Zavrieť

Porady

Vychodisko? Som dlžnikom v bankáach a v nebankovkách ...

Také bezvyznamné nič.
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.
Naposledy upravil arizona : 16.02.10 at 19:45
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

fbejka Pozri príspevok
Nie tovar ani zariadenie uz nemame, vsetko sa predalo, za smiesne ceny, aby sme aspon nieco vyplatili. Zivnost mam este stale aktivnu, lebo stale nad niecim spekulujeme, ale nepodnikame v nicom momentalne.
Načo držíte neaktívnu živnosť. Treba ju zrušiť, prihlásiť sa na ÚP, ten bude aspoň odvody do ZP platiť za Vás. Podnikanie nechajte tým čo to vedia.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

wagner Pozri príspevok
Načo držíte neaktívnu živnosť. Treba ju zrušiť, prihlásiť sa na ÚP, ten bude aspoň odvody do ZP platiť za Vás. Podnikanie nechajte tým čo to vedia.
preco by sa mala hlasit na UP? ved je na MD, resp. bude na RD, a jej muz je zase profesionalny vojak
Naposledy upravil myara : 29.06.12 at 12:54 Dôvod: preklep
0 0
fbejka fbejka

fbejka je offline (nepripojený) fbejka

misoft Pozri príspevok
Zase špekulujete? Prestaňte špekulovať a začnite uvažovať - čo je dôležitejšie - držať živnosť, alebo splácať dlhy?
splacame dlhy a zivnost je aktivna, ale nic nerobime. To by sa nemalo ? Budem mat z toho nejaky problem ?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

fbejka Pozri príspevok
splacame dlhy a zivnost je aktivna, ale nic nerobime. To by sa nemalo ? Budem mat z toho nejaky problem ?
Oni myslia na to,že ak je živnosť aktívna, tak je tam odvodová povinnosť, čo može kumulovať ďalšie dlhy naviac.

Naozaj by som nevidel žiadnú výhodu z toho držať neaktívnu živnosť.

Živnosť možno zrušiť a počase sa dá bez problémov otvoriť novú živnosť.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Zelkaem Pozri príspevok
Chcem aj ja napísať svoj príbeh ako som sa dostala do dlhov. Manžel celý život chodil po robotách a ja som pracovala v dedine. Veľa pil a až prišiel ten moment keď mi oznámili, že mal epilept. záchvat a je na Iske v nemocnici v Prahe. Samozrejme som za ním išla, bol 10 dní v kóme a potom ešte 2 mes. v nemocnici. hrozilo mi, že budem platiť všetko, lebo nemal ani kartičku ZP do zahraničia. Tak som to vybavila dodatočne. O 3 mesiace som prišla o prácu aj ja. Manžel nedostával nič, lebo nemal doplatené sociálne a ja som to nemala z čoho, starala som sa o 4 deti. Požiadal o dôchodok, ktorý mu zamietli, lebo nemal doplatené sociálne. Zdravotné tak isto, tak v ZP som si vybavila splátky, na ktoré som nemala. Hanbila som sa povedať rodine, že som na mizine, tak som zháňala pôžičky ako sa dalo, v banke aj v nebanke. Dávky v hmotnej núdzi som dostala necelých 200 € a z toho som ešte 100 € platila elektriku. Mala som asi 5 pôžičiek, robila som ad rána do veera hocikde kde sa dalo za pár eur. Bolo to hrozné obdobie, na ktoré už len spomínam, lebo som sa z toho dostala sama, nik mi nepomohol. Pôžičky som platila tak hocijako, doplatila som manželovi sociálne a keď po 2 rokoch konečne dostal dôchodok, tak som vyplatila aspoň väčšiu časť pôžičiek, najskôr nebankovky, lebo tam som preplatila 2 x toľko a potom zvyšok. Teraz keď vidím tie letáky, ktoré núkajú pôžičky, tak ich rovno hádžem do koša a som rada, že nemusím nič splácať a v noci sa konečne vyspím.
Iní nemali také šťastie....

Tiež sa stalo,že sa jeden montážnik tak "rozpil", že bol iba na ubytovni a vobec nechodil do práce...

Ked sa o tom dozvedela jeho žena,tak sadla do auta,že ide poňho a zobrala si aj spolucestujúceho

zhodou okolnosti mojho kamarata Stana, jej muža spolupracovníka.

V Brne pri vjazde na diaľnicu nedala prednosť kamionu, ťažká búračka- bočný náraz,
ona utrpela polámanú panvu a ťažké zranenia vnutorných orgánov brucha,prežila to...
Stano sa iba udrel hlavu a na mieste nehody koordinoval situaciu,
no zobrali ho do nemocnice na vyšetrenie kde skolaboval a zomrel, pitva ukázala ,že išlo o krvácanie do mozgu,
následkom uderu hlavy....
Po Stanovi zostala Zuza, bez živiteĺa rodiny s dvoma nezaopatrenými deťmi v puberte na krku...

A to všetko kvoli jednému bezuzdnému alkoholikovi.
0 0
rusin rusin

rusin je offline (nepripojený) rusin

"Strelec" po 50.ke, šedivý chlap zo slušnou postavou ...viac
Vážená "fbejka", počuvaj, čo ti radia všetky!

Čim skôr zrušte ŽL a prihláste sa na ÚP!

ŽL sa vám oplatí keď viete a sa vám dari podnikať!!! 6iť na dlh a stále ho nabaľovať - to je cesta do pekla.

Ako už ti radili tu kopa užívateľov, že na ÚP aj keď predpokladám nie dostanete žiadnu podporu, tak za vás budu platiť odvody do zdrav.poisť (cca48.Euro/mes na každú osobu)...

S každým veriteľom musíte stále kominikovať a hľadať riešenie, nie skrývajte sa pred nimi!
Lebo "hra na schovavanú" - vás vyjde veľmi draho!

A skuste pouvažovať, čo možete predať, "odstupiť lizing" a poď!

Vo vašešj situacie peniaze vám možu pozičať iba verni kamarati a blizká rodina (bez percentopv), čo predpokladam nie je váš prípad!

A oboje alebo aspoň jden "hladajte hoci aku pracu" aby bol aj nizši, "no pravidelný prijem" aspon na prežitie a byt...

Ostatné rady a príklady tu ti dali velmi trefne, a užitočné!

Počuvni ich, pouvažujte a rýchlo konajte, zvlášť s tou "neaktivnou živnosťou", s ktorej iba každý deň vám nabehaju "dalšie a nové dlhý"!

Ktoré nik okrem vás - nie bude povinný splatiť!

Prajem ti aspoń štipku ščastia a viac "triezveho usudku"!
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

rusin Pozri príspevok
Vážená "fbejka", počuvaj, čo ti radia všetky!

Čim skôr zrušte ŽL a prihláste sa na ÚP!

ŽL sa vám oplatí keď viete a sa vám dari podnikať!!! 6iť na dlh a stále ho nabaľovať - to je cesta do pekla.

Ako už ti radili tu kopa užívateľov, že na ÚP aj keď predpokladám nie dostanete žiadnu podporu, tak za vás budu platiť odvody do zdrav.poisť (cca48.Euro/mes na každú osobu)...

S každým veriteľom musíte stále kominikovať a hľadať riešenie, nie skrývajte sa pred nimi!
Lebo "hra na schovavanú" - vás vyjde veľmi draho!

A skuste pouvažovať, čo možete predať, "odstupiť lizing" a poď!

Vo vašešj situacie peniaze vám možu pozičať iba verni kamarati a blizká rodina (bez percentopv), čo predpokladam nie je váš prípad!

A oboje alebo aspoň jden "hladajte hoci aku pracu" aby bol aj nizši, "no pravidelný prijem" aspon na prežitie a byt...

Ostatné rady a príklady tu ti dali velmi trefne, a užitočné!

Počuvni ich, pouvažujte a rýchlo konajte, zvlášť s tou "neaktivnou živnosťou", s ktorej iba každý deň vám nabehaju "dalšie a nové dlhý"!

Ktoré nik okrem vás - nie bude povinný splatiť!

Prajem ti aspoń štipku ščastia a viac "triezveho usudku"!
manzel je vojak, nemoze mat iny pracovny pomer ani byt evidovany na UP
fbejka je ma materskej dovolenke
0 0
obciansky zastupca obciansky zastupca
Vždy sa dá niečo urobiť !
[FONT=arial]
Úvery a pôžičky od nebankovej spoločnosti, banky alebo súkromnej osoby, ktoré zaťažujú nehnuteľnosti zápisom v Katastri nehnuteľností na listoch vlastníctva sú najčastejším dôvodom, ako prísť nesplatením dlhu o svoje nehnuteľnosti a tým aj o bývanie pre celú rodinu.


Som občiansky zástupca, nie právnik, môžem Vám pomôcť zbaviť sa úžerníckych úrokov, pokút, zachrániť a navrátiť Vám Vaše nehnuteľnosti.

Venujem sa tejto problematike, snažím sa pomôcť ľudom, ktorí o to stoja a chcú zachrániť seba a rodinu pred vysťahovaním. Vo väčšine prípadov majú zaťažené nehnuteľnosti, buď svoje, ale aj svojej najbližšej rodiny a
[FONT=Verdana]nevedia si odborne pomôcť sami ani nemajú finančné prostriedky na právnikov.
Naposledy upravil arizona : 04.10.13 at 14:06
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

obciansky zastupca
Vždy sa dá niečo urobiť !
[FONT=arial]
Úvery a pôžičky od nebankovej spoločnosti, banky alebo súkromnej osoby, ktoré zaťažujú nehnuteľnosti zápisom v Katastri nehnuteľností na listoch vlastníctva sú najčastejším dôvodom, ako prísť nesplatením dlhu o svoje nehnuteľnosti a tým aj o bývanie pre celú rodinu.


Som občiansky zástupca, nie právnik, môžem Vám pomôcť zbaviť sa úžerníckych úrokov, pokút, zachrániť a navrátiť Vám Vaše nehnuteľnosti.

Venujem sa tejto problematike, snažím sa pomôcť ľudom, ktorí o to stoja a chcú zachrániť seba a rodinu pred vysťahovaním. Vo väčšine prípadov majú zaťažené nehnuteľnosti, buď svoje, ale aj svojej najbližšej rodiny a
[FONT=Verdana]nevedia si odborne pomôcť sami ani nemajú finančné prostriedky na právnikov.

[
tu sa radi verejne, tak ked mas nejake uzitocne rady sem s nimi
Naposledy upravil arizona : 04.10.13 at 14:07
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
avalik
[/FONT]
Venujem sa tejto problematike, snažím sa pomôcť ľudom, ktorí o to stoja a chcú zachrániť seba a rodinu pred vysťahovaním. Vo väčšine prípadov majú zaťažené nehnuteľnosti, buď svoje, ale aj svojej najbližšej rodiny a
[FONT=Verdana]nevedia si odborne pomôcť sami ani nemajú finančné prostriedky na právnikov.
tu sa radi verejne, tak ked mas nejake uzitocne rady sem s nimi [/QUOTE]

Múti vodu " občiansky zástupca " ...
Možno sa jeden z kalnej vody dostane nakoniec do poriadneho bahna ...

V súvislosti s tou " pomocou " vidím skôr nejaké odkúpenie , alebo niečo iné v takomto duchu ...
Proste biznis a nie nejaká charitatívna pomoc zdarma ....
Naposledy upravil arizona : 04.10.13 at 14:07
6 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

A preco neporadis verejne, nech si to mozu precitat viaceri?

Na Porade su tisice a tisice dobrych rad od ostatnych Poradakov,ktori tiez pomahaju nezistne :-)
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

obciansky zastupca
Nerobím žiadne odkupovanie, ani pôžičky, ktoré vedú k tomu istému.. Je to každého vec, či sa opýta ak má problém, ja mu poviem ako by som riešil jeho problém a buď mu to vyhovuje alebo nie..
Za opýtanie nikto nič nedá, no nie?

urcite za to nic neda???
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

obciansky zastupca
ľudia majú dosť vážne problémy, existenčné, vďaka úžerníckym úrokom a pokutám. Ak potrebuje niekto pomôcť, poradiť, ozve sa, poviem mu na základe jeho popisu situácie a zmlúv čo sa dá robiť, ako by sa dalo zachrániť jeho bývanie.. takýto ľudia nemajú na právnikov, ja nie som právnik, zaujímam sa o danú problematiku, študujem veci okolo toho.. nie su to rady typu požičaj si tam a tam... je to trošku zložitejšie, ak niekto potrebuje, nech sa ozve, mail som uverejnil..
nie každý vie že niečo môže dokázať aj proti banke či nebankovke..

nech sa paci, mozes sa realizovat - verejne, zaujima ma tvoje odporucanie http://www.porada.sk/t225253-moze-ex...-000-euro.html
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

obciansky zastupca
ľudia majú dosť vážne problémy, existenčné, vďaka úžerníckym úrokom a pokutám. Ak potrebuje niekto pomôcť, poradiť, ozve sa, poviem mu na základe jeho popisu situácie a zmlúv čo sa dá robiť, ako by sa dalo zachrániť jeho bývanie.. takýto ľudia nemajú na právnikov, ja nie som právnik, zaujímam sa o danú problematiku, študujem veci okolo toho.. nie su to rady typu požičaj si tam a tam... je to trošku zložitejšie, ak niekto potrebuje, nech sa ozve, mail som uverejnil..
nie každý vie že niečo môže dokázať aj proti banke či nebankovke..
To nevadi, ze je to zlozitejsie. Ved Poradaci nie su hlupi, ked vysvetlis, tak urcite pochopia...ak radis tym ludom naozaj zadarmo,z dobreho srdca, tak sa hadam nemusis byt,aby ti niekto nevyfukol kseft, nie?

To, ze nechces zverejnit nic blizsie zavana niecim necestnym a neserioznym....
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
[QUOTE="obciansky zastupca"]mám dosť práce, ponúkam možnosť riešiť to súdnou cestou.
Nikde nie je napísané slovo zadarmo. Kto dnes robí niečo zadarmo? ja nerobím iné, len študujem veci v tejto problematike a zastupujem ľudí, ktorí nemajú na právnikov.
je to moje know how.. nie každý právnik sa tomuto vôbec venuje a rozumie..
k posúdeniu treba preštudovať zmluvy a podmienky..
takže ak tak obciansky./QUOTE]..

..hm!..ty si dobrý!..ale si si pomýlil stránku!..lebo tu píšu ľudia, čo dokážu svoj problém rozpísať a dajú si poradiť zadarmo,niečo si z príspevkov vyberú!..chápeš!..
...a ""kto dnes robí niečo zadarmo"?...no predsa poraďáci!..
...toto si ešte nezbadal?..
Naposledy upravil arizona : 04.10.13 at 14:08
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Haloooo......tak ked mas dost prace tak tu " nevysedavaj" a šmykaj si robit reklamu inam....
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

obciansky zastupca
nezbadal..
neviem ako by pomohlo to že napíšem že to riešim súdnou cestou a ako, obyčajnému človeku, ktorí sa do toho nevyzná. ja tých ľudí zastupujem až do konca..
tento problém exekúcií a dražieb si sám človek asi tažko vyrieši bez odbornej pomoci, nemyslíte? jedine že sa dá ukecať znou a za 20 000 dlhu z ktorých si požičal reálne 10 000 možno ani nie si požičia tých 20 000 a za pol roka musí vrátiť 40 000, čo sa reálne deje. ale aká je šanca na vrátenie? sú to úžerníci.. je to bludný kruh..
Myslim, ze aj zastupovanie dlznika ma svoje pravidla a nemoze to robit clovek, ktory si doma len tak studuje materialy a podla nich potom radi, bez pravnickeho vzdelania.
Na porade je viac fundovanych pravnikov, ktori tu radia ludom, v celkom konkretnych pripadoch verejne a ZADARMO:

ja by som celu temu poslala kade lahsie- dalsi ODRBAVAC CHUDOBNYCH.
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

obciansky zastupca
nezbadal..
neviem ako by pomohlo to že napíšem že to riešim súdnou cestou a ako, obyčajnému človeku, ktorí sa do toho nevyzná. ja tých ľudí zastupujem až do konca..
tento problém exekúcií a dražieb si sám človek asi tažko vyrieši bez odbornej pomoci, nemyslíte? jedine že sa dá ukecať znou a za 20 000 dlhu z ktorých si požičal reálne 10 000 možno ani nie si požičia tých 20 000 a za pol roka musí vrátiť 40 000, čo sa reálne deje. ale aká je šanca na vrátenie? sú to úžerníci.. je to bludný kruh..
koľko stoji takáto služba? aby si vedeli ľudia porovnať či sa obrátiť na človeka čo si to naštuduje sám, alebo na človeka, čo má na to vzdelanie..... musela by to byť desatina ceny z toho, čo žiadajú právnici.....
a u takýchto ľudí neexistuje pomoc, tu sa dá len radiť dopredu.... ľudia, ak vám banka nepožičia, tak nechoďte do toho s nebankovkami.... oni čakajú na takýchto ľudí, u ktorých je veľká pravdepodobnosť, že nebudú vedieť splácať dlh..... tak si zabezpečia príjem z pôžičky, zabezpečia prácu svojim právnikom - exekútorom a všetci sa radujú... a naivnému človeku zostanú len slzy....
nedostať sa do problémov, je začať riešiť ich okamžite.... väčšina z týchto ľudí si myslela, že nepreberaním pošty, neodpovedaním na takúto poštu sa to stratí.... teraz je z 15.000 Skk dlžoba 5.000 EUR.... úroky, súdne poplatky, poplatky právnikom a exekútorom z malej sumy urobia mega dlh :-(.... ale väčšinou si za to môžu ľudia sami, ktorí chcú mať všetko a nespočítajú si, či si na to vedia zarobiť....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
obciansky zastupca
mám dosť práce, ponúkam možnosť riešiť to súdnou cestou.
Nikde nie je napísané slovo zadarmo. Kto dnes robí niečo zadarmo? ja nerobím iné, len študujem veci v tejto problematike a zastupujem ľudí, ktorí nemajú na právnikov.
je to moje know how.. nie každý právnik sa tomuto vôbec venuje a rozumie..
k posúdeniu treba preštudovať zmluvy a podmienky..
takže ak tak obciansky.
Súdnou cestou to vie poriešiť každý debil ...
To nie je problém ...či ???

Debil je aj ten , kto sa tým nebankovkám upíše ...

Myslíš si , že tí veritelia sú tiež debilkovia , že si nepodchytia tie svoje zmluvy tak , aby to na súde obstálo ???

obciansky zastupca
Som občiansky zástupca, nie právnik, môžem Vám pomôcť zbaviť sa úžerníckych úrokov, pokút, zachrániť a navrátiť Vám Vaše nehnuteľnosti.
Ty môj oný ... to musí byť poriadny nešťastník - čistý debil , čo sa obráti na neprávnika v nejakej kauze , ktorý iba ( len ) študuje hentú problematiku ...

Poznámka :
Očúvaj , občiansky oný ...použil som teraz viac krát výraz " debil "...
To za koho považuješ ostatných ???
Ale otázka znie aj inak ...za koho sa považuješ Ty ???
Tiež za oného ???
Asi nie , lež opak je asi aj pravdou ...........

Urážať ale nemienim , čisté konštatovanie je to .
Naposledy upravil arizona : 04.10.13 at 14:09
3 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač
obciansky zastupca
mám dosť práce, ponúkam možnosť riešiť to súdnou cestou.
Nikde nie je napísané slovo zadarmo. Kto dnes robí niečo zadarmo? ja nerobím iné, len študujem veci v tejto problematike a zastupujem ľudí, ktorí nemajú na právnikov.
je to moje know how.. nie každý právnik sa tomuto vôbec venuje a rozumie..
k posúdeniu treba preštudovať zmluvy a podmienky..
takže ak tak obciansky.[/EMAIL]
Súdnou cestou to vie poriešiť každý debil ...
To nie je problém ...či ???

Debil je aj ten , kto sa tým nebankovkám upíše ...

Myslíš si , že tí veritelia sú tiež debilkovia , že si nepodchytia tie svoje zmluvy tak , aby to na súde obstálo ???

obciansky zastupca
Som občiansky zástupca, nie právnik, môžem Vám pomôcť zbaviť sa úžerníckych úrokov, pokút, zachrániť a navrátiť Vám Vaše nehnuteľnosti.
Ty môj oný ... to musí byť poriadny nešťastník - čistý debil , čo sa obráti na neprávnika v nejakej kauze , ktorý iba ( len ) študuje hentú problematiku ...

Poznámka :
Očúvaj , občiansky oný ...použil som teraz viac krát výraz " debil "...
To za koho považuješ ostatných ???
Ale otázka znie aj inak ...za koho sa považuješ Ty ???
Tiež za oného ???
Asi nie , lež opak je asi aj pravdou ...........

Urážať ale nemienim , čisté konštatovanie je to .
Buchač sa tuším nejako rozčúlil...,heh...
Naposledy upravil arizona : 04.10.13 at 14:10
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať