Zavrieť

Porady

účtovanie v s.r.o.

môžete mi prosím poradiť?
čo všetko je potrebné urobiť - z hľadiska účtovníctva - hned po založení s.r.o.? Samozrejme otvoriť účtovné knihy, ale je to s.r.o. s minimálnymi obratom (aspon teraz na začiatku) takže nebude mať žiadnych zamestnancov iba konateľa - je potrebné ho ako zamestnanca nahlasovať sociálke a pod.? Je potrebné účtovať cez neaký účtovný program, alebo je možné tých pár operácií zvládnuť aj bez neho? a čo spoločníci - ak budú brať mesačne výplatu - sú to zároveň aj zamestnanci. Mám v tom riadny zmätok, prosím poraďte.
dakujem vám za pomoc a rady
Usporiadat
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

mam 1 otazku, kazdy tyzden nam chodia menit rohozku v hotovosti zaplatim 177,50 Sk to mam 3 krat do mesiaca VPD,ale na konci mesiaca(štvrtykrat) mi priniesli fa, na ktorej je vyuctovana suma 656,- Sk: co je 3*177,50 (ktore som uz zaplatila)-beru to ako zalohu a kedze rozdiel medzi 656 - (3*177,50) je 123,50 takze štvrtykrat som uhradila len 123,50 ako to mam zauctovat iba ako fa na 123,50 ? alebo tam mam nejako davat aj tu sumu 656,- a rozdiel alebo ako?? prosim poradte lebo vobec netusim
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
liba2
V decemri zapíšeš preddavkovú fa do zDPF (Omega?). Bude označená krížikom "neúčtovať", lebo o preddavkovej fa sa nikdy neúčtuje. K nej priradíš jej úhradu, až táto bude zaúčtovaná 314/221. Vrátiš sa do preddavkovej fa a ak v nej máš zapísaný kurz iný ako je kurz úhrady, potom tento kurz úhrady zapíšeš do "kurz pre DPH", t.j. suma preddavkovej fa v SKK musí byť taká istá ako suma jej úhrady v SKK.
V januári ostrú fa zaeviduješ do zDF a interným dokladom zID ju "uhradíš" a odpočítaš poskytnutý preddavok.
Ako sa pracuje s omegou si prečítaj v inej téme - tu:
http://www.porada.sk/f50-omega-alfa-olymp.html

Dakujem za radu, ostatne veci mi idu, len takyto pripad som este nemala. A priznam sa z tych zaciatocnych a konecnych uctov mam doteraz gulasDufam, ze to niekedy dokazem pochopit
Naposledy upravil lbdent : 02.02.06 at 22:22
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

chcem sa opytat ohladom dokladov, ked mame viacerych dodavatelov a samozrejme kopu roznych faktur, ale sef by chcel aby faktury od 2 nasich stalych a pravidelnych dodavatelov boli vsetky spolu vlastne oddelene od ostatnych ako sa to robi? musi byt 1 zlozka kde budu uplne vsetky a iba ked kopie budu rozdelene do samost. zloziek, alebo to moze byt porozdelovane podla firiem..........??? dik za odpoved
0 0
sylkra sylkra

sylkra je offline (nepripojený) sylkra

Oldi
Podľa mňa musí byť preložené všetko čo súvisí s legislatívou...teda aj názvy účtov...
hmm........je niekde "povedane" ze uctovnictvo musi byt vedene v slovenskom jazyku?
0 0
Andrea2304 Andrea2304

Andrea2304 je offline (nepripojený) Andrea2304

Zákon o účtovníctve 431/2005 Z.z. § 4 ods. 8
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

sara-ke
chcem sa opytat ohladom dokladov, ked mame viacerych dodavatelov a samozrejme kopu roznych faktur, ale sef by chcel aby faktury od 2 nasich stalych a pravidelnych dodavatelov boli vsetky spolu vlastne oddelene od ostatnych ako sa to robi? musi byt 1 zlozka kde budu uplne vsetky a iba ked kopie budu rozdelene do samost. zloziek, alebo to moze byt porozdelovane podla firiem..........??? dik za odpoved
Myslím, že by si mala mať faktúry založené niekde v šanóne podľa toho ako ich máš zapísané v denníku došlých faktúr. Potom aj ked niečo hľadáš, je to rýchlejšie. Ja by asi urobila kópie a tie zakladala pre šéfa osobitne. Je toho veľa na fotenie??
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sara-ke
chcem sa opytat ohladom dokladov, ked mame viacerych dodavatelov a samozrejme kopu roznych faktur, ale sef by chcel aby faktury od 2 nasich stalych a pravidelnych dodavatelov boli vsetky spolu vlastne oddelene od ostatnych ako sa to robi? musi byt 1 zlozka kde budu uplne vsetky a iba ked kopie budu rozdelene do samost. zloziek, alebo to moze byt porozdelovane podla firiem..........??? dik za odpoved
Keďže sme na začiatku roka, môžeš to riešiť aj tak, že si vytvoríš osobitný číselý rad pre dodávateľa A, dodávateľa B a pre ostatných. Urob si k tomu internú smernicu.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahojte, PORAĎÁCI
od 01.01.2006 som sa zaradila do účtovníckej rodiny/aj keď už dlkšie pracujem ako účtovníčka/, ako SZČO a niektoré úkony som nespracovala sama.
Konateľ s.r.o. ma požiadal o spracovanie účtovnéj agendy,mzdy a personálistiky plus všetký výkazy...., ale on chce aby som im vypracovala aj zápisnice, smernice, no a toto je ten problém. Neviem v tom chodiť. Ako, na to?
Neviem, ako je to na začiatku spolupráce, ako to je so zápisnícou z "valného zhromaždenia"(neviem, ako to mám správne pomenovať).
Poraďte mi niekto prosííííím.
Ste moja záchrana.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dipe
Ahojte, PORAĎÁCI
od 01.01.2006 som sa zaradila do účtovníckej rodiny/aj keď už dlkšie pracujem ako účtovníčka/, ako SZČO a niektoré úkony som nespracovala sama.
Konateľ s.r.o. ma požiadal o spracovanie účtovnéj agendy,mzdy a personálistiky plus všetký výkazy...., ale on chce aby som im vypracovala aj zápisnice, smernice, no a toto je ten problém. Neviem v tom chodiť. Ako, na to?
Neviem, ako je to na začiatku spolupráce, ako to je so zápisnícou z "valného zhromaždenia"(neviem, ako to mám správne pomenovať).
Poraďte mi niekto prosííííím.
Ste moja záchrana.
Začnem od prostriedka: "zápisnica z valného zhromaždenia" je správny názov.
Dostala si toho hodne do vienka, máš sa čo oháňať. Tak prídi sem na poradu a tu to je už väčšinou všetko rozpísané - treba len trpezlivo sedieť a vyhľadávať podľa kľúčového slova a čítať a študovať.
Najlepšie je klásť jednoduché otázky a postupne nabaľovať vedomosti. Určite prídeš do toho. Držím palce.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Dobry den,
chcem sa Vas opytat, kde sa uctuje pracovny odev pre mechanikov? (nohavice, rukavice) a hyg. prostriedky na umyvanie ruk asi na 501 vsak? ale ten odev? a napr. rozne nastroje, ktore pouzivanu(srubovak, kladivo,...)-ked su to ceny do 5 000,- na 042? alebo 501? dakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sara-ke
Dobry den,
chcem sa Vas opytat, kde sa uctuje pracovny odev pre mechanikov? (nohavice, rukavice) a hyg. prostriedky na umyvanie ruk asi na 501 vsak? ale ten odev? a napr. rozne nastroje, ktore pouzivanu(srubovak, kladivo,...)-ked su to ceny do 5 000,- na 042? alebo 501? dakujem
Prac.odevy, náradie, pomôcky......môžeš účtovať v tvojom prípade na analytiku 501. Poskytnuté veci je dobré zapisovať zamestnancom na kartu zverených predmetov, kde prevzatie podpíšu.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ahoj sara-ke pracovné odevy, hyg. prostriedky-všetky náklady na pracovné podmienky, starostlivosť o zdravie, bezpečnosť pri práci účtujem na 527. Pracovné odevy, zapisujem do zápisníka o bezpečnosti pri práci.
Pracovné pomôcky, pracovné náradie do 30000,- účtujem na účet 501. V operatívnej evidencii si vediem ich evidenciu pre prípadnú inventúru zverených vecí.
Zamestnanci mi podpisujú všetko čo preberajú buď v zápisníku alebo na karte zverených vecí.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ďakujem za prvu radu.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Dakujem velmi za odpovede, este by som sa chcela opytat kde sa uctuje vysavac
rýchlovarná konvica
a mali sme vianocnu vyzdobu a mam blocek na vianocne sviecky to mozem dat tiez do nakladov a kde ?

dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sara-ke
Dakujem velmi za odpovede, este by som sa chcela opytat kde sa uctuje vysavac
rýchlovarná konvica
a mali sme vianocnu vyzdobu a mam blocek na vianocne sviecky to mozem dat tiez do nakladov a kde ?dakujem
Všetko je to materiál , teda SU 501-spotreba materiálu.
0 0
Martina123 Martina123

Martina123 je offline (nepripojený) Martina123

Porposim Vas o radu. V mesiaci november sme urobili predpis miezd na november. V decembri sme zle odviedli dan. Odviedli sme viac. V mesiaci januar mame tiey odviest dan, ale chceme odviest menej. No predpis dane je na 300 SKK napriklad ale uhradim 280 SKK. Ako mam zauctovat ten rozdiel v uctovnictve? Teraz mi tam visi 20 SKK v predvahe na 342.

Dakujem za odpoved
0 0
Martina123 Martina123

Martina123 je offline (nepripojený) Martina123

Predpis mzdy mam zauctovany 522/331
Zdravotnu poist331/336
Zdravotnu este raz 524/336
Dan 331/342


Uhrada:
Mzdy 331/221
Zdravotna 336/221
Dan 342/221

a v predvahe na ucte 342 mi visi 20 SKK. To sa akoye vracia zamestnacovi?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Martina123
Porposim Vas o radu. V mesiaci november sme urobili predpis miezd na november. V decembri sme zle odviedli dan. Odviedli sme viac. V mesiaci januar mame tiey odviest dan, ale chceme odviest menej. No predpis dane je na 300 SKK napriklad ale uhradim 280 SKK. Ako mam zauctovat ten rozdiel v uctovnictve? Teraz mi tam visi 20 SKK v predvahe na 342.

Dakujem za odpoved
Nemusíš o ničom účtovať. Tým že za december odvedieš menej, sa ti SU 342 vysporiada:
11/05 predpis 300 úhrada 320 Sk
12/05 predpis 300 úhrada 280 Sk.
0 0
Martina123 Martina123

Martina123 je offline (nepripojený) Martina123

Ja som to takto skusila, ze predpis 300 a uhrada menej a vyskakuje mi tam 20 SKK.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Martina123
Predpis mzdy mam zauctovany 522/331
Zdravotnu poist331/336
Zdravotnu este raz 524/336
Dan 331/342
Uhrada:
Mzdy 331/221
Zdravotna 336/221
Dan 342/221
a v predvahe na ucte 342 mi visi 20 SKK. To sa akože vracia zamestnancovi?
Účty máš zapísané správne. Skontroluj si ešte raz sumy, tam si niečo neurobila dobre. A over si, či sa ti to neťahá ešte z októbra, možno si si skôr nevšimla.
Viac zaplatená DZČ bola o 20 Sk čo máš na SU 342? Alebo ten preplatok bol iný?
Prečo myslíš že by si mala 20 Sk vrátiť zamestnancovi? čo ťa k tomu zvádza?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať