Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Potom platí uvedené v príspevku 2.
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Ďakujem...
0 0
Evelyn Evelyn

Evelyn je offline (nepripojený) Evelyn

Ahojte,

zamestnanec chce skoncit PP z dôvodu, ze ma invalidny dochodok (viac ako 70%), my s tym nemame problem, ale aky je postup pri tom. zamestnanec ma dat ziadost s oddovodnením, ze ma zdravotne problemy. (odstupne by nedostal)
alebo viete mi poradit ako?

Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Má dve možnosti.
1. môže skončiť PP dohodou
2. podá výpoveď, dôvod nie je potrebné uvádzať.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Dala som zamestnávatelovi výpoved podľa § 67, výpoveď som podala na podatlňu 27.4.2007, s tým, že mi začne plynúť výpov. doba od 1.5. 2007 a pracovný pomer skončím k 30.6.2007. Dnes som dostala odpoveď. že pracovný pomer skončia so mnou k 31.7.2007 nakoľko som vo firme zamestnaná viac ako 5 rokov. Ako mám prosím postupovať dalej?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Je to zle, VD končí 30.6. Ak by dal zamestnávateľ výpoveď, vtedy by končila 31.7., ale pri zamestnancovi je stále dvojmesačná.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

to čo tvrdí zamestnávateľ, je len v prípade, že výpoveď dá on.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Darina1234 Pozri príspevok
Dala som zamestnávatelovi výpoved podľa § 67, výpoveď som podala na podatlňu 27.4.2007, s tým, že mi začne plynúť výpov. doba od 1.5. 2007 a pracovný pomer skončím k 30.6.2007. Dnes som dostala odpoveď. že pracovný pomer skončia so mnou k 31.7.2007 nakoľko som vo firme zamestnaná viac ako 5 rokov. Ako mám prosím postupovať dalej?
Pletú si hrušky s jablkami.

Ak dáva výpoveď zamestnávateľ, tak výpovedná doba je buď 2 mesiace alebo 3 mesiace (ak zamestnanec je v PP u toho zamestnávateľa viac ako 5 rokov)

AK dáva výpoveď zamestnanec, je výpovedná doba 2 mesiace (nezávisle od toho, ako dlho je v PP s firmou).
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Prosím, ale ako mám teraz reagovať, čím mám podložiť svoju argumentáciu, že je to zle?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZP , konrétne §62
urobiť písomne.
§ 62
Výpovedná doba

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

(2) Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak nie je ustanovené inak.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ďakujem a to pracujem vo veľkej firme, ktorá zamestnáva niekoľko právnikov, som rada, že Vás mám.
0 0
mida66 mida66

mida66 je offline (nepripojený) mida66

Potrebujem poradiť podala som ziadost o rozviazanie pracovneho pomeru dohodou k určitému dňu ako dôvod som uviedla rodinne a sociálne problemy a taktiez menim bydlisko a nemožem dochadzať ďaleko do prace ale zamestnavateľ moju žiadosť neprijal ako mam postupovať ďalej?
Ďakujem za radu
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

mida66 Pozri príspevok
Potrebujem poradiť podala som ziadost o rozviazanie pracovneho pomeru dohodou k určitému dňu ako dôvod som uviedla rodinne a sociálne problemy a taktiez menim bydlisko a nemožem dochadzať ďaleko do prace ale zamestnavateľ moju žiadosť neprijal ako mam postupovať ďalej?
Ďakujem za radu
Ak zamestnváateľ nesúhlasi s dohodou o ukončení PP, zostáva ti len podať si riadnu výpoveď s 2mesačnou výp. dobou.

Ak sa skutočne sťahuješ (a to si nevedeal skôr, je to tak urgentná záležitosť?) a nebudeš môcť z takej diaľky dochádzať do práce, skús zájsť za tvojim nadriadeným a vysvetliť mu svoju situáciu. Možno bude mať pochopenie a skončí PP dohodou.
0 0
nokia901 nokia901

nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

Poradťe mi prosím ako postupovať v prípade, že zamestnanec zaslal žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru dohodou k 15. 5. 2007 poštou 15. 5. 2007 a firma ju prevzala dňa 16. 5. 2007, k akému dátumu mám vystaviť odhlášku - registračný list?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak je súhlas s dohodou PP končí 16.5.2007.
0 0
Melinda Melinda

Melinda je offline (nepripojený) Melinda

Dobrý deň.Prosím o radu. Môj známy doniesom zamestnávateľovi potvrdenie od lekára, že nemôže dvíhať ťažké predmety. Zamestnávateľ ho preradil do skladu, kde nedvíha predmety, ale pracuje s paletovačom. Zamestnávateľ tvrdí, že ho preradil správne, je to vhodná práca, keďže už nedvíha predmety. Môj známy s tým nesúhlasí. Viem, že je to relatívne, ale čo v tomto prípade? Môže môj známy dať okamžite výpoveď podľa §69 ods.a) alebo len "normálnu" výpoveď podľa §67? Keď dá výpoveď podľa §67, výpovedná doba je 2 mesiace. Táto doba je fixne 2 mesiace, alebo sa to predĺží o dobu PN?
0 0
Melinda Melinda

Melinda je offline (nepripojený) Melinda

Melinda Pozri príspevok
Dobrý deň.Prosím o radu. Môj známy doniesom zamestnávateľovi potvrdenie od lekára, že nemôže dvíhať ťažké predmety. Zamestnávateľ ho preradil do skladu, kde nedvíha predmety, ale pracuje s paletovačom. Zamestnávateľ tvrdí, že ho preradil správne, je to vhodná práca, keďže už nedvíha predmety. Môj známy s tým nesúhlasí. Viem, že je to relatívne, ale čo v tomto prípade? Môže môj známy dať okamžite výpoveď podľa §69 ods.a) alebo len "normálnu" výpoveď podľa §67? Keď dá výpoveď podľa §67, výpovedná doba je 2 mesiace. Táto doba je fixne 2 mesiace, alebo sa to predĺží o dobu PN?
Vďaka, už som to vyriešila. Zamestnanec dal výpoveď podľa §67. Takže presný popis tej novej práce odnesie lekárovi nech sa vyjadrý k tomu. Keď nebude to vhodná práca podľa lekára, tak zamestnanec môže dať výpoveď podľa §69 ods.a (zdravotné dôvody), aj vtedy, keď už už dal výpoveď podľa §67 a mu plynie výpovedná doba.
0 0
elzar elzar

elzar je offline (nepripojený) elzar

Potrebujem radu, ak som zamestnaná vo firme od r.1999, teda viac ako 5 rokov a chcem dať zamestnávateľovi výpoveď podľa par.62, aká je dĺžka výpovednej doby.
"Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj pre zamestnanca.
Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý pracoval u zamestnávateľa najmenej 5 rokov, je výpovedná doba najmenej 3 mesiace."
Čo to znamená že najmenej? Potrebujem byť uvoľnená ku dňu 1.10.2007.
Je zamestnávateľ povinný umožniť mi vyčerpať alikvotnú časť dovolenky počas výpovednej lehoty? Totiž zostáva mi ešte do konca roka 2007 až
48 dní dovolenky.
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VD je dva mesiace, ak to nemáte upravené v KZ inak. NA čerpaní D sa musíte dohodnúť, ak nie, nevyčerpanú je povinný preplatiť pri skončení PP.
0 0
natasa.ba natasa.ba

natasa.ba je offline (nepripojený) natasa.ba

Feministka
A čo v prípade, ak zamestnanec dal riadnu dvojmesačnú výpoveď a v ktorej si sám určil, že počas dvoch mesiacov riadnej výpovednej doby jeden riadne odpracuje a druhy použije na vyčerpanie 25 dní starej i novej nevyčerpanej dovolenky. na všetky dni má riadny nárok, ale zamestnávateľ mu ani tentoraz nechce vyjsť v ústrety. Co v prípade , ak zamestnanec nastúpi na dovolenku bez súhlasu zamestnávateľa. ani jedna strana sa už nechce dohodnúť. trvá si na svojom.

natasaba
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať