Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2009

Manželka je od 11/2008 na MD a od 5/2009 na RD. Počas roka 2009 pracovala
na dohodu každý mesiac a daň je bola zrazená zrážkou. Príjem na dohodu za celý rok je cca 820 EUR, MD za rok 2010 je cca 1300 EUR.
Ak manželka podá DP za rok 2009 a uplatni si NZČ na seba vrátia jej zrazenú daň ?
Môžem si aj ja potom uplatniť vo svojom DP NZČ na manželku a to výške
NZDČ 4025,64 EUR - 820 EUR (dohoda) - 1300 EUR (MD) = 1905,64 EUR ?
Mohol by som si uplatniť na manželku aj poistné zaplatené na jej životnú poistku ?
Je to takto správne?
Usporiadat
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

ešte jedna otázka a odpoveď prosím..

Mám potvrdenie od zamestnávateľa je tam
- úhrn z účtovaných a vyplatených príjmov zo závisl.č.
a aj
- úhrn z účtovaných a vyplatených príjmov zo závisl.č., z ktorých sa daň vyberá zrážkou

zratavajú sa tieto príjmy a aj poistné do kopy? Ja som si to zrátala tak dúfam, že správne...
Mám to takéto prvý raz.. tak tápam
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
svedia Pozri príspevok
ešte jedna otázka a odpoveď prosím..

Mám potvrdenie od zamestnávateľa je tam
- úhrn z účtovaných a vyplatených príjmov zo závisl.č.
a aj
- úhrn z účtovaných a vyplatených príjmov zo závisl.č., z ktorých sa daň vyberá zrážkou

zratavajú sa tieto príjmy a aj poistné do kopy? Ja som si to zrátala tak dúfam, že správne...
Mám to takéto prvý raz.. tak tápam
Máš to preto rozdelené tak, lebo dotyčný /á/ mal príjmy zo závislej činnosti a z tejto boli zrážané preddavky na daň na základe § 35 a §43.
Príjmy sa zrátajú, ale daň doplň do DP podľa §, ktoré sú uvedené v potvrdení.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

ďakujem, tá zrážková sa vpisuje do r. č. 63 DP A

len ma ešte trápi, to vypĺňanie.. čo som už aj založila novú tému, asi si sedím na kábli, alebo som to tu všetko na PORADE neprečítala...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
svedia Pozri príspevok
ďakujem, tá zrážková sa vpisuje do r. č. 63 DP A

len ma ešte trápi, to vypĺňanie.. čo som už aj založila novú tému, asi si sedím na kábli, alebo som to tu všetko na PORADE neprečítala...
zrážková daň - DP typ A - r. 63
O ktorý príspevok sa jedná?
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

bezplatný program* Daňové priznania 2009*
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

svedia Pozri príspevok
bezplatný program* Daňové priznania 2009*
no ty si ich založila dve ...
http://www.porada.sk/t131740-bezplat...ml#post1296321
http://www.porada.sk/t131739-bezplat...ml#post1296315

požiadaj o zmazanie duplicitnej témy
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

no však ale omylom sa mi to stalo, tak sa ospravedlňujem..
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

prosím,, asi banálna otázka?? keď vznikne daňový preplatok tak ako to zapíšem JÚ ..ďakujem
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

svedia Pozri príspevok
prosím,, asi banálna otázka?? keď vznikne daňový preplatok tak ako to zapíšem JÚ ..ďakujem
Ako ti SW dovolí. Je to príjem neovplyvňujúci základ dane.
Dala by som si do záväzkov červene tento preplatok, alebo do pohľadávok voči daňovému úradu.
Potom už len v banke zlikviduješ uvedenú sumu. Tak ako aj platba dane je VNZD, tak aj vrátený preplatok je PNZD, resp. VNDZ ale červený zápis.
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

dobry den.potrebujem poradit.manzel bol od januara SZCO, od februara bol brigadnik az do aprila, od maja robil na zivnost u sukromnik, od juna je uz zamestnany na zmluvu.zivnost ukoncil az od 1.7.09.zobrali sme sa v juli a v maji sa nam narodil syn.ako mam vyplnit danove priznanie??nikdy som to nerobila.viem ze je to typ b.dakujem
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

za obdobie živnosti treba spracovať účtovníctvo, na základe výsledku treba posúdiť čo je výhodnejšie - paušál alebo ZD z účta, zo závislej činnosti dostane potvrdenie od zamestnávateľa, (je povinný ho poslať do 10.3.2010), všetky príjmy uvedieš v DP typ B. Od mája si môžeš uplatniť DB na dieťa, ak splnil podmienky na uplatnenie, príjem min. vo výške 1773,0 €, potrebné priložiť kópiu rodného listu.
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

potvrdenie uz mame od zamestnavatela.prijem zo zivnosti ma byt vo vyske 1773eru??takze v januari nemal prijem, co brigadoval to mam dat tiez do danoveho a aj to u sukromnika??
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

uctovnictvo davame 40percent.do danoveho mam dat aj brigadu??prijem zo zivnosti musi byt 1773eur??
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

uctovnictvo robime 40percent.do danoveho mam aj brigadu??z coho musi byt prijem tych 1773eur??
0 0
BOOKEE BOOKEE

BOOKEE je offline (nepripojený) BOOKEE

DObrý dEň milí poradaci,
bola som na daňovom úrade a odovzdala priznanie typu A:
r.36 21.359,66
r.37 2.532,57 (výpočet pre nezdaniteľnú časť na daňovníka ak je základ vyšší...........)
a tam mi to opravili, že mám nárok na zníženie základu dane na daňovníka v celej sume. Prepísali mi riadok 37. na 4.025,70 a opravili priznanie.

Ja celý čas študujem na porade a nevidím dôvod na túto opravu.

Naozaj nemám pravdu?

Ďakujem za Vaše odpovede a pekný deň
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
To je zaujímavé, lebo ak je ZD väčší ako 15 387,12, tak sa NČZD kráti.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Skús to DP vyplniť na drsr.sk.
0 0
BOOKEE BOOKEE

BOOKEE je offline (nepripojený) BOOKEE

Však? Som z toho dosť hotová, pretože mám za sebou nejaké školenia a chystám sa robiť ďalšie daňové priznania, na tom svojom som si to vyskúšala aj s overením na úrade a teraz toto....
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Choď na www.drsr.sk a na pravo sú tlačivé, ktoré sa vypĺňajú na nete a len sa vytlačia, v tom tlačive Ti to vyčísli odpočitateľnú položku samo podľa zadaných príjmov, výdajov atď.
0 0
MOTTO MOTTO

MOTTO je offline (nepripojený) MOTTO

Vie mi niekto poradiť? Potrebovala by som vedieť či športový klub, člen slovenského zväzu karate je povinný podať DP ak to podáva zväz ktorého je členom alebo nie. Ďakujem!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať