Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
superoman superoman

superoman je offline (nepripojený) superoman

truch Pozri príspevok
Prosím Vás čo je potrebné na elektronické posielanie súhrnného výkazu? Ja priznania nosím osobne, DÚ mám kúsok. Treba dať žiadosť na DÚ?
...asi to bude pre tych, co to maju dalej alebo sa im nechce ani pohnut zo stolicky (moj pripad)
...no a nakoniec to bude rychlejsie, pohodlnejsie, snad aj lacnejsie
0 0
sizu sizu

sizu je offline (nepripojený) sizu

A dokedy musíme si vybaviť elektronický podpis pre podávania výkazov?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Myslím, že 20. február je posledný deň na podanie prvých výkazov možných podať len elektronicky.
0 0
sizu sizu

sizu je offline (nepripojený) sizu

Od. 01.01.2010 musím podávať súhrnný výkaz aj vtedy, ak nič nepredám do zahraničia, ale mesačne kúpim tovar z Maďarska ?
Ďakujem.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
NIe, súhrnný výkaz sa týka len predaja.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Rozalka Pozri príspevok
NIe, súhrnný výkaz sa týka len predaja.
Súhrnný výkaz sa týka aj platiteľa, ak dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 nie iba tovar.
0 0
simonovaz simonovaz

simonovaz je offline (nepripojený) simonovaz

Na daňovom úrade mi povedali, že musíme odovzdať Súhrnný výkaz nie len vtedy, ak predáme tovary a služby, ale aj pri nákupe. Jednoducho, ak obchodujeme so zahraničnými firmami, súhrnný výkaz musíme odovzdať povinne!
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

simonovaz Pozri príspevok
Na daňovom úrade mi povedali, že musíme odovzdať Súhrnný výkaz nie len vtedy, ak predáme tovary a služby, ale aj pri nákupe. Jednoducho, ak obchodujeme so zahraničnými firmami, súhrnný výkaz musíme odovzdať povinne!
Bez ohľadu na to, čo ti povedali na daňovom úrade, platí nasledovné (abstrahujem od trojstranného obchodu) :
1. Do súhrnného výkazu sa uvádzajú dodané tovary alebo služby (§ 80).
2. V súhrnnom výkaze ich uvádzajú tie osoby, ktoré tovary alebo služby dodali (§ 80).
3. Osoby, ktoré tovary alebo služby prijali ich v súhrnnom výkaze neuvádzajú, ale ich samozdaňujú (§ 69).
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

simonovaz Pozri príspevok
Na daňovom úrade mi povedali, že musíme odovzdať Súhrnný výkaz nie len vtedy, ak predáme tovary a služby, ale aj pri nákupe. Jednoducho, ak obchodujeme so zahraničnými firmami, súhrnný výkaz musíme odovzdať povinne!
Ale v poučení, ktoré je vo Finančnom spravodajcovi č. 14/2009 (uvádzam ho v mojom predchádzajúcom príspevku), sa uvádza:

I. Kto a kedy podáva súhrnný výkaz k dani z pridanej hodnoty
1. Platiteľ dane z pridanej hodnoty podáva súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac (v lehote
uvedenej vo všeobecnej časti), ak
a) dodal tovar oslobodený od dane (§ 43 ods. 1 zákona o DPH) z tuzemska do iného členského štátu
osobe identifikovanej pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar vo svojom vlastníctve oslobodený od dane (§ 43 ods. 4 zákona o DPH) do iného
členského štátu na účely svojho podnikania,
c) sa ako prvý odberateľ zúčastnil na trojstrannom obchode (§ 45 zákona o DPH),
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte (§ 15 ods. 1 zákona o DPH) osobe, ktorá je
povinná platiť daň.

A ďalej je tam :

UPOZORNENIE!
Ak platiteľ dane v príslušnom kalendárnom mesiaci príp. kalendárnom štvrťroku nedodal tovar
z tuzemska do iného členského štátu, ani nepremiestnil tovar, ani nedodal tovar v rámci trojstranného
obchodu, ani nedodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte osobe, ktorá je povinná platiť
daň, súhrnný výkaz nepodáva.
Ak zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a zákona o DPH nedodala
v príslušnom kalendárnom štvrťroku službu s miestom dodania v inom členskom štáte osobe, ktorá je
povinná platiť daň, súhrnný výkaz nepodáva.
0 0
simonovaz simonovaz

simonovaz je offline (nepripojený) simonovaz

No, je to dobré, na daňovom úrade nevedia, čo treba robiť... Potom mi dostaneme pokuty... Ďakujem, za pomoc.
0 0
simonovaz simonovaz

simonovaz je offline (nepripojený) simonovaz

Prosím Vás, mám ešte jednu otázku:
- Osoby, ktoré tovary alebo služby prijali ich v súhrnnom výkaze neuvádzajú, ale ich samozdaňujú (§ 69).- to znamená , že v DPH priznaní vypočítam z toho daň, a potom odpočítam, tak ako som to robila doteraz?
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Presne tak, ako uvádzaš, so súhrným výkazom to nemá nič spoločné
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

dominika Pozri príspevok
NOVELA ZÁKONA O DPH účinná od 1. janura 2010 - Ing. Zdenka Jablonková, vedúca oddelenia DPH MF SR; 12.01.2010

Tých zmien je viac, treba si vybaviť elektronický podpis pre podávania výkazov...

Registrácia používateľov pre autorizované služby portálu

1. registrácia používateľov, ktorí majú záujem o elektronické služby poskytované daňovou správou prostredníctvom portálu eTax.

2. Pre používateľov, ktorí budú doručovať písomnosti bez zaručeného elektronického podpisu

..aký je medzi tým rozdiel? ..nemám s tým žiadne skúsenosti
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
SAIVI Pozri príspevok
Registrácia používateľov pre autorizované služby portálu

1. registrácia používateľov, ktorí majú záujem o elektronické služby poskytované daňovou správou prostredníctvom portálu eTax.

2. Pre používateľov, ktorí budú doručovať písomnosti bez zaručeného elektronického podpisu

..aký je medzi tým rozdiel? ..nemám s tým žiadne skúsenosti
V prvom prípade ide o komunikáciu cez zaručený elektronický podpis ktorý sa riadi zákonom č. 215/2002. Je to univerzálnejšia forma komunikácie a je ju možné použiť aj na iné účely ako na daňové...

Druhý spôsob je doručovanie písomností podľa § 17a zákona o správe daní a poplatkov vo vzťahu k správcovi dane. t.j. musí sa spísať písomná dohoda so správcom dane, musí sa urobiť registrácia a na základe toho sa budú zasielať písomnosti v rámci daňového konania elektronicky (napr. práve súhrnný výkaz)
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

..dakujem za odpoveď : )

kedže elktronicky zatiaľ nič neposielame asi nám bude stačiť tá písomná dohoda z DU.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Už len dodám, že pri druhom spôsobe bude nutné do piatich dní doručiť správcovi dane v písomnej forme prvú stranu doručenej písomnosti a Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou, tzv. krycí list.
Naposledy upravil domenico.office : 21.12.09 at 11:03
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
SAIVI Pozri príspevok
..dakujem za odpoveď : )

kedže elktronicky zatiaľ nič neposielame asi nám bude stačiť tá písomná dohoda z DU.
Samozrejme stačí, ale pribudne povinnosť viď príspevok vyššie.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Informácia zo stránky DR SR:
Užívatelia autorizovaných elektronických služieb, ktorí od 1.1.2010 budú uplatňovať nárok na vrátenie DPH v iných členských štátoch Európskej únie prostredníctvom portálu Daňového riaditeľstva SR, musia požiadať miestne príslušný daňový úrad o sprístupnenie aplikácie na podávanie žiadostí o vrátenie DPH. Zároveň si ich dovoľujeme upozorniť, že podanie žiadosti o vrátenie DPH je možné realizovať len s použitím zaručeného elektronického podpisu.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
sizu Pozri príspevok
Od. 01.01.2010 musím podávať súhrnný výkaz aj vtedy, ak nič nepredám do zahraničia, ale mesačne kúpim tovar z Maďarska ?
Ďakujem.
Economic Pozri príspevok
Súhrnný výkaz sa týka aj platiteľa, ak dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 nie iba tovar.
Pre vysvetlenie:
Odpovedala som na otázku, preto som použila "predaj".
Nikde som nenapísala, že ide o predaj tovaru.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
domenico.office Pozri príspevok
Informácia zo stránky DR SR:
Užívatelia autorizovaných elektronických služieb, ktorí od 1.1.2010 budú uplatňovať nárok na vrátenie DPH v iných členských štátoch Európskej únie prostredníctvom portálu Daňového riaditeľstva SR, musia požiadať miestne príslušný daňový úrad o sprístupnenie aplikácie na podávanie žiadostí o vrátenie DPH. Zároveň si ich dovoľujeme upozorniť, že podanie žiadosti o vrátenie DPH je možné realizovať len s použitím zaručeného elektronického podpisu.
Zaručený elektronický podpis potrebujú aj tí, ktorí majú podpísané zmluvy s FDE a WAG?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať