Zavrieť

Porady

Faktúra do ČR

Reni Reni

Reni je offline (nepripojený) Reni

Ahojte poradcovia! Tak a nový problém je na svete ...

Podnikateľ FO na území SR uzatvoril zmluvu v firmou ČR na poskytovanie pracovníkov na skladnícké práce na území ČR. Na základe zmluvy bude slovenská FO faktúrovať českej firme odpracované hodiny pridelených zamestnancovm ktorých má riadne prihlásených na území SR . Má povinnosť slovenská firma registrácie pre DPH v ČR v zmysle § 15 ods.7, a ods. 8 písm e/ a tým bude miesto dodania služieb ČR????? Je povinná túto daň platiť slovenská firma, lebo česká firma ho tlačí aby fakturoval s daňou ? To mi vychádza jedine, že sa musí zaregistrovať a podávať priznanie v ČR.
Ak niekto mal už s týmto nejakého dočinenia dajte mi vedieť. Za príspevky už vopred ďakujem a prajem príjemný deň.RENI
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

tibor1000 Pozri príspevok
Zdravím Vás poraďáci,
chcel by som Vás poprosiť o radu - keď slovenská firma,platca DPH, fakturuje za tovar,ktorý dodá do ČR, ako fakturuje?
platcovi DPH v EU fakturuje sumu bez DPH áno
a neplatcovi DPH v EU fakturuje sumu s DPH? áno
a do tretích krajín - sumu rovnako ako do krajín EÚ? (miesto dodania je vo všetkých prípadoch miestom sídla odberateľa) § 47 ZDP

a SLovenská firma,neplatca DPH-fakturuje vlastne vždy bez DPH,aj pre odberateľov v SR,aj pre odberateľov mimo SR? áno

Vopred pekne ďakujem za odpoveď.
Správne si si odpovedal na všetky otázky
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Ďakujem Ti za odpoveď Vikinka.

Ešte by som sa prosím potreboval poradiť:

v prípade dodávania telekomunikačných služieb do EÚ, napr. tiež do ČR, odberateľ v ČR,miesto dodania bude v tomto prípade ČR?
Jedná sa o predaj minút telefonovania cez internet,aby sme vedeli,či máme povinnosť odviezť DPH v SR,alebo faktúru vystaviť bez DPH na samozdanenie.

(pri elektronických službách - napr.dátové prenosy, za miesto dodania považujeme ČR)

Ďakujem vopred.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Postupuješ podľa § 15 odst.7 a 8 ZDPH.
0 0
ALIBABKA ALIBABKA

ALIBABKA je offline (nepripojený) ALIBABKA

Zdravím,
Potrebovala by som len odsúhlasiť či dobre postupujem.Fakturujeme českéhu odberatelovi od ktorého normálne odoberáme tovar , realizáciu kojí v z ich tovaru v našej predajni,čo sme robili my .Aj oni aj my sme plátcami dph .Naša fa je vystavená pre nich so slovenkou dph.Postupujem správne ?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

ALIBABKA Pozri príspevok
Zdravím,
Potrebovala by som len odsúhlasiť či dobre postupujem.Fakturujeme českéhu odberatelovi od ktorého normálne odoberáme tovar , realizáciu kojí v z ich tovaru v našej predajni,čo sme robili my .Aj oni aj my sme plátcami dph .Naša fa je vystavená pre nich so slovenkou dph.Postupujem správne ?
Ak vyrobené koje budú dodané do CŘ potom bez dane.

Informácia o tom, že od nich odoberáte tovar môže byť zaujímavá v tom smere, že či sú koje vyrobené z toho materiálu ktorý od nich odoberáte. Ak by to bolo tak potom sa jedná o prácu na hnuteľnom majetku. V takom prípade by sa na dovezenom materiáli na výrobu koji neurobilo samozdanenie a faktúra za výrobu koji by sa neprejavila nijako v daňovom priznaní, ale tento postup nepredpokladám.

V prípade, že sa nebude jednať o prácu na hnuteľnom majetku potom bude faktúra ako za dodaný tovar do iného štátu EÚ obdobne ako keď vy od nich nakupujete tovar.

apo
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- faktúra by mala byť vyhotovená so slovenskou daňou, za predpokladu, že uvedené kóje sú a ostanú na Slovensku vo Vašej predajni,
- poskytnutá služba môže byť chápaná ako služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť §15 ods. 2 zákona o DPH - nehnuteľnosť je na Slovensku,
- prípadne službu môžme chápať ako službu na hnuteľnom hmotnom majetku §15 ods. 6, § 16 ods. 7 zákona o DPH - keďže predpokladám, že práce boli uskutočnené v SR a kóje ostanú na Slovensku, miestom dodania služby je SR.
0 0
ALIBABKA ALIBABKA

ALIBABKA je offline (nepripojený) ALIBABKA

Ďakjem za odpovede.
Ano koje boli vyrobené so vzoriek ako prezentácia výrobkov nášho českého dodávateľa a kóje sa vyrobili na základe jeho objednávky. Za vzorky sme nič neplatili ale teraz máme pre nich vystaviť fa.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

[QUOTE=tibor1000;1135270]Zdravím Vás poraďáci,
chcel by som Vás poprosiť o radu - keď slovenská firma,platca DPH, fakturuje za tovar,ktorý dodá do ČR, ako fakturuje?
platcovi DPH v EU fakturuje sumu bez DPH
a neplatcovi DPH v EU fakturuje sumu s DPH?
a do tretích krajín - sumu rovnako ako do krajín EÚ? (miesto dodania je vo všetkých prípadoch miestom sídla odberateľa)

a SLovenská firma,neplatca DPH-fakturuje vlastne vždy bez DPH,aj pre odberateľov v SR,aj pre odberateľov mimo SR?

.... ak teda fakturuje slovenská firma - neplatca DPH do Talianska firme - platcovi DPH za poskytnuté poradenské služby pre jej zákazníkov - poskytované na území SR aj v ČR , - fakturuje bez DPH a stačí uviesť na faktúru - nie som platca DPH?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ak je slovenská firma neplatca DPH,nemá dôvod uvádzať DPH,na faktúre uvedie nie je platca DPH.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

ĎAKUJEM.....L.
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

[QUOTE=Lenuška;1164651][QUOTE=tibor1000;1135270]Zdravím Vás poraďáci,
chcel by som Vás poprosiť o radu - keď slovenská firma,platca DPH, fakturuje za tovar,ktorý dodá do ČR, ako fakturuje?
platcovi DPH v EU fakturuje sumu bez DPH - áno
a neplatcovi DPH v EU fakturuje sumu s DPH? - áno
a do tretích krajín - sumu rovnako ako do krajín EÚ? - áno (miesto dodania je vo všetkých prípadoch miestom sídla odberateľa)

a SLovenská firma,neplatca DPH-fakturuje vlastne vždy bez DPH,aj pre odberateľov v SR,aj pre odberateľov mimo SR? -áno
.... ak teda fakturuje slovenská firma - neplatca DPH do Talianska firme - platcovi DPH za poskytnuté poradenské služby pre jej zákazníkov - poskytované na území SR aj v ČR , - fakturuje bez DPH a stačí uviesť na faktúru - nie som platca DPH?-áno, ešte by bolo dobré špecifikovať o aké služby sa jedná
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

jedná sa o Poradenské služby v oblasti obchodu... /takúto má činnosť v živnosti slovenský podnikateľ/ - talianska firma má svojich odberateľov na Slovensku aj v Čechách - neviem presne o aký produkt ide......ale slovenský podnikateľ, neplatca DPH ich bude navštevovať a poskytovať /tiež neviem presne aké / poradenské služby k zakúpeným produktom
0 0
sato.sk sato.sk

sato.sk je offline (nepripojený) sato.sk

Potreboval by som poradil s jednou fakturou.

Slovenska firma fakturuje ceskej firme reklamne sluzby (Obe su platcovia DPH).

Ide o reklamnu kampan na internete (bannery), s tym ze tato reklamna kampan bude realizovana na slovenskych strankach (napr sme.sk, cas.sk a podobne).

Cize klient je ceska firma, ktora si zaplati reklamu na slovensku.

Ma byt faktura vystavena s DPH alebo nie? Podla klienta ma byt bez DPH.

Dakujem
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
sato.sk Pozri príspevok
Potreboval by som poradil s jednou fakturou.
Slovenska firma fakturuje ceskej firme reklamne sluzby (Obe su platcovia DPH).
Ide o reklamnu kampan na internete (bannery), s tym ze tato reklamna kampan bude realizovana na slovenskych strankach (napr sme.sk, cas.sk a podobne).
Cize klient je ceska firma, ktora si zaplati reklamu na slovensku.
Ma byt faktura vystavena s DPH alebo nie? Podla klienta ma byt bez DPH.
Dakujem
Ak český odberateľ objednal službu pod IČ DPH prideleným v ČR budete službu fakturovať bez DPH - § 15 ods.1. Faktúru vystavíte podľa § 73.
0 0
sato.sk sato.sk

sato.sk je offline (nepripojený) sato.sk

A nevadi ze sluzba bude vlastne poskytnuta na Slovensku?
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

sato.sk Pozri príspevok
A nevadi ze sluzba bude vlastne poskytnuta na Slovensku?

ak ideš podla § 15 os.1 - miesto dodania služby je tam, kde má odberateľ sídlo
1 0
1234 1234

1234 je offline (nepripojený) 1234

prosím o radu: sme neplatcovia DPH a predávame doodpisovaný hmotný majetok /prístroj/ firme do ČR, máme z tohto titulu nejaké povinnosti?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

slovenská s.r.o. plátca DPH fakturuje českej sr.o. plátcovi DPH za sprostredkovateľské služby. Bude fa s DPH či bez DPH?
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
janaGT Pozri príspevok
slovenská s.r.o. plátca DPH fakturuje českej sr.o. plátcovi DPH za sprostredkovateľské služby. Bude fa s DPH či bez DPH?
skusim priložit celý §15 a 16 zákona o DPH aj s výkladom , možno si tam tu tvoju službu nájdeš , pretože pri takejto službe sa DPH určuje podla toho čoho sa sprostredkovanie týka . tie § sú aj s výkladom
2 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Katarína Cigánová Pozri príspevok
skusim priložit celý §15 a 16 zákona o DPH aj s výkladom , možno si tam tu tvoju službu nájdeš , pretože pri takejto službe sa DPH určuje podla toho čoho sa sprostredkovanie týka . tie § sú aj s výkladom
slovenská s.r.o. "dohodila" sprostredkovala prácu ( elektrikárske práce ) českej firme tu na Slovensku ( určitej firme )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať