formular-kde sa to overuje?). Potom vystavim nemeckej firme slovensku fa s IC DPH, a uvediem tam DPH? Alebo bez DPH? Myslim, ze bez DPH. Vopred dakujem za odpoved Mima

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Ak by ste boli platcom DPH (máte ICDPH) dostanete tovar z CR bez DPH. V daňovom priznaní tento tovar zdaníte, ale si aj uplatníte odpočet. Čiže máte +aj -. Ak to predáte znova do Nemecka platcovi (teda aj on má ICDPH v Nemecku), tak mu to predáte bez DPH a on si to zdaní v Nemecku. Ak nie je platcom DPH predáte mu to s našou DPH 19%.

    Fa s DPH z CZ cez SK do D

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.