Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2009

Manželka je od 11/2008 na MD a od 5/2009 na RD. Počas roka 2009 pracovala
na dohodu každý mesiac a daň je bola zrazená zrážkou. Príjem na dohodu za celý rok je cca 820 EUR, MD za rok 2010 je cca 1300 EUR.
Ak manželka podá DP za rok 2009 a uplatni si NZČ na seba vrátia jej zrazenú daň ?
Môžem si aj ja potom uplatniť vo svojom DP NZČ na manželku a to výške
NZDČ 4025,64 EUR - 820 EUR (dohoda) - 1300 EUR (MD) = 1905,64 EUR ?
Mohol by som si uplatniť na manželku aj poistné zaplatené na jej životnú poistku ?
Je to takto správne?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Zdravím Vás. V roku 2009 som bola celý rok na RD a v septembri a októbri som mala príjem z dohody 260 eur. Dnes mi prišlo potvrdenie o príjmoch FO... Riadky 01 - 10 sú nulové. V riadku 11 je úhrn príjmov 260, a v riadku 13 je zrážka dane 49,4 eur. Prečo ten príjem nie je na riadku 01? Aký je v tom rozdiel? Oplatí sa mi urobiť DP typ A? Ďakujem za odpovede.
Pretože je to príjem zdaňovaný zrážkovou daňou (do 5000 ešte sk) a ten sa uvádza v r.11

Ak si podáš DP typu A daňový úrad ti zrazenú daň vráti
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Veľmi pekne ďakujem. A čo s NČ? Má sa tam uvádzať? Môže si manžel SZČO uplatniť?
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Prosím Vás aká bola výška nezdaniteľnej časti v roku 2009 1,2/2009 286,27 a od 1.3. 335,47?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

MartinkoK Pozri príspevok
Prosím Vás aká bola výška nezdaniteľnej časti v roku 2009 1,2/2009 286,27 a od 1.3. 335,47?
za celý rok je to 4025,70 €, bez ohľadu na to, že bola v 1,2/2009 nižšia
za 1,2/2009 to bolo 286,27 a od marca doteraz 335,47
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem. A čo s NČ? Má sa tam uvádzať? Môže si manžel SZČO uplatniť?
Prosím.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

mondes Pozri príspevok
Prosím.
Nárok na uplatnenie NČ má každý jeden občan s trvalým pobytom v SR
0 0
wxn1pj wxn1pj

wxn1pj je offline (nepripojený) wxn1pj

Zdravím. Overiť si chcem - nemocenské dávky a dávky v hmotnej núdzi sa do DP nezapočitavajú, je to tak? Ďakujem.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

wxn1pj Pozri príspevok
Zdravím. Overiť si chcem - nemocenské dávky a dávky v hmotnej núdzi sa do DP nezapočitavajú, je to tak? Ďakujem.
nemocenské dávky a dávky v hmotnej núdzi nie sú zdaniteľným príjom
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
...viete mi niekto povedať prečo odo mňa účtovníčka pýta potvrdenie od SP o vyplatení nemocenských dávok? Nerozumiem tomu a pri tom viem , že nemocenské sa do DP neráta/už mi to bolo vysvetlené/ Ďakujem
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

majernikova Pozri príspevok
...viete mi niekto povedať prečo odo mňa účtovníčka pýta potvrdenie od SP o vyplatení nemocenských dávok? Nerozumiem tomu a pri tom viem , že nemocenské sa do DP neráta/už mi to bolo vysvetlené/ Ďakujem
toto by potreboval len tvoj manžel ak by si na teba chcel uplatniť NČ
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Timka1 Pozri príspevok
za celý rok je to 4025,70 €, bez ohľadu na to, že bola v 1,2/2009 nižšia
za 1,2/2009 to bolo 286,27 a od marca doteraz 335,47
A nevadí ak na potvrdení o príjme budem mať výšku nezdaniteľnej časti za celých 12 mesiachov inú ako v DP?
Ďakujem
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Nevadí, v potvrdení musí byť výška nižšia, pretože zvýšená suma bola od marca, ale za celý rok je výška nezdaniteľnej časti 4025,70€ a táto suma bude v daňovom prizdaní.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

MartinkoK Pozri príspevok
A nevadí ak na potvrdení o príjme budem mať výšku nezdaniteľnej časti za celých 12 mesiachov inú ako v DP?
Ďakujem
Nevadí, v DP uvedieš 4025,70 €.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

MartinkoK Pozri príspevok
A nevadí ak na potvrdení o príjme budem mať výšku nezdaniteľnej časti za celých 12 mesiachov inú ako v DP?
Ďakujem
nevadí je to v poriadku, v DP si uplatňuješ celú ročnú pre rok 2009 a to je 4025,70€
0 0
koolmen koolmen

koolmen je offline (nepripojený) koolmen

Dobry den , mam otazku som student VS a pracujem na dohodu v zakladnej skole ako spravca pc a administrator webstranky, skola mi vykuzuje mesacne plat za tieto veci? samozrejme mi stahuje dan a poplatky? ako dostanem dan naspat? alebo ako sa da aby mi vykazovali peniaze bez dane? a co potrebujem ake tlaciva aake veci aby som tu dan ziskal spat? Dakujem
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

koolmen Pozri príspevok
Dobry den , mam otazku som student VS a pracujem na dohodu v zakladnej skole ako spravca pc a administrator webstranky, skola mi vykuzuje mesacne plat za tieto veci? samozrejme mi stahuje dan a poplatky? ako dostanem dan naspat? alebo ako sa da aby mi vykazovali peniaze bez dane? a co potrebujem ake tlaciva aake veci aby som tu dan ziskal spat? Dakujem

Potrebuješ zo školy Potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti na základe ktorého si podáš DP typ A. Ak ti bola zrazená nejaká daň, mala by sa ti vrátiť, nakoľko si uplatníš NČ za celý rok.
0 0
koolmen koolmen

koolmen je offline (nepripojený) koolmen

Dakujem ale je tu jeden hacik...v skole mi bolo povedane ze kedze teraz ukoncujem 3 rocnik a postupujeme do inzinierskeho studia tak po statniciach uz niesom student az zas od septembra...cize za mesiace jun jul august nedostanem dan naspat??jedna sa o cely rok 2010...
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

koolmen Pozri príspevok
Dakujem ale je tu jeden hacik...v skole mi bolo povedane ze kedze teraz ukoncujem 3 rocnik a postupujeme do inzinierskeho studia tak po statniciach uz niesom student az zas od septembra...cize za mesiace jun jul august nedostanem dan naspat??jedna sa o cely rok 2010...
bez ohľadu na to či si študent alebo nie, máš nárok na uplatnenie celej NČ za rok. Možno, že máš dohodu o brig. práci študentov a potom ti dajú DoPČ, na veci to však nič nemení, NČ ti patrí za celý rok.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

koolmen Pozri príspevok
Dakujem ale je tu jeden hacik...v skole mi bolo povedane ze kedze teraz ukoncujem 3 rocnik a postupujeme do inzinierskeho studia tak po statniciach uz niesom student az zas od septembra...cize za mesiace jun jul august nedostanem dan naspat??jedna sa o cely rok 2010...
A neuplatňuješ si nezdaniteľnú čiastku u zamestnávateľa? Na tú máš nárok po celý rok, to že si študent alebo nie nehrá žiadnu rolu.
0 0
koolmen koolmen

koolmen je offline (nepripojený) koolmen

babi2 Pozri príspevok
A neuplatňuješ si nezdaniteľnú čiastku u zamestnávateľa? Na tú máš nárok po celý rok, to že si študent alebo nie nehrá žiadnu rolu.
ja ani velmi nechapem ako si to mam uplatnit alebo ako mam dosiahnut aby som penaize dostaval nezdanene...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať