Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabi03 Pozri príspevok
Do SP nie je to náhodou do 3 dní?
Nie, nie je.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Dobré vedieť, a kde môžem k tomu nájsť prepdis, zákon?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabi03 Pozri príspevok
Dobré vedieť, a kde môžem k tomu nájsť prepdis, zákon?
§231 Z.z.461/2003.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

endrju Pozri príspevok
Rozumie niekto textu, ktorý som podčiarkol v citáte? Ja nerozumiem. Mohol by mi to niekto vysvetliť? Ďakujem
Priznám sa, že rozumiem. Súhlasí s dohodou, a kedže ide o dohodu, VD tam nie je žiadna.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

myslíte že ak ho odhlásim týždeň po už to bude na pokutu? mala som už aj prípady že som prihlasovala aj po roku kôli prac. zmluvám na dobu určitú a to bola aj kontrola a nič. Zatiaľ!!!!!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzka2510 Pozri príspevok
myslíte že ak ho odhlásim týždeň po už to bude na pokutu? mala som už aj prípady že som prihlasovala aj po roku kôli prac. zmluvám na dobu určitú a to bola aj kontrola a nič. Zatiaľ!!!!!
Zatiaľ prihlášky a odhlášky nepokutujú.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ďakujem pekne
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tweety Pozri príspevok
Zatiaľ prihlášky a odhlášky nepokutujú.
Ja som raz neskôr odhlásila o jeden deň a veru prišla nám...nebola to nejaká vysoká suma, ale bola.... Ale bolo to ešte pred rokom 2004.Možno prestali....
0 0
lenlenka lenlenka

lenlenka je offline (nepripojený) lenlenka

iba človek
Dobrý deň, nájde sa tu niekto kto mi poradí?
9.3.2007 som požiadala zamestnávateľa o výpoveď dohodou (§60) k 12.3.2007, kedy som bola posledný deň v práci. Do dnešného dňa 17.4.2007 mi nedal žiadnu písomnu odpoveď, v rozhovore sa len vyjadril že mi to nepodpíše ani inak p.p. nerozviaže,že mi bude písať absenciu, neodhlásil ma ani zo ZP a SP (som si vedoma svojho urychleného odchodu, mala by mi plynť 2 mes. výpovedna lehota).
Môžem teraz rozviazať p.p. podľa § 69 ods. 1 písm. b, kedy zamestnávateľ nevyplatil mzdu, náhradu mzdy alebo ich časť do 15. dňa po uplynutí splatnosti???? (nevyplatená februarova mzda)
Alebo ako postupovať?
Ďakujem ak sa niekto ozve
0 0
*peto* *peto*

*peto* je offline (nepripojený) *peto*

Pracujem 16 rokov u jedneho zamestnavatela, pre nezhody so sefom sme sa vzajomne dohodli na mojom odchode. Viem, ze v mojej funkcii som prave v tomto case nadpocetny. Poradte prosim akym sposobom ukoncit pracovny pomer pre mna co najvyhodnejsie?

DAKUJEM
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Pre tento prípad: výpoveď zo strany organizácie so zákonným odstupným (v prípade dohodnutého okamžitého termínu odchodu)
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

*peto* Pozri príspevok
Pracujem 16 rokov u jedneho zamestnavatela, pre nezhody so sefom sme sa vzajomne dohodli na mojom odchode. Viem, ze v mojej funkcii som prave v tomto case nadpocetny. Poradte prosim akym sposobom ukoncit pracovny pomer pre mna co najvyhodnejsie?

DAKUJEM
No ak ste sa so zamestnávateľom dohodli a nechceš odstupné, tak stačí napísať dohodu o skončení pracovného pomeru. To je najjednoduchší spôsob.
Ak by si však ty chcel, alebo náhodou možno by chcel aj zamestnávateľ, vyplatiť ti odstupné, musí ti dať výpoveď podľa zákonníka práce. Ty požiadaš o skončenie PP pred začatím plynutia výpovednej lehoty a prináleží ti odstupné vo výške 3 mesačného platu (výpovedná lehota je u teba 3 mesiace, keďže pracuješ uňho viac ako 5 rokov).
0 0
Nádej Nádej

Nádej je offline (nepripojený) Nádej

Dobrý deň.
Prosím o pomoc pri riešení skončenia pracovného pomeru.Moja známa je na rodičovskej dovolenke do 19.8.2007.Po tomto dátume by chcela pokračovať v starostlivosti o dieťa a byť registrovaná v zdravotnej poisťovni.Ako má postupovať.Asi by mala zamestnávateľa dopredu upozorniť,že nenastúpi do zamestnania v určenom termíne. Ako a kedy to má urobiť?

Alebo má skončiť pracovný pomer výpoveďou k tomuto dátumu ?

Za odpoveď veľmi ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nádej Pozri príspevok
Dobrý deň.
Prosím o pomoc pri riešení skončenia pracovného pomeru.Moja známa je na rodičovskej dovolenke do 19.8.2007.Po tomto dátume by chcela pokračovať v starostlivosti o dieťa a byť registrovaná v zdravotnej poisťovni.Ako má postupovať.Asi by mala zamestnávateľa dopredu upozorniť,že nenastúpi do zamestnania v určenom termíne. Ako a kedy to má urobiť?

Alebo má skončiť pracovný pomer výpoveďou k tomuto dátumu ?

Za odpoveď veľmi ďakujem.
Ak nechce nastúpiť, môže skončiť PP dohodou so zamestnávateľom. Zamestnávateľ musí s dohodou súhlasiť, ak nie, potom ostáva výpoveď s plynutím VD. V každom prípade by som info o návrate, resp. nenávrate dala v predstihu.
0 0
ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

Potrebujem poradit, v sucasnej praci nie som spokojna a hladam si nove miesto. Ako sa mam zachovat v pripade ak zamestnavatel nesuhlasi s ukoncenim pracovneho pomeru dohodou (PP na dobu urcitu)? Mozem jednoducho z prace odist a nastupit do noveho zamestnania? Co by mi to mohlo pre mna sposobit?
dakujem:-)
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
A môžu ukončiť PP dohodou? A ak sa nedohodnú, tak to bude asi výpoveď s výpovednou dobou 2 mesačnou ... však?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anonymka Pozri príspevok
A môžu ukončiť PP dohodou? A ak sa nedohodnú, tak to bude asi výpoveď s výpovednou dobou 2 mesačnou ... však?
Zamestnanec môže skončiť PP dohodou aj počas DPN. Ak s dohodou zamestnávateľ nesúhlasí, tak podáva výpoveď s dvojmesaťnou VD.
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Ahojte poraďáci, chcem sa opýtať:
Zamestnanec podal výpoveď k 30.4.2007 (aj s výpovednou lehotou) na vlastnú žiadosť. Aby som sa zbavila povinnosti odhlasovania čo najskôr, vypísala som odhlášky do ZP a Soc. poisťovne v pondelok a doobedu som to aj poslala doporučene do oboch poisťovní. Poobede pripálil do kancelárie s PN-kou (od 30.4.).
Čo teraz s ním? Odhlášku zo ZP nechať a stopnúť len Sociálnu?
Viem, že je v ochrannej lehote. Viete mi o nej, celkovo o tejto situácii a o povinnostiach zamestnávateľa napísať viac?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

NIč nestopni, náhradu príjmu za 30.4- ešte je zamestnancom,vyplatí zamestnávateľ , týmto dňom PP končí,. od 1.5. už nie je, a potom už nemocenské v OD vyplatí SP. ALe nerozumiem trošku zadaniu, 30.4 iba podal výpobeď a ty si ho už odhlásila, alebo mu už v tento deň končil PP?
Naposledy upravil Tweety : 02.05.07 at 07:35
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Výpoveď podal už skôr, dátum si presne nepamätám, PP končí 30.4.2007.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať