Zavrieť

Porady

účtovanie v s.r.o.

môžete mi prosím poradiť?
čo všetko je potrebné urobiť - z hľadiska účtovníctva - hned po založení s.r.o.? Samozrejme otvoriť účtovné knihy, ale je to s.r.o. s minimálnymi obratom (aspon teraz na začiatku) takže nebude mať žiadnych zamestnancov iba konateľa - je potrebné ho ako zamestnanca nahlasovať sociálke a pod.? Je potrebné účtovať cez neaký účtovný program, alebo je možné tých pár operácií zvládnuť aj bez neho? a čo spoločníci - ak budú brať mesačne výplatu - sú to zároveň aj zamestnanci. Mám v tom riadny zmätok, prosím poraďte.
dakujem vám za pomoc a rady
Usporiadat
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

mam este 1 otazku prisla mi fa na ktorej je napisane Spätny rabat za tlaciaren (-1904,-Sk) ako sa to uctuje? pomoze mi niekto?

dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sara-ke
chcem sa opytat ked zauctujem uhradu PFA z ineho uctu, nie z podnikatelskeho,a el sukromneho mam to dat ako 365? a potom sa to kedy a ako vyrovna? alebo to tak zostane? mam dat ako? - aka je predkontacia? a aky doklad bude k tomu?
Úhradou fa zo súkr. účtu (pri nedostatku prostriedkov vo firme) súčasne vznikol záväzok voči majiteľovi účtu (asi konateľovi). Keď budete mať dosť peňazí, prevediete mu ich späť na jeho súkr. účet. Tým sa to vysporiada.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sara-ke
mam este 1 otazku prisla mi fa na ktorej je napisane Spätny rabat za tlaciaren (-1904,-Sk) ako sa to uctuje? pomoze mi niekto?

dakujem
Ak tomu správne rozumiem, je to zníženie obstarávacej ceny tlačiarne. Ako bola zaúčtovaná tlačiareň, tak sa zaúčtuje tento rabat ale mínusom.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anna 07
Kde sa uctuje instalacia programu napr. pre autoservis+ k tomu poskytnute skolenie?

aky je rozdiel medzi 504 a 131 okrem toho, ze 1 je na sklade a druhe nie??

dakujem
Inštalácie programu je služba, teda poskytnutie 602, prijatie 518. 504-predaný tovar.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
chcem sa opytat ked zauctujem uhradu PFA z ineho uctu, nie z podnikatelskeho,a el sukromneho mam to dat ako 365? a potom sa to kedy a ako vyrovna? alebo to tak zostane? mam dat ako? - aka je predkontacia? a aky doklad bude k tomu?
dakujem
Uhrada fa spoločníkom :321/355, vzniká záväzok mu peniažky vrátiť, ak mu vrátite tak naúčtuješ 355/211,221.
Opravujem, čo som už opravila, správne má byť ozaj ta 365, ako som najprv napísala, neviem, prečo som to opravila,veď uvádzam, že je to záväzok
Naposledy upravil Tweety : 09.01.06 at 15:25
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Tweety
Uhrada fa spoločníkom :321/355, vzniká záväzok mu peniažky vrátiť, ak mu vrátite tak naúčtuješ 355/211,221.
Trošku poopravím, záväzok ide na účet 365, inak je to o.k.
0 0
sylkra sylkra

sylkra je offline (nepripojený) sylkra

Neviem ci pisem do spravnej temy, ale aky je Vas nazor :

moze subjekt viest uctovnictvo v sw, ktory je napr. v anglickom jazyku?
resp. co musi nastavit, prestavit, prelozit do slovenciny?
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Zaujímavá otázka...
Je veľmi malý predpoklad, že ten sw bude schopný spĺňať legislatívne predpoklady, takže viesť na ňom účtovníctvo by bolo podľa mňa asi "nemožné". Ak by však teoreticky bol "kompatibilný" s našou legislatívou, (osobne si však myslím, že nebude - mám skúsenosti so zavádzaním nemeckého softvéru ako požiadavka u nadnárodných spoločností, väčšinou to dopadne tak, že sa vedú 2 účtovníctva) všetky výstupy by museli byť preložené do slovenčiny (hlavná kniha, denník, kniha analytickej evidencie atď).
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
Dobry večer, preluskala som čo sa dalo, ale nenašla som odpoveď. Môžete mi prosim poradiť, ako sa v Omege robi otvaracia suvaha? ku koncu roka sme dostali preddavkovu fa z Talianska, ktoru sme aj 29.12 zaplatili viete mi poradiť, ako to mam zaučtovať, keď v januari pride tovar aj faktúra? Ďakujem.
Naposledy upravil lbdent : 09.01.06 at 22:25
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

Dobry den chcem sa opytat ako mam zauctovat, ked kazdy tyzden nam pridu vymenit rohoz, zaplatim fa v hotovosti 175,- sk kazdy tyzden ako to mam uctovat???? dakujem
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

kde uctujemte kancelarsky stol, pult do predajne?? dik
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anna 07
Dobry den chcem sa opytat ako mam zauctovat, ked kazdy tyzden nam pridu vymenit rohoz, zaplatim fa v hotovosti 175,- sk kazdy tyzden ako to mam uctovat???? dakujem
Výmena rohože, dala by som to na služby 518 AE.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

quote=anna 07]kde uctujemte kancelarsky stol, pult do predajne?? dik[/quote]

Ak splňajú podmienky Dlhodob.HM-odpisovaného : teda nad 30000.-, doba použitia nad 1 rok, tak účtujeme na účty triedy 02.., ak nesplňa uvdené podmienky, tak to účtujeme do spotreby 501AE.
Naposledy upravil Tweety : 10.01.06 at 07:09
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

lbdent
Dobry večer, preluskala som čo sa dalo, ale nenašla som odpoveď. Môžete mi prosim poradiť, ako sa v Omege robi otvaracia suvaha?

Cez interné doklady treba zaúčtovať počiatočné stavy účtov. Pokyny máš v užívateľskej príručke.
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

anna 07
kde uctujemte kancelarsky stol, pult do predajne?? dik
prosim o odpoved
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anna 07
prosim o odpoved
Už som Ti odpovedala na obidve otázky.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

lbdent
Dobry večer, preluskala som čo sa dalo, ale nenašla som odpoveď. Ku koncu roka sme dostali preddavkovu fa z Talianska, ktoru sme aj 29.12 zaplatili viete mi poradiť, ako to mam zaučtovať, keď v januari pride tovar aj faktúra? Ďakujem.
V decemri zapíšeš preddavkovú fa do zDPF (Omega?). Bude označená krížikom "neúčtovať", lebo o preddavkovej fa sa nikdy neúčtuje. K nej priradíš jej úhradu, až táto bude zaúčtovaná 314/221. Vrátiš sa do preddavkovej fa a ak v nej máš zapísaný kurz iný ako je kurz úhrady, potom tento kurz úhrady zapíšeš do "kurz pre DPH", t.j. suma preddavkovej fa v SKK musí byť taká istá ako suma jej úhrady v SKK.
V januári ostrú fa zaeviduješ do zDF a interným dokladom zID ju "uhradíš" a odpočítaš poskytnutý preddavok.
Ako sa pracuje s omegou si prečítaj v inej téme - tu:
http://www.porada.sk/f50-omega-alfa-olymp.html
Naposledy upravil liba2 : 10.01.06 at 07:14 Dôvod: doplnený link
0 0
sylkra sylkra

sylkra je offline (nepripojený) sylkra

dik za reakciu....
v zahranicnych spolocnostiach to tak je....hlavne v dcerskych.....uctuje sa v inych uct. osnovach a potom sa robia prevodne mostiky podla legislativy prislusnej krajiny. Presne tak vedu sa dve uctovnictva cez prevodne mostiky.....moja otazka resp. uvaha smerovala k tomu, ci MUSI byt preklad do slovenciny....teda ci napr.
pri ucte 311 musi byt napisane POHLADAVKY al ci moze byt napisane RECEIVABLES?????????????
0 0
sylkra sylkra

sylkra je offline (nepripojený) sylkra

sylkra
dik za reakciu....
v zahranicnych spolocnostiach to tak je....hlavne v dcerskych.....uctuje sa v inych uct. osnovach a potom sa robia prevodne mostiky podla legislativy prislusnej krajiny. Presne tak vedu sa dve uctovnictva cez prevodne mostiky.....moja otazka resp. uvaha smerovala k tomu, ci MUSI byt preklad do slovenciny....teda ci napr.
pri ucte 311 musi byt napisane POHLADAVKY al ci moze byt napisane RECEIVABLES?????????????

TO BOLA ODPOVED K prispevku 89 od OLDI
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Podľa mňa musí byť preložené všetko čo súvisí s legislatívou...teda aj názvy účtov...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať