Zavrieť

Porady

Faktúra do ČR

Reni Reni

Reni je offline (nepripojený) Reni

Ahojte poradcovia! Tak a nový problém je na svete ...

Podnikateľ FO na území SR uzatvoril zmluvu v firmou ČR na poskytovanie pracovníkov na skladnícké práce na území ČR. Na základe zmluvy bude slovenská FO faktúrovať českej firme odpracované hodiny pridelených zamestnancovm ktorých má riadne prihlásených na území SR . Má povinnosť slovenská firma registrácie pre DPH v ČR v zmysle § 15 ods.7, a ods. 8 písm e/ a tým bude miesto dodania služieb ČR????? Je povinná túto daň platiť slovenská firma, lebo česká firma ho tlačí aby fakturoval s daňou ? To mi vychádza jedine, že sa musí zaregistrovať a podávať priznanie v ČR.
Ak niekto mal už s týmto nejakého dočinenia dajte mi vedieť. Za príspevky už vopred ďakujem a prajem príjemný deň.RENI
Usporiadat
luzbetka luzbetka

luzbetka je offline (nepripojený) luzbetka

Dobry vecer, potrebujem poradiť. Sme FO platcovia DPH, stolárska vyroba. Môžeme fakturovať služby podľa §16 do Nemecka, tak aby to nevstupovalo do DPH a nemusel sa podať suhrný výkaz. Mám totiž problém. prekrocili sme limit na podanie stvrťročného vykazu suhrného na sumu 118000Eur, Vyzerá to tak že musím podať mesačné suhrne vykazy za 7 a 8 mesiac, ale to už je s pokutou za každe 331 Eur. Rozmyšľam o možnosti opraviť faktury tak, aby tam bolo vyfakturované niečo čo by bolo ako služba a nevstupovalo to do suhného výkazu.S nemeckou firmou sa dá dohodnut na oprave faktur, akurát neviem či sa to vôbec tak dá urobiť , a čo by bolo vhodné fakturovať a podla akeho zakona. Prosím kto vie poradte. Dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať