Zavrieť

Porady

Usporiadat
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ktovie, ako dlho vydržia tie vínové koláčiky, teda nemyslím, kým sa zjedia.
Dnes som napiekol jednu dávku, tak som zvedavý.
A toto je výsledok
Naposledy upravil Gapo : 17.12.10 at 17:20 Dôvod: doplnok
DSC00588.jpg  
2 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Gapo Pozri príspevok
Ktovie, ako dlho vydržia tie vínové koláčiky, teda nemyslím, kým sa zjedia.
Dnes som napiekol jednu dávku, tak som zvedavý.
Je to suche pecivo, vydrzia dlho. Samozrejme, ked ich nezjete
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Radšej ich niekde schovaj, lebo ak sa začnú vynášať, budeš do Vianoc piecť ešte raz.
Mne začali takto vyjedať vanilkové rožteky. No ale do Vianoc upečiem druhé.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

verkaz Pozri príspevok
Radšej ich niekde schovaj, lebo ak sa začnú vynášať, budeš do Vianoc piecť ešte raz.
Mne začali takto vyjedať vanilkové rožteky. No ale do Vianoc upečiem druhé.
Ja som sa pristihla, ze si vyjedam sama
2 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
tina1 Pozri príspevok
Ja som sa pristihla, ze si vyjedam sama
tak to máš pravdu, aj ja som bol unesený príjemnou chuťou a tak som pár akože odborne ochutnal.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

aj my sme cosi pokostovali ,moj muz by bol schopny zjest vsetkych 329 vanilkovych rozkov sam.....ale uz nie.u nas sa traduje,ze aj vianocne pecivo je darcek na vianoce.ved potom by nam uz ani nechutilo
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Rezne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

na štedrý deň sa máš postiť, lebo neuvidíš zlaté prasiatko. A rezne musia počkať až na druhý deň.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
marleau Pozri príspevok
Rezne.
Rezne sa pecu na novy rok, pripadne aj na Silvestra. Na Stedry vecer rybicky, na bozie narodenie a Stefana morka, hus alebo kacica.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

durisovad Pozri príspevok
Rezne sa pecu na novy rok, pripadne aj na Silvestra. Na Stedry vecer rybicky, na bozie narodenie a Stefana morka, hus alebo kacica.
Aj keď priamo na Štedrý večer nebudem mať rezne,ale nepáči sa mi,ža SA PEČÚ RYBY,SA NIEČO TAK A TAK ROBÍ.Každý má to svoje.Aj tak slávime Vianoce pre zisky iných a nie pre presvedčenie,ani si to neuvedomujeme,bohužiaľ.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Vcelku mas pravdu, kazdy nech si spravi ako mu najlepsie chuti a vyhovuje. My zachovavame tradicie, ale nikomu nemam za zle, ak si neurobi Vianoce podla mojej chuti. Lenze ak by niekto prisiel na Vianoce ku nam, musel by sa prisposobit nasej vacsine. Je to, zda sa mi, demokraticke.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

nemyslím si že zrovna Vianoce sa slávia pre zisky iných, skôr si to myslím o novodobých sviatkoch ako je Valentín, halloween a im podobné...je to pekné keď sa dodržujú tradície ktoré preberáme od našich rodičov a starých rodičov a nie niekde zo zahraničia, Vianoce sú skutočne len raz do roka ale lásku si môžeme vyznávať celý rok a nie len na Valentína
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

marleau Pozri príspevok
Rezne.
Môj manžel má tiež zo všetkých zákuskov najradšej kačaciu pečienku
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
marleau Pozri príspevok
Aj keď priamo na Štedrý večer nebudem mať rezne,ale nepáči sa mi,ža SA PEČÚ RYBY,SA NIEČO TAK A TAK ROBÍ.Každý má to svoje.Aj tak slávime Vianoce pre zisky iných a nie pre presvedčenie,ani si to neuvedomujeme,bohužiaľ.
Správnejšie by bolo napísať, že je zvykom je, aj to ako kde.
Ale to že sa Vianoce slávia pre zisky niekoho, s tým tiež nesúhlasím, pretože správne by bolo, ak by bolo napísané, že takéto bohapusté nakupovanie a každoročné menenie imidžu stromčekov, násilná reklama nútiaca bezhlavo kupovať, brať si pôžičky, tak to je pre zisky iných.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Určite nebude chýbať tento slaný cesnakový koláč, ktorý som dnes piekla tiež.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00034.jpg
Zobrazení: 85
Veľkosť:  80.7 KB
7 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

to je krásne, šikulka si ...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Pekne si ho upiekla.
0 0
Janurka Janurka

Janurka je offline (nepripojený) Janurka

ela77 Pozri príspevok
Určite nebude chýbať tento slaný cesnakový koláč, ktorý som dnes piekla tiež.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00034.jpg
Zobrazení: 85
Veľkosť:  80.7 KB
Vyzerá úžasne, ale jeho príprava je asi náročná. Môžeš prezradiť postup prípravy?
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Pekný večer prajem. Poprosím o radu. Kde a v akej teplote uschovávate napečené vianočné pečivo?
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Janurka Pozri príspevok
Vyzerá úžasne, ale jeho príprava je asi náročná. Môžeš prezradiť postup prípravy?
Dúfam, že pôvodný majiteľ receptu, ktorý si moja rodina obľúbila sa nebude hnevať, ale bude rád, že sa recept šíri.
Suroviny na cesto:500 gr.hl. múka, pol kocky kvasnice, 250 ml. vlažné mlieko, trocha cukor(kvôli kvasniciam), 70 ml. olej (necelé deci). Zamiesime zo surovín cesto a necháme kysnúť hodinu až hodinu a pol. Potom cesto rozdelíme na 3 časti. Dve väčšie a jednu menšiu. Z väčších 2 častí cestíčka z každej urobíme po 4 menšie cestíčka, Z poslednej menšej urobíme 2 časti. Z každeho cestíčka vyvaľkáme placku (priemer 18-20 cm) Vždy jedna zo štvorice musí byť trocha väčšia. Prvý postup- 3 rozvaľkané placky natrieme plnku a položíme na seba. Na tretiu natretú položíme tú placku štvrtú väčšiu aby sme mohli ňou prikryt tie tri a podvynuť ju pod ne. Tak nám vznikne naplnená placka, ktorú dáme na plech. Zo stredu ju narežieme nožom ku kraju (nie celkom prerezať) na osem častí. tak nám vznikne 8 trojuholníkov, ktoré vyvinieme do vonku na ten nedokrojený kraj, To isté urobíme s ďalšími 4 plackami . Natrieť, prikryť tou najväčšou, podvinúť ju pod všetky a túto placku vložiť do prvej na plechu už narezanej a povyvíňanej. Tú vloženú placku zase tak isto narežieme od stredu ku kraju na 8 častí(nie celkom prerezať)na trojuholníky, ale rez na tejto druhej musí ísť tak aby sme trojuholníky pri vyvíňaní do vonku mali v medzeriach lístkov prvej placky. Z posledného najmenšieho cesta vyvaľkáme dve placky ktoré tiež spojíme plnkou a vložíme ich do stredu kvetu. Necháme vykysnúť, potrieme vajíčkom , posypeme semiačkami. (ja som stred posypala makom celým a lístky sezamovými semiačkami. Dáme piecť na asi 30 minút pri 190 st. Celzia.
Plnka na potieranie placiek: 100-150 gr. masla (Hera, palmarin), vegeta a pretlačený cesnak (cesnaku ako máme radi)dobre to vymiešať a natierať.
Plnka na natieranie môže byť aj sladká, ja som to raz skúsila do masla namiešať mleté orechy a škoricu. Bolo to dobré aj s tým.
Zdá sa to zložité, ja som z toho bola prvýkrát tiež blbá, ale je to veľmi jednoduché a s cestom sa dobre robí.Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00034.jpg
Zobrazení: 102
Veľkosť:  80.7 KB
14 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať