Zavrieť

Porady

účtovanie v s.r.o.

môžete mi prosím poradiť?
čo všetko je potrebné urobiť - z hľadiska účtovníctva - hned po založení s.r.o.? Samozrejme otvoriť účtovné knihy, ale je to s.r.o. s minimálnymi obratom (aspon teraz na začiatku) takže nebude mať žiadnych zamestnancov iba konateľa - je potrebné ho ako zamestnanca nahlasovať sociálke a pod.? Je potrebné účtovať cez neaký účtovný program, alebo je možné tých pár operácií zvládnuť aj bez neho? a čo spoločníci - ak budú brať mesačne výplatu - sú to zároveň aj zamestnanci. Mám v tom riadny zmätok, prosím poraďte.
dakujem vám za pomoc a rady
Usporiadat
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

Vďaka Tonko, preštudovala som si to a vyplýva mi z toho, že môžem aj nemusím priznať neaké tie štvorce z bytu alebo domu na podnik. účely. Ak nepriznám - nemala by som si uplatňovať výdavky (kúpa nábytku, PC, skrinky, registračky a pod.) . Ak priznám tak môžem a je to daňovo čisté.
Čo však v prípade, ak mám firmu v byte iba na 3-4 mesiace po založení, kým nenájdem vhodné priestory? Môžem sa tváriť ako mrtvý chrobák a až potom nahlásiť podnikateľské priestory na MÚ? Nie je takáto zmluva podmienkou pri zakladaní firmy? Nepýtajú to na neakých úradoch? Niečo sa mi marí....
Ďakujem za názory všetkých poraďákov.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

michelle
Vďaka Tonko, preštudovala som si to a vyplýva mi z toho, že môžem aj nemusím priznať neaké tie štvorce z bytu alebo domu na podnik. účely. Ak nepriznám - nemala by som si uplatňovať výdavky (kúpa nábytku, PC, skrinky, registračky a pod.) . Ak priznám tak môžem a je to daňovo čisté..........
Ďakujem za názory všetkých poraďákov.
Mňa zaujala táto vyznačená veta. Prečo myslíte, že si nemôžeme uplatniť ako daňové výdavky za obstaranie PC, skriniek a iných pomôcok len preto, že prácu robíme v byte? Tieto pomôcky nevyhnutne potrebujeme k našej práci bez ohľadu nato kde prácu vykonávame a či si dávame do výdavkov časť zaplateného nájomného (z bytu) a či platíme vyššu daň z nehnuteľnosti.
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

Liba, takto som to pochopila z predchádzajúcich príspevkov.
0 0
michelle michelle

michelle je offline (nepripojený) michelle

hm... asi som to celé pomotala, tak ešte raz:
ak si chcem dať do nákladov energie (neakú časť) a pod. a mám firmu doma, mala by som sa registrovať na príslušnom MÚ, tým pádom platím vyššiu daň z nehnt. ale PC, stolík a neaké skrinky s miestom výkonu nesúvisia.
Je to takto dobre?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
michelle
hm... asi som to celé pomotala, tak ešte raz:
ak si chcem dať do nákladov energie (neakú časť) a pod. a mám firmu doma, mala by som sa registrovať na príslušnom MÚ, tým pádom platím vyššiu daň z nehnt. ale PC, stolík a neaké skrinky s miestom výkonu nesúvisia.
Je to takto dobre?
Áno, Slávka je to dobre.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ďakujem za radu liba2, hľadám, hľadám no nie vždy sa mi podarí nájsť to čo potrebujem.
PrajemTi pekný deň.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dipe
Ďakujem za radu liba2, hľadám, hľadám no nie vždy sa mi podarí nájsť to čo potrebujem.
PrajemTi pekný deň.
Nemáš začo . Napíš čo hľadáš, pomôžeme nájsť . Neskôr to zvládneš aj sama a budeš radiť prichádzajúcim nováčikom. Skúšaj cez "Rozšírené hľadanie".
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

prosim ako sa uctuje ked nam dosla fa na ktorej je spätny rabat za tovar ktory sme kupili na fa pred 2 mesiaci, priznam sa netusim ako to mam zauctovat a mam tam nejako oznacit suvis s tou predch. fa (uctujem v Omege) prosim ked viete poradte mi a ide to dph normalne ale ako?(vstup, ci vystup)?? dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sara-ke
prosim ako sa uctuje ked nam dosla fa na ktorej je spätny rabat za tovar ktory sme kupili na fa pred 2 mesiaci, priznam sa netusim ako to mam zauctovat a mam tam nejako oznacit suvis s tou predch. fa (uctujem v Omege) prosim ked viete poradte mi a ide to dph normalne ale ako?(vstup, ci vystup)?? dakujem
skús cez vyhľadávanie - napíš si bonus. Tu je jedna z tém, je ich tam viacej.
http://www.porada.sk/showthread.php?p=170086#post170086
0 0
kengy kengy

kengy je offline (nepripojený) kengy

Katka
nevite nekdo, zda na Sovensku musi s.r.o. tvorit povinne nejaky rezervny fond a jake jsou do nej povinne pridely?
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Rezervný fond sa tvorí prvýkrát pri vzniku spoločnosti alebo prvýkrát zo zisku - musíš si pozrieť spoločenskú zmluvu svojej s.r.o. ako ho má mať tvorený a držať sa toho.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
V § 124 Obchodného zákonníka sa uvádza, že rezervný fond sa vytvára v čase a vo výške, ktorú určuje spoločenská zmluva. Spoločnosti nevyplýva povinnosť pri jej vzniku tvoriť rezervný fond, ak to nestanovuje spoločenská zmluva. Povinnosť ho vytvoriť jej vyplýva z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom po prvýkrát vytvorí zisk, a to vo výške najmenej 5 % z čistého zisku, nie viac ako 10 % základného imania.

Rezervný fond je spoločnosť povinná dopĺňať každý rok o sumu určenú v spoločenskej zmluve alebo stanovách, najmenej vo výške 5 % z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky rezervného fondu určeného v spoločenskej zmluve, najmenej do výšky 10 % základného imania.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahojte,potrebujem pomoc.
Mám klienta s.r.o. Konateľ a spoločníci sú poliaci. Budu mať slávnostné otvorenie firmy na ktoré pozývajú obchodných partnerov. Dajú sa tieto náklady nejakým spôsobom zaúčtovať?Vzhľadom na to, že sú z iného štátu často cestujú na slovensko pracovne - ďalšie výdavky.
Ďakujem.
S pozdravom Monika
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Náklady na slávnostné otvorenie - účet 513 - náklady na reprezentáciu.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ďakujem, ale náklady na reprezentáciu sú "nedaňove"?.
Možem na tento účet 513 účtovať aj služobné cesty?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

majernikova
Ahojte,potrebujem pomoc.
Mám klienta s.r.o. Konateľ a spoločníci sú poliaci. Budu mať slávnostné otvorenie firmy na ktoré pozývajú obchodných partnerov. Dajú sa tieto náklady nejakým spôsobom zaúčtovať?Vzhľadom na to, že sú z iného štátu často cestujú na slovensko pracovne - ďalšie výdavky.
Ďakujem.
S pozdravom Monika
Podľa môjho názoru: ak ide o slovenskú s.r.o. (asi áno) tak na konateľa a spoločníkov pri pracovnej ceste (treba rozhodnúť, či to bola pracovná cesta) sa na nich vzťahujú ustanovenia zákona o cestovných náhradách. Detaily čo, koľko a za akých podmienok - treba vyhľadať tu na porade, je tu toho popísaného neúrekom.
Až potom, keď to nepôjde podľa cit. zákona, môže sa použiť účet 513-repre.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
ide o slvenskú s.r.o., ale konateľ je poliak
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
skúsim ešte aj inde niečo vyhľadať
Ďakujem
0 0
kengy kengy

kengy je offline (nepripojený) kengy

Katka
lenkak
V § 124 Obchodného zákonníka sa uvádza, že rezervný fond sa vytvára v čase a vo výške, ktorú určuje spoločenská zmluva. Spoločnosti nevyplýva povinnosť pri jej vzniku tvoriť rezervný fond, ak to nestanovuje spoločenská zmluva. Povinnosť ho vytvoriť jej vyplýva z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom po prvýkrát vytvorí zisk, a to vo výške najmenej 5 % z čistého zisku, nie viac ako 10 % základného imania.

Rezervný fond je spoločnosť povinná dopĺňať každý rok o sumu určenú v spoločenskej zmluve alebo stanovách, najmenej vo výške 5 % z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky rezervného fondu určeného v spoločenskej zmluve, najmenej do výšky 10 % základného imania.
dekuji za informace!
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

Ahojte,

potrebovala by som poradit ohladom uctovania bankoveho vypisu:

1. majitelovi s.r.o. sa obcas podari uhradit nejake firemne platby zo svojho sukromn. uctu, potom ked na to pride tak si tie peniaze prevedie z firemneho uctu na svoj, takze na vypise z banky mam sumy, kt. su prevedene na jeho sukr. ucet nie na ucet napr. dodavatela, kedze boli uhradene zo sukr. uctu prosim vas ako to mam uctovat?

2. a este opacny pripad ked uhradi z firemn. uctu svoje sukromn. veci mam to uctovat cez 365? alebo ako ? mohli by ste mi napisat presne predkontacie?

u Cenigovej som citala, ze penaz. vklad podnikatela, alebo vyber sa ma uctovat cez 491, ale moze sa aj cez 365, 355 ??? aky je medzi tym rozdiel? kedy sa ma ktory pouzivat a ako je to hlavne v tomto mojom pripade?

dakujem velmi, dufam, ze sa najde nejaka dobra dusicka a poradi mi , privitala by som viac nazorov, DIK
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať