Zavrieť

Porady

Správny termín výsevu papriky a paradajok

Dobrý deň, rada by som vedela, kedy zvyknete vysievať semienka papriky a paradajok v domácom prostredí napr. do kelímkov na parapete okna? Tohto roku som skúsila vysiať papriku už 1.2. Nie je to skoro? Paradajky by som chcela zasiať tiež o niečo skôr okolo 15.-teho februára. Po iné roky som vysievala paradajky okolo 15.-teho marca, ale úrodu som zberala pomerne neskoro.
Usporiadat
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Aký by to mohlo mať význam? Na jednej strane tým uberáme rastlinám listovú plochu a možnosť fotosyntézy, na druhej strane umožňujeme prístup slniečka na plody...
Možno pri prehustených výsadbách alebo ako predchádzanie hubovým chorobám listov, prípadne pri nevhodných podmienkach a na konci sezóny.
1 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
zuzi1 Pozri príspevok
Podľa lunárneho kalendára sa papriky a paradajky majú vo februári vysievať 8. a 9. a potom 18. a 19. . Keďže sa niekoľko rokov riadim podľa lunárneho kalendára, budem papriky vysievať 8.2. a paradajky až 19.2., lebo tie mi vždy vyrastú skôr.
Ahojte, viete mi niekto poradit dobru stranku, kde sa pise o tom, kedy a ako pestovat rastliny podla lunarneho kalendara?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

wabi Pozri príspevok
Aký by to mohlo mať význam? Na jednej strane tým uberáme rastlinám listovú plochu a možnosť fotosyntézy, na druhej strane umožňujeme prístup slniečka na plody...
Možno pri prehustených výsadbách alebo ako predchádzanie hubovým chorobám listov, prípadne pri nevhodných podmienkach a na konci sezóny.
Neviem či nebolo myslené vylamovanie zálistkov- to sa robí pri viniči a ja mám vo zvyku aj pri paradajkách.
0 0
deerslayer deerslayer

deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

Zálistky pri rajčinách treba, zbytočne zahusťujú a vysiľujú rastlinu...ale spodné listy sa otrhávajú kvôli tomu, že keď sa váľajú po zemi, sú vstupnou bránou chorôb...
1 0
jarka.banska jarka.banska

jarka.banska je offline (nepripojený) jarka.banska

Mám záujem o pestovanie rastlín v mojej záhradke podľa zásad lunárneho kalendára. Neviem sa však k nemu dostať. Mohla by si mi poradiť, kde by som sa k lunárnemu kalendáru dostala. Najradšej na nete. Ďakujem.
0 0
jarka.banska jarka.banska

jarka.banska je offline (nepripojený) jarka.banska

zuzi1 Pozri príspevok
Podľa lunárneho kalendára sa papriky a paradajky majú vo februári vysievať 8. a 9. a potom 18. a 19. . Keďže sa niekoľko rokov riadim podľa lunárneho kalendára, budem papriky vysievať 8.2. a paradajky až 19.2., lebo tie mi vždy vyrastú skôr.
Mám záujem o pestovanie rastlín v mojej záhradke podľa zásad lunárneho kalendára. Neviem sa však k nemu dostať. Mohla by si mi poradiť, kde by som sa k lunárnemu kalendáru dostala. Najradšej na nete. Ďakujem.
0 0
jarka.banska jarka.banska

jarka.banska je offline (nepripojený) jarka.banska

deerslayer Pozri príspevok
Zálistky pri rajčinách treba, zbytočne zahusťujú a vysiľujú rastlinu...ale spodné listy sa otrhávajú kvôli tomu, že keď sa váľajú po zemi, sú vstupnou bránou chorôb...
Na paradajkách je treba vylamovať všetky listy POD ODRODENÝM PRASLENOM, nakoľko na "zásobovaní živinami" sa podieľajú len listy nad dozrievajúcim praslenom. Listy nad dozrievajúcim praslenom treba doslovne chrániť, sú veľmi dôležité pre kvalitu plodov.
0 0
jarka.banska jarka.banska

jarka.banska je offline (nepripojený) jarka.banska

deerslayer Pozri príspevok
Zálistky pri rajčinách treba, zbytočne zahusťujú a vysiľujú rastlinu...ale spodné listy sa otrhávajú kvôli tomu, že keď sa váľajú po zemi, sú vstupnou bránou chorôb...
<br>Na paradajkách je treba vylamovať všetky listy POD ODRODENÝM PRASLENOM, nakoľko na "zásobovaní&nbsp;živinami" sa podieľajú len listy nad dozrievajúcim praslenom. &nbsp;Listy nad dozrievajúcim praslenom treba doslovne chrániť, sú veľmi dôležité pre kvalitu plodov.
0 0
jarka.banska jarka.banska

jarka.banska je offline (nepripojený) jarka.banska

OľgaH Pozri príspevok
Rajcina Cristal je skutočne vynikyjúca odroda so vsetkymi rezistenciami t.j. vynikajúcim zdravotným stavom a vyniká skvelou chuťou, vybornou farbou celeho plodu a vysokou urodnosťou. Je to indeterminantný rajčiak, vhodný na pestovanie vo folioníku a skleníku vykurovanom i nevykurovanom, ale i volne v záhrade na vedení. vylamovať na 1 rameno. J e to skutočne skvelá odroda. Pestujem ju ja i moji známi každý rok nikdy nesklamala..Jano.
Prosím, mohla by som sa dostať k semienkam uvedenej odrody? Na oplátku ponúkam semienka "divého rajčiaka" z vlastných dopestovaných rajčín. Výmena je možná, uvítala by som.
0 0
jarka.banska jarka.banska

jarka.banska je offline (nepripojený) jarka.banska

paloo Pozri príspevok
.... trochu som zaskočená z tých "ošklbaných" stoniek. ..... obmedzili ste fotosyntézu a Vaše rajčinky majú málo cukru a strácajú na kvalite. Skúste obrať len listy pod dozretými praslenmi a uvidíte ten rozdiel. Aj ja som mala radcov a robila som to tak ako Vy, ale stretla som sa s človekom, ktorý má z toho vyviedol a som mu za túto radu veľmi vďačná ...
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Aké rajčiny by boli vhodné do skleníka či fóliáka aby nemali takú tú zelenú dužinu ktorá sa k ničomu nehodí?
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Už tu hore je napísane a sám som si overil, že najlepšie zatiaľ čo som mal je Bejbino F1
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

A to pestuješ na Orave?
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Áno - bez problémov a bez sklenika vonku
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Hned sa idem pozrieť do semexu či ich majú.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Tento rok sa idem trochu pobaviť s pestovaním nových vecí
http://www.kiwiforum.cz/forum/viewto...art=675#p42701
http://www.zahrada.cz/forum/plodova-...tranka_oblast=
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ja som tieť zasadil aj kiwi, aj asiminu, rakytník, kanadské čučo, muchovník, tuším aj zimolez, čiernu jarabinu.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

deane7 Pozri príspevok
Ja som tieť zasadil aj kiwi, aj asiminu, rakytník, kanadské čučo, muchovník, tuším aj zimolez, čiernu jarabinu.
To všetko patrí medzi rajčiny a papriky
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Aha, no ja som len letmo pozrel na link čo si tu dal že kiwiforum ale som ho ani neotvátal.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Moja tohtoročná planta - paprika a zeler
Snímka373.jpg  
Snímka375.jpg  
Snímka374.jpg  
1/1
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať