Zavrieť

Porady

Faktúra do ČR

Reni Reni

Reni je offline (nepripojený) Reni

Ahojte poradcovia! Tak a nový problém je na svete ...

Podnikateľ FO na území SR uzatvoril zmluvu v firmou ČR na poskytovanie pracovníkov na skladnícké práce na území ČR. Na základe zmluvy bude slovenská FO faktúrovať českej firme odpracované hodiny pridelených zamestnancovm ktorých má riadne prihlásených na území SR . Má povinnosť slovenská firma registrácie pre DPH v ČR v zmysle § 15 ods.7, a ods. 8 písm e/ a tým bude miesto dodania služieb ČR????? Je povinná túto daň platiť slovenská firma, lebo česká firma ho tlačí aby fakturoval s daňou ? To mi vychádza jedine, že sa musí zaregistrovať a podávať priznanie v ČR.
Ak niekto mal už s týmto nejakého dočinenia dajte mi vedieť. Za príspevky už vopred ďakujem a prajem príjemný deň.RENI
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Pripojím aj slovne svoj názor. Nejedná sa o žiadne technicke služby. Podľa mňa sú to práce na hnut. hm. majetku. §15/6 - fakturácia so slov. DPH.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ja som vystavila faktúru so slovenskou DPH. Uvidím, čo bude, ale tak skoro to asi nezistíme ... Keby boli tie zákony viac zrozumiteľné ...
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

ak fakturujem prenajom stroja do ciech, fakturujem sluzbu bez dph podla §15/7,8? vstupuje mi to do danoveho priznanie dph do niektoreho riadku??? uz som z toho uplne zmagorena....resp dodanie sluzby sa v danovom priznani dph nikde nezobrazuje, vsak????
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

striebro1 Pozri príspevok
ak fakturujem prenajom stroja do ciech, fakturujem sluzbu bez dph podla §15/7,8? vstupuje mi to do danoveho priznanie dph do niektoreho riadku??? uz som z toho uplne zmagorena....resp dodanie sluzby sa v danovom priznani dph nikde nezobrazuje, vsak????
nájom stroja platiteľovi §15/8/f bez DPH, nejde o DP , len do evidencie.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

musim dodatocne dph priznania urobit...nastastie to nema vplyv na vysledok danoveho priznania....dakujem
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Dobrý večer, potrebujem veľmi stručné a hlavne jasné vysvetlenie, ako mám postupovať. V mojom prípade český podnikateľ FO registrovaný v ČR vykonáva určité manipulačné práce na Slovensku. Firma zo Slovenska využije jeho služby. Za tieto služby vystavil český podnikateľ slovenskej firme faktúrku v Sk. Čo s takouto faktúrou? Mám ju zaevidovať a brať ako klasickú faktúru? DPH na faktúre nieje, je tu iba celá suma. Je v tomto prípade dôležité či firma je platcom DPH? Poraďte prosím, stretla som sa s takýmto prípadom prvý krát v živote.
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Pomoc, prosím.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Poviem Ti to z opačnej strany.
Slovenský podnikateľ prenajal stavebné stroje do ČR. Tento počin sa považuje za podnikanie v zahraničí a súvisí to s daňou z príjmu. Predpokladám, že českému dodávateľovi ste nemali vyplatiť celú sumu a zrazenú daň z príjmu odviesť na slovenský DÚ.

Pri fakturácii za nájom techniky sme neúčtovali DPH a obidve strany boli registrované pre daň. Slovenská fy v SR, česká firma v ČR.

apo
1 0
petkor petkor

petkor je offline (nepripojený) petkor

Dobrý deň,
mám otázku. Vyrobili sme pre českého odberateľa televíznu reláciu na Slovensku, ktorú bude vysielať ako reklamu v televízii, tiež na Slovensku. Kde je miesto dodania služby? Mám fakturovať aj DPH alebo sa tohto týka § 15/7 a ide o prenos DPH?
Aj my ako dodávateľ, aj český odberateľ, sme platiteľmi DPH.
Ďakujem za rýchlu odpoveď a želám všetko dobré do nového roka.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Skúsme si dať odpoveď na otázku: "Čo ste dodali Vášmu klientovi?".

Domnievam sa, že ste vyrobili "výrobok", ktorý bude odvysielaný v televízii, možno ani nebude, možno ho zavesia na internet.

Domnievam, sa že váš výrobok je niečo čo podlieha autorskému zákonu nakoľko vy to v televízii neodvysielate. Vysielanie zabezpečí nejaká verejnoprávna alebo súkromné televízia v SR, alebo aj v ČR.

Nakoniec moja úvaha nie je veľmi podstatná nakoľko tak či tak sa budete riadiť §15 ost. 7 a je jedno čo je to písmeno a, respektíve písmeno d.

Takž úplne jednoducho: faktúra bude bez dane a odberateľ vykoná samozdanenie.

Toľko môj názor.

apo
Naposledy upravil apo : 04.01.09 at 18:56
0 0
petkor petkor

petkor je offline (nepripojený) petkor

Ďakujem veľmi pekne, moc ste mi pomohli.
0 0
greguska greguska

greguska je offline (nepripojený) greguska

Dobrý deň,
poprosím vás o radu, som len začiatočník a s DPH sa nekamarátim.

naša firma, platiteľ DPH vykonala službu pre českú firmu, tiež platiteľa DPH. Išlo o zabalenie reklamných materiálov a brožúr do obálok, všetko si dodali oni, my sme to nabalili, nalepili štítky s adresami a rozposlali poštou ich slovenským klientom.

fakturovali sme zvlásť spracovanie a zvlášť poštovné, k obidvom položkám sme dali aj slovenskú DPH. bolo to správne ?

aj druhá otázka, ak by klient poslal len objednávku na toto isté, s tým, že my by sme zabezpečli aj tlač všetkých materiálov, obálok a pod., teda by sme dodali aj tovar, následne službu, aj poštovné, ako by to bolo s DPH ?

ďakujem!
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Správne ste vyfakturovali s DPH, nakoľko sa výsledok Vašej práce na dodanom materiáli nevrátil do ČR, ale zostal na Slovensku.

A ak by ste pripravené obálky vrátili späť do ČR a oni by ich rozposlali na Slovensko bola by faktúra bez DPH.

Dá sa povedať, že česká strana chcela ušetriť, ale prerobila na tom, že ku slovenskému poštovnému ste im pripočítali DPH, ktorú musia zaplatiť.

Ak by ste urobili kompletnú službu aj s tlačou na Slovensku pri fakturácii by sa mohol uplatniť §15 odstavec 7 s odvolávkou na odstavec 8 ako reklamné služby a mohla by byť faktúra bez DPH. Ale to je len moja konštrukcia ako sa vyhnúť slovenskej DPH v tomto prípade.

apo
Naposledy upravil apo : 11.01.09 at 15:51
0 0
greguska greguska

greguska je offline (nepripojený) greguska

ďakujem veľmi pekne.
im sa to oplatí posielať na slovensku aj s DPH, je to lacnejšie, ako to posielať z čiech - "do zahraničia".
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Ahojte, mám podobný problém ako Anonymka, ale po prečítaní všetkých príspevkov k tomuto problému som z toho úplne vedľa, ako mám postupovať ja, či fakturovať s DPH, alebo bez DPH.
Moja firma sa zaoberá opravami elektro a plynospotrebičov. Česká firma dodáva spotrebiče na Slovensko a my im prevádzame servis na základe servisnej zmluvy, kde som ako gestor pre Žilinský kraj. Chcem podotknúť, že doteraz som s tým nemala problém, nakoľko som plátca DPH od 01.03.2009. Česká firma nám dodáva potrebné ND na opravu, ktoré nám fakturuje s DPH. My prevedieme opravu spotrebiča a fakturujeme im servisné práce+materiál, ktorý sme použili pri oprave. Teraz idem vystavovať prvú faktúru do Čiech ako plátca a neviem, či fakturovať s DPH? Prešla som si zákon o DPH a od § 70 a podľa toho by som mala fakturovať s DPH. V DPH som nováčik a na Daňovom úrade mi povedala, že si mám preštudovať zákon a podľa toho sa mám riadiť, takže to bola super pomoc . Chcela by som Vás milí poraďáci poprosiť o radu. Vopred ďakujem. Eva
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Ahoj alpka,

rýchlo, rýchlo kým je ešte čas musíte českému dodávateľovi oznámiť vaše dič SK......, aby vám fakuroval bez DPH. Na Slovensku urobíte samozdanenie, je to v podstate plus mínus tá istá DPH ak máte ku dodaným ND aj faktúru, o tom je to veľa popísaného.

Vaše vystavené faktúry sú so slovenskou DPH.

apo
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Ahoj Apo, veľké dík za rýchlu odpoveď. ))))) Ja som im to oznámila už 02.03.2009, ale po tomto dátume mi neposielali žiadnu faktúru, ale netýka sa to ich faktúr vystavených pred 01.03.2009,však ? Eva
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Týka sa to faktúr za dodaný tovar (u vás prijaté ND) v čase od kedy ste v SR registrovaný na DPH.

Od momentu vašej registrácie na DPH v SR, ak váš partner vie, že ste registrovaný na DPH fakturuje bez DPH.

apo
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Ďakujem ti za vyčerpávajúce odpovede. Evka
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Zdravím Vás poraďáci,
chcel by som Vás poprosiť o radu - keď slovenská firma,platca DPH, fakturuje za tovar,ktorý dodá do ČR, ako fakturuje?
platcovi DPH v EU fakturuje sumu bez DPH
a neplatcovi DPH v EU fakturuje sumu s DPH?
a do tretích krajín - sumu rovnako ako do krajín EÚ? (miesto dodania je vo všetkých prípadoch miestom sídla odberateľa)

a SLovenská firma,neplatca DPH-fakturuje vlastne vždy bez DPH,aj pre odberateľov v SR,aj pre odberateľov mimo SR?

Vopred pekne ďakujem za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať