Zavrieť

Porady

Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Jožka.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Marina, myslim si, ze si nemiestne skromna, su pekne, zaujimave.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Anička, linky sú však kde tade krivolaké. Halli bola zlatá, vraj je aspoň vidieť, že je to ručná práca a nie strojová výroba.
Naposledy upravil Marína : 19.12.10 at 16:37
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

obdivujem ťa, že máš na to zdobenie nervy...to bych nerobila...ja robím len malé guľky, do stredu oriešok a oni sa trochu roztečú..
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

...už mám medovníćky (čakajú na ozdobenie),linecké a vanilkové ležia v krabici, tak isto koňakové zvončeky a mandľové oválky, dnes budem robiť linecké orechové trojuholníky, ešte mi treba polepiť karamelové šesťuholníky a upiecť medové orechové a nepečené čokoládovo-karamelové košičky.
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
No tak som sa inspiroval a pustil do pecenia "kvetu" Nie je taky pekny ako ma Ela77, ale hadam bude dobry. Polka je makova a druha orechova. Uz len vydrzat kym vychladne.
DSCN0899.jpg  
DSCN0901.jpg  
DSCN0904.jpg  
DSCN0906.jpg  
1/1
13 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- orechovo makovy kvet sa vydaril, dobre vyzera
- chcela som piect makovy a orechovy zavin, teraz som sa vsak rozhodla, ze urobim tiez kombinaciu a 2 kusy, mozno trochu mensie kvety
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Vyzerá veľmi pekne, a určite je už zjedený. Aj ja ho skúsim upiecť. Najprv však chcem dokončiť vianočné, už mi ostali len šuhajdy a úliky a vo štvrtok chcem urobiť marlenku.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Matasias, kolac sa ti podaril uzasne, akurat mas maly plech
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

nepridáš prosím recepty na koňakové zvončeky, karamelové košíčky a aj tie nepečené? názvy znejú dobre...

Deganova Pozri príspevok
...už mám medovníćky (čakajú na ozdobenie),linecké a vanilkové ležia v krabici, tak isto koňakové zvončeky a mandľové oválky, dnes budem robiť linecké orechové trojuholníky, ešte mi treba polepiť karamelové šesťuholníky a upiecť medové orechové a nepečené čokoládovo-karamelové košičky.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Pridám recept aj ja, neviem či sa niekde nenachádza. Zatiaľ som ho nevidela a ja ho mám od kamošky.

Ľadové kocky

10 bielkov, 8 PL pr.cukru vyšľahať do peny. Pridať 8 PL hladkej múky, 1 prášok do pečiva a upiecť.

Krém


10 žĺtkov, 1 lit. mlieka, 3 zlaté klasy, 3 PL kryšt.cukru, 3 vanilk.cukry.
Všetko spolu zmiešať, uvariť dohusta a vychladiť.

2 Hery vymiešame-vyšľaháme, rozdelíme na dve časti. Jednu časť pridáme do krému a do druhej časti pridáme 3 PL kakaa.
Na vrch dáme 2 práškové šľahačky. Dáme do chladničky/ najlepšie nechať na plechu / a potom krájame na kocky.
Vyzerá to veľmi krémovo, ale chutí vynikajúco. Také mňam..
2 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Koňakové zvončeky:
250g polohrubej múky, 1 ČL kypriaceho prášku, štipka soli, 150 g masla, 125 g práš. cukru, 1 vanilka (struk) a 1 vajce, spolu zmiesiť, zabaliť do fólie a nechať asi 1 hodinu odpočívať, vyvaľkať na hrúbku 4 mm - dodržať! - vykrajovať zvončeky a horúce natierať vaječným koňakom a posýpať jemným kryštálovým cukrom.
Karamelové šesťuholníky:
400 g hlad. múky, 120 g práš. cukru, 2 vajcia, 250 g masla 1 vanilkový cukor a 1 karamelový puding - prášok - zmiesiť, odpočinúť 1 hodinu, vyvaľkať na cca 3 mm, vykrojiť a upiecť. Krém: 100 g masla, 1 PL práš. cukru, 1/2 plechovky uvareného Salka na karamel a 200 g mletých vlašských orechov spolu zmiešať.
Nepečené košíčky:
1/2 uvareného Salka, 125 g masla, várová čokoláda, Cera, biela čokoláda. Na dno košíčkov 1 ČL várovej čokolády roztopenej s Cerou, nastriekať krém vymiešaný zo Salka a masla, poliať bielou čokoládou a ozdobiť.
Príjemné pečenie.
5 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

verkaz Pozri príspevok
Vyzerá veľmi pekne, a určite je už zjedený. Aj ja ho skúsim upiecť. Najprv však chcem dokončiť vianočné, už mi ostali len šuhajdy a úliky a vo štvrtok chcem urobiť marlenku.
Neviem, aký máš recept na Marlenku, ale v "mojom" je, že sa má nechať zmäknúť aspoň 3 dni. Tvoja Marlenka zmäkne rýchlejšie?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Deganova Pozri príspevok
...Nepečené košíčky:
1/2 uvareného Salka, 125 g masla, várová čokoláda, Cera, biela čokoláda. Na dno košíčkov 1 ČL várovej čokolády roztopenej s Cerou, nastriekať krém vymiešaný zo Salka a masla, poliať bielou čokoládou a ozdobiť...
Podobne som robila domáce Tofifee Čofiffé:
Do najmenších papierových košíčkov na dno trochu čokolády, na to kúsok uvareného Salka (taký veľký, aby sa nedotýkal bokov košíčka a aby ani hore moc netrčal), do Salka zapichnúť lieskovec a celé zaliať čokoládou.

Edit: spomenula som si na správny názov - vymyslela ho pani, ktorá vymyslela aj tento recept: Čofiffé
Naposledy upravil Llívia : 21.12.10 at 08:52
2 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Betina2 Pozri príspevok
Kávové rožky: (vlastné foto nemám) dúfam, že sa to dá prečítať
Včera sam ich 1x piekla, sú vynikajúce. Vďaka za inšpiráciu.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Llívia Pozri príspevok
Podobne som robila domáce Tofifee:
Do najmenších papierových košíčkov na dno trochu čokolády, na to kúsok uvareného Salka (taký veľký, aby sa nedotýkal bokov košíčka a aby ani hore moc netrčal), do Salka zapichnúť lieskovec a celé zaliať čokoládou.
Bolo by dobre napísať pre neznalé ako ja , prečo sa salko nesmie dotýkať bokov košíka. Preto, lebo je to potom všetko lepkavé, aj košík, aj ruky papkáča. Zistila som, keď som koštovala, bohužiaľ neskoro si napísala tento gríf ...robila som šuhajdy prvý raz, nabudúce už aj ja budem múdrejšia.
Hlavne, že sú dobré, prsty si vnúčik iste oblíže /nielen obrazne/ ... a babka dozrie, aby boli pred maškrtením čisté
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Zdenka, babka by mala dohliadnuť aj na to, aby aj po konzumácii boli čisté . Také lepkavé Salko na hocičom nie je bohviečo, takisto čokoláda.

Tento recept som robila len raz, bolo to prácne, či skôr babravé (a zababrané ), najmä napchať tam ten lieskovec tak, aby moc netrčal. Niekedy sa mi podarilo dať Salko tak, že sa dotýkalo krajov a nebolo pekne schované v čokoláde - no a čo, zjedlo sa, papuľky a ručičky sa umyli
My to nevoláme šuhajdy. U nás sa robia šuhajdy z BeBe pudingu.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... jasné, aj na to druhé umytie sa dohliadne, to už je v záujme babkinej domácnosti, aby neutrpela na vzhľade ... a keď sa takáto nehoda občas stane, vnúčik mi povie svojim nevinným hláskom: "babi, aspoň máš na mne zase památku" ... no neodpustili by ste? .... /ps. chodí ku mne pomenej, bývajú za Prahou/.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Jasné, že odpustili
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
KOKOSOVÁ ROLÁDA

5 balíkov Marína keksov pomliť, 1 celé vajce, 1-2 PL kakaa, 1 salko.
Všetko spolu vymiešať a vyvaľkať na mikroténovom sáčku, ktorý posypeme práškovým cukrom.

Na to natriť plnku z 20dkg práškového cukru, 20 dkg smetol, 15 dkg kokos.

všetko spolu zvynieme do rolády. z tejto dávky urobíme 2 rolády. odložíme do chladničky. DOBRÚ CHUŤ.
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať