Zavrieť

Porady

Usporiadat
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

rozum Pozri príspevok
Prosím o recept na vianočné perníčky ktoré sú mäkké a dajú sa zdobiť.Ďakujem pekne.
Mám dobrý osvedčený dlhoročný recept na medovníčky :
65 dkg hladká múka, 150 dkg tekutý med, 250 dkg práškový cukor, 5 dkg rozpustené maslo, 3 celé vajíčka, 1 žĺtok, 1 kávová lyžička perníkové korenie, 2 kávové lyžičky sóda bikarbóna, 5 polievkových lyžíc mlieko a trochu rumu.
Všetko spracujeme na hladké cesto, ktoré necháme asi 2 hodiny v chlade odpočinúť. Potom rozvaľkáme s vykrajujeme rôzne tvary.
Opatrne ich ukladáme na slabo vymastený plech, potrieme rozšľahaným vajíčkom a upečieme. Môžeme do stredu dať oriešok alebo mandľu. Je ich z tejto dávky aj 4 plechy (podľa veľkosti vykrajovaných tvarov).
Už ich mám upečené, len zdobiť sa mi dáko nechce. Už mám aj vanilkové rožteky.
4 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

durisovad Pozri príspevok
Ty si sikulka, tolko mas toho napeceneho, ze by si kludne mohla otvorit cukraren.
To nie je všetko pre nás. Tá škatuľa vpredu vľavo je pre dcéru (ona pečie iné a tiež mi dá "na koštovku), vzadu vpravo hore je do detského domova, kam už roky nosím na Vianoce aj na Veľkú noc domáce pečivo (ešte jednu škatuľu im nabalím, len ju musím niekde zohnať, nemala som už doma viac voľných), ďalšiu zbalím pre rodičov, do roboty tiež pôjde ďalšia, preto vždy pečiem také kvantá. Ale aj my toho pojeme dosť...
4 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...tak to je množstvo koláčikov. Ja by som ti poslala škatuľu...o jeden šľachetný čin viac
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

osky Pozri príspevok
tie nahrubo vyznacene by ma potesili.nenapises receptiky?dakujeme.
Nech sa páči aj ostatné vyznačené recepty.
4 0
aninocka aninocka

aninocka je offline (nepripojený) aninocka

skvele recepty su aj tu http://www.akosatorobi.sk/videa/vianoce
urcite budem podla toho robit
marokany http://www.akosatorobi.sk/video/1700/marokany
štólu http://www.akosatorobi.sk/video/1699/vianocna-stola
vanilkové rožteky http://www.akosatorobi.sk/video/949/vanilkove-rozteky
medovu roladu http://www.akosatorobi.sk/video/942/medova-rolada
a medovníčky sú už na stole http://www.akosatorobi.sk/video/1701/vianocne-medovniky

a rozmyslam aj nad tym, ze recept na kapra trosku zmenim http://www.akosatorobi.sk/videa/kapor - celkom sa mi paci na vine... tak uvidime.
4 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja sa trošku hanbím, ale ja každoročne nepečiem nič. Nie je mi to totiž veľmi blízka činnosť. Vianočné koláčiky si zvyknem objednať v osvedčenom obchodíku. Ale práve včera sme s dcérkou ( má výborné presviedčacie metódy ) aj synom piekli medovníčky -prvý raz - z kúpeného cesta. Podľa mňa nie sú príliš vydarené, preto som radšej nefotila, ale deti sa pri tom aspoň zabávali. Ešte ma môže zachrániť vianočný jarmok, tam si kúpim dáke krajšie .
Dievčence, úprimne vám závidím vašu šikovnosť. Ako tak čítam vaše recepty, je tu samá šikuľka.
Naposledy upravil Žabinka : 09.12.10 at 09:56
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Prosím vás, dá sa dať do mrazničky aj koláčik s čokoládovou polevou. Nič sa poleve nestane? Kto má skúsenosť? Potrebujem súrne.
Naposledy upravil vema : 09.12.10 at 13:13
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Kdesi som tu čítal, že pre chlapov vianočný betlehem, tiež som jeden postavil, aha...
odsávač 008.jpg  
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
vema Pozri príspevok
Prosím vás, dá sa dať do mrazničky aj koláčik s čokoládovou polevou. Nič sa poleve nestane? Kto má skúsenosť? Potrebujem súrne.
Áno môžeš, nestane sa mu vôbec nič. Keď potrebuješ vyberieš z mrazničky a necháš rozmraziť a máš "napečené".
4 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
vema Pozri príspevok
Prosím vás, dá sa dať do mrazničky aj koláčik s čokoládovou polevou. Nič sa poleve nestane? Kto má skúsenosť? Potrebujem súrne.
Ja by som to neriskoval, pošli.
1 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Niečo pre chlapovKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  jak_nazdobit_pernicky.jpg
Zobrazení: 130
Veľkosť:  84.1 KB
4 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Betina2 Pozri príspevok
nie je problém.

Zázvorníky:
Na 1 dávku cesta potrebujeme:
* 1 kg hladkej múky špeciál 00
* 1 kg práškového cukru
* 8 celých vajec
* 6-7 polievkových zarovnaných lyžíc mletého sušeného zázvoru (dostať kúpiť bežne ako koreninu v potravinách), je to cca -+ 40 g = 2 balíčky po 20 g
* asi 2-3 čajové lyžičky alebo za plný náprstok sódy bikarbóny (nie prášok do pečiva !!!)

Cesto sa musí zamiesiť a povykrajovať deň dopredu. !!!
Takže vymiešaš vajcia s cukrom, múku zmiešaš so sódou bikarbónou a zázvorom. Pridáš k múčnej zmesi vajcovo-cukrovú zmes a všetko poriadne zamiesiš. (Svokor to nerozdeloval a nahádzal všetko naraz do misy a zamiesil, aj tak boli dobré ). Vyvalkáš na pomúčenej doske a povykrajuješ väčšie tvary (od 6-7 cm a viac), najlepšie kvety alebo kruhy, tie sa dajú aj pohárom vykrajovať. Nezabudni vykrojiť aj stred, napríklad náprstkom alebo úzkym pohárikom, s priemerom cca od šírky palca a viac. Ak by si nevykrojila, pri pečení by sa stred velmi vydul a okraje by spadli, to sme mali prvýkrát, také "vesmírne chrasty", tak ich môj muž nazýval, ale aj tak sa všetky pojedli .
Ako vykrajuješ, tak na plech vystlaný suchým papierom na pečenie (dá sa aj bez neho) hore nohami opačne ukladáš. Dobre čítaš, hore nohami. Čo pri vykrajovaní bolo na pomúčenej doske dole, to bude teraz vrchná strana koláčika. Treba zachovať trochu odstup, lebo pečením sa dosť nafúknu.
Volne pri izbovej teplote necháš cez noc "odstáť". Ja mám papiere väčšinou na sušáku na prádlo rozložené.
Na druhý deň vykúriť rúru na strednú teplotu, cca 180 st.C. a na strednej mriežke upečieš v predhratej rúre. Treba sledovať, a ak chytajú ružovú farbu, sú upečené, rýchlo sa totiž už potom môžu spáliť. Vrch by mal byť chrumkavý, akoby taká kôrka. Nechať vychladnúť a odložiť do krabice. Môžeš k nim pridať kúsok kôrky aby zmäkli rýchlejšie. nám vyhovujú chrumkavé
Ved vyskúšaj len s polovičnou dávkou a uvidíš.
Idem ich teraz cez víkend poriešiť, tak možno aj fotečku priložím...
Takže fotečky k zázvorníkom.
Bohužial trošku sa podaktoré "vytvarovali" kadejako, tie sú na posledých 2 foto "k rýchlej konzumácii" čo u nás doma nie je žiaden problém
2010_12_09_0710.jpg  
2010_12_09_0711.jpg  
2010_12_09_0712.jpg  
2010_12_09_0713.jpg  
2010_12_09_0714.jpg  

2010_12_09_0715.jpg  
2010_12_09_0716.jpg  
2010_12_09_0717.jpg  
2010_12_10_0721.jpg  
2010_12_10_0722.jpg  

2010_12_10_0723.jpg  
2010_12_10_0724.jpg  
2010_12_10_0725.jpg  
2010_12_10_0726.jpg  
2010_12_10_0727.jpg  

1/1
8 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Soňula Pozri príspevok
Neprezradila by si ten starodávny recept na zázvorníky a recept na "kávové rožky" ? Tie zázvorníky by som chcela skúsiť....
Kávové rožky: (vlastné foto nemám) dúfam, že sa to dá prečítať
2010_12_09_0718.jpg  
2010_12_09_0719.jpg  
2010_12_09_0720.jpg  
1/1
3 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

lavanda Pozri príspevok
Takto vyzeral dnes môj kuchynský stôl, ukladala som a lepila a ešte poobede som piekla tie citrónové kolieska, tie idem teraz zlepovať a zajtra pridám recepty na ostatné pečivo, zatiaľ nech sa páči aspoň tie, čo mám už spracované - najradšej máme tie orechové koláčiky, sú zvonka krehko chrumkavé a zvnútra mäkučké.
lavanda ved to je pre celý regiment ! Teda fíha !
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

mysimis Pozri príspevok
Áno môžeš, nestane sa mu vôbec nič. Keď potrebuješ vyberieš z mrazničky a necháš rozmraziť a máš "napečené".
Ja by som bez polevy a ozdôb dávala do mrazničky. Aj torty takto skladujem a pri izbovej teplote pomaly rozmrazím. Vždy ozdobujem až potom.
Poleva by mohla možno popraskať.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Dievčatá, kedže sa mi zunovalo zdobiť medovníčky perličkami a bielkom, tak idem skúsiť vyrobiť "nepravý" marcipán zo sušeného mlieka. Dúfam, že to pôjde aj z nutrilonu. Prifarbiť, vyvalkať, malými formičkami povykrajovať hviezdičky, srdiečka, ministromšeky, nechať dobre vysušiť a potom na koláčikyx bielkom lepiť. Uvidíme výsledok. Aj mrňavé guličky sa takto dajú spraviť napr. na ozdobu koláčikového snehuliaka alebo panáčika.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Betina2 Pozri príspevok
Dievčatá, kedže sa mi zunovalo zdobiť medovníčky perličkami a bielkom, tak idem skúsiť vyrobiť "nepravý" marcipán zo sušeného mlieka. Dúfam, že to pôjde aj z nutrilonu. Prifarbiť, vyvalkať, malými formičkami povykrajovať hviezdičky, srdiečka, ministromšeky, nechať dobre vysušiť a potom na koláčikyx bielkom lepiť. Uvidíme výsledok. Aj mrňavé guličky sa takto dajú spraviť napr. na ozdobu koláčikového snehuliaka alebo panáčika.
no neviem, mne nutrilon teda nevonia...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Do receptu ide len 1 PL + cukor a neviem ešte čo....ked sa podarí, pricapím.
Ide len o skúšku...možno to skončí u susedovho psa alebo u môjho manžela . ten Nutrilon po malom bez problémov dopije ...ja nie
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Betina2 Pozri príspevok
Do receptu ide len 1 PL + cukor a neviem ešte čo....ked sa podarí, pricapím.
Ide len o skúšku...možno to skončí u susedovho psa alebo u môjho manžela . ten Nutrilon po malom bez problémov dopije ...ja nie
daj prosím ťa vedieť, či ho tam cítiť... budem rada..
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

erzet Pozri príspevok
Ja by som to neriskoval, pošli.
Bolo toho veľa, keby sa dalo rada pošlem, kým by prišlo, aj by sa pokazilo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať