Zavrieť

Porady

Správny termín výsevu papriky a paradajok

Dobrý deň, rada by som vedela, kedy zvyknete vysievať semienka papriky a paradajok v domácom prostredí napr. do kelímkov na parapete okna? Tohto roku som skúsila vysiať papriku už 1.2. Nie je to skoro? Paradajky by som chcela zasiať tiež o niečo skôr okolo 15.-teho februára. Po iné roky som vysievala paradajky okolo 15.-teho marca, ale úrodu som zberala pomerne neskoro.
Usporiadat
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

Nebolo to trocha priskoro?????

Jano
0 0
zajko51 zajko51

zajko51 je offline (nepripojený) zajko51

záleží kde býva, v akej oblasti a kde to bude vysievať, ja mám zasiate len pár zelerov, ešte ani nevyšli a dnes zasadím pár paprík
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

J500j Pozri príspevok
Nebolo to trocha priskoro?????

Jano
Nie, papriku sadím v polovici januára, aj zeler. Keďže okná mám na sever, tak pomalšie rastie. Preto musím sadiť skôr - slnko vidí len západné, keď ju prenesiem do druhej izby..
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

zajko51 Pozri príspevok
záleží kde býva, v akej oblasti a kde to bude vysievať, ja mám zasiate len pár zelerov, ešte ani nevyšli a dnes zasadím pár paprík
Tento rok som sadila zeler podľa návodu z istého časopisu. Večer ho namočiť do vody, ráno vybrať, nechať osušiť na pijavom papieri a zasadiť na povrch zeminy. Prikryť to fóliou a občas odokryť. Za týždeň bol zeler pekný. Nepolieva sa z vrchu ale do misky. Vzišli všetky semená.
3 0
zajko51 zajko51

zajko51 je offline (nepripojený) zajko51

to musela byť dobrá fuška, keď si predstavím tie malinkaté semienka zeleru, no pár skúsim aj ja, ďakujem
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Už aj ja som dal do zeme semienka.
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

ŠTIPLAVÉ PAPRIKY

NAGA-MORICH

Pozor- plechová huba
Jedlé len pre tkzv. vyvolených

Jano
Naposledy upravil J500j : 14.02.13 at 12:51
2_NAGA MORICH_2012.JPG  
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

Papričky

FILUS BLUE
Fialové papričky - viď fotogaléria
Dajú sa ešte v pohode aj jesť - jedlé

Jano
fialová paprička_FILUS_BLUE.JPG  
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

deane7 Pozri príspevok
Už aj ja som dal do zeme semienka.

Ja som už aj presádzala.....sejem na začiatku januára. Tento rok som ho vysiala 6.1.V marci ho presadím do skleníka. Tam mi vždy pekne zmohutnie. Zeler má dlhú vegetačnú dobu.
0 0
apse apse

apse je offline (nepripojený) apse

prosím,poraďte mi kde dostanem kúpiť semená rajčiny Cristal a divokej rajčiny/rajče divoké/, už dlhší čas ich neúspešne zháňam a už treba sadiť...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tiez som vysadil kamcatsky zeler. :-)
IMG_0121c.jpg  
1 0
habo habo

habo je offline (nepripojený) habo

Dobrý deň, má niekto skúsenosti s odrodou paradajok "Partner"? Kolega ich získal minulý rok sadenice a nevedel si ich vynachváliť. Vraj boli výnimočné. Na webe som našla len 2 české odkazy a z toho jeden, že odroda Partner sa vola teraz Princess a má ju len 1 firma - minimálny odber 1 gram za cca 500 Čk...
Ďakujem
0 0
vini13 vini13

vini13 je offline (nepripojený) vini13

Výsadba skutočne závisí od okolností a oblasti, napríklad u nás /V.Krtíš/, bol rok, keď sme vo febuári sadili zemiaky. U nás prichádza teplo rýchlo a preto už mám priesady paprík spravené /pôjdu pod fóliu/, ďalšie budem ešte sadiť. Ono keď je svetlo a teplo, tak aj rastliny čo vyseješ neskôr dobehnú skôr zasadené.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Ja zatial len testujem
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Moja paprika - neschovávam za záclonu
Snímka383.jpg  
Snímka384.jpg  
Snímka386.jpg  
1/1
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kuwa, zaspal som dobu, uz ta nedobehnem, ale poviem alabutke nech mi na priesady kukne, mlieko zvykne skysnut. :-)
IMG_0354c.jpg  
IMG_0356c.jpg  
IMG_0357c.jpg  
1/1
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Pozri moja paprika pôjde von,tak je takáto

Včera na záhrade ešte takto
1 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

alabut Pozri príspevok
Kuwa, zaspal som dobu, uz ta nedobehnem, ale poviem alabutke nech mi na priesady kukne, mlieko zvykne skysnut. :-)

Nič si nezmeškal.

Jano
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Paprika pomaly rastie, rajčiny sú presadené, klíčia už uhorky, cukety, tekvice. Planta - kapusta, kel, karfiol, brokolica - tiež pomaly rastie. Už aby bola jar
Snímka388.jpg  
Snímka389.jpg  
Snímka390.jpg  
Snímka391.jpg  
Snímka392.jpg  

Snímka393.jpg  
Snímka394.jpg  
Snímka395.jpg  
1/1
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..Zdenka, máš krásne planty....lenže ešte hlásia ochladenie a sneženie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať