Zavrieť

Porady

Láska

erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca

Anketa: Bola téma: "Láska" pre Vás niečim poučná?

Počet hlasujúcich
13. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    10 76.92%
  • nie

    3 23.08%
Kam zaradiť, do akého chlievika, tému "Láska"? Nevedel som. Tak som ju dal sem.

Chcel by som sa spýtať "poraďakov" ako si predstavujú lásku. Nie lásku medzi rodičmi a deťmi, ale taký ten krásny vzťah medzi zamilovanými. Neskromne by som chcel dodať, že si to nepredstavujem ako spor, kde sa budeme hašteriť, že pre mňa tamto je láska, pre mňa tamto nie je láska. Iba takú predstavu jednotlivcov na tento krásny vzťah. Možno aj to, čo už láska nie je, čo je teror, otrava, "znásilňovanie" toho druhého. Dajte svoj názor čo najväčší počet. V kvantite bude aj kvalita.
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Láska má mnoho podôb a jeden taký krásny prejav lásky som zažila pri jednej pacientke. Mladá žena 28 ročná po chemoterapii, keď bola u nás na 3. cykle jej vypadali vlásky, bola z toho nešťastná, plakala, trápila sa ako ju prijme manžel a syn (5r.) takú holohlavú.
Bola som v izbe, keď sa otvorili dvere, najpr vošli ruže a potom sa zjavila hlava jej manžela vyholená úplne nahladkoa a pod jeho hlavou sa zjavila i ďalšia malá vyholená hlavička, ona otvorila oči v nemom úžase a začala sa nahlas smiať.
Láska má naozaj mnoho podôb a dávať lásku je to najkrajšie a najšľachetnejšie.
18 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mne od dojatia pri čítaní vyhrkli slzičky.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Hm láska asi nie je iba slovo . Sorry Robi je to mimo témy ale..



Vieš mnohý si lásku mýlia so zamilovanosťou. To prvé čo Ťa stretne je zamilovanosť /je to krásny stav prežil to každý skôr narodený/ a asi sa tu na mňa vrhnete ale ja to považujem naozaj iba za chémiu. Proste príroda to tak zariadila aby sme sa mali od čoho odraziť. Po nejakom čase.. dávam 3-7 rokov je to už o tolerancii a prispôsobení sa. Nemyslím si, že je to horší stav. Dokonca môže byť aj lepší... Je to iba na tých dvoch ako prejdú životom.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Hups reagujem aj na to čo napísal Marjankaj. Sex by tam mal byť. Teda v tej partnerskej láske
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
marjankaj Pozri príspevok
Pepsiková, napísala si to veľmi pekne.
Ale je láska bez sexu ešte láska? Aký je rozdiel medzi takouto láskou a priateľstvom? Koľké(koľkí) z vás by sa uspokojili s takouto láskou?
..

..ťažko povedať, či sex je podmienkou lásky, alebo nie..to určite závisí od dvoch ľudí, ktorí sú zamilovaní..lebo určite v takej zdravej láske je sex dôležitý, ako voda a vzduch..ale aj v láske bez sexu sa dá žiť naplno, pretože človek, ktorého milujeme a nemôže mať sex z akýchkoľvek príčin,nie je predsa vhodný do "šrotu" (hlúpe prirovnanie, ale nič iné ma nenapadlo)..môže nám dať lásku v inej podobe a to je dôležité - ten pocit, že ťa niekto miluje..preto hovoríme, že láska má mnoho tvárí a podôb a je na nás, akú tvár má tá naša láska...tak si to myslím ja...
..a máš pravdu,je veľa ľudí, čo by uvítali aj lásku bez sexu..lebo láska, potvora jedna protivná, nám dáva zmysel žiť a žije sa s ňou ľahšie..tak..
7 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

ludmilla Pozri príspevok
Láska má mnoho podôb a jeden taký krásny prejav lásky som zažila pri jednej pacientke. Mladá žena 28 ročná po chemoterapii, keď bola u nás na 3. cykle jej vypadali vlásky, bola z toho nešťastná, plakala, trápila sa ako ju prijme manžel a syn (5r.) takú holohlavú.
Bola som v izbe, keď sa otvorili dvere, najpr vošli ruže a potom sa zjavila hlava jej manžela vyholená úplne nahladkoa a pod jeho hlavou sa zjavila i ďalšia malá vyholená hlavička, ona otvorila oči v nemom úžase a začala sa nahlas smiať.
Láska má naozaj mnoho podôb a dávať lásku je to najkrajšie a najšľachetnejšie.
Tvoj príspevok mi vohnal slzy do očí a zimomriavky po celom tele. Krásny prejav lásky, viac slov netreba.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
2009 Pozri príspevok
Hm láska asi nie je iba slovo . Sorry Robi je to mimo témy ale..



Vieš mnohý si lásku mýlia so zamilovanosťou. To prvé čo Ťa stretne je zamilovanosť /je to krásny stav prežil to každý skôr narodený/ a asi sa tu na mňa vrhnete ale ja to považujem naozaj iba za chémiu. Proste príroda to tak zariadila aby sme sa mali od čoho odraziť. Po nejakom čase.. dávam 3-7 rokov je to už o tolerancii a prispôsobení sa. Nemyslím si, že je to horší stav. Dokonca môže byť aj lepší... Je to iba na tých dvoch ako prejdú životom.
..

...každá choroba je sviňa..sorry za výraz, ja si myslím, že choroby by nemali byť..a stretajú práve ľudí, ktorých najviac milujeme a veru nie každý má dosť síl pozerať sa na holú hlávku svojho partnera, ktorý nemal to šťastie a choroba ho našla..niekto to nezvládne a zavrie za láskou dvere..ale preto sa mi páči ten sľub -v zdraví i chorobe..a to je len na nás, akí sme silní a koľko síl dokážeme milovanému človeku dať..a aj tomu nemilovanému, cudziemu, keď dávame peniažky pre choré detičky, dospelých, ktorých sme nikdy nevideli, lebo aj to je jedna podoba našej lásky- tá láska k človeku..
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

...aj mňa akosi stislo pri ludmillkinom príspevku...
Áno, láska je aj o tom, že delí bolesť. Keby svoju bolesť mal človek len sám prežívať, bolela by viac, ale s láskou sa tá bolesť delí....
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
marjankaj Pozri príspevok
Pepsiková, napísala si to veľmi pekne.
Ale je láska bez sexu ešte láska? Aký je rozdiel medzi takouto láskou a priateľstvom? Koľké(koľkí) z vás by sa uspokojili s takouto láskou?
...hodil si relatívne ťažkú úvahu...... ak by som si mala vybrať či sex bez lásky... alebo skutočnú lásku bez sexu... moja voľba je jasná... ...napriek tomu, že som labužník... ...
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

pepsikova Pozri príspevok
..

...každá choroba je sviňa..sorry za výraz, ja si myslím, že choroby by nemali byť..a stretajú práve ľudí, ktorých najviac milujeme a veru nie každý má dosť síl pozerať sa na holú hlávku svojho partnera, ktorý nemal to šťastie a choroba ho našla..niekto to nezvládne a zavrie za láskou dvere..ale preto sa mi páči ten sľub -v zdraví i chorobe..a to je len na nás, akí sme silní a koľko síl dokážeme milovanému človeku dať..a aj tomu nemilovanému, cudziemu, keď dávame peniažky pre choré detičky, dospelých, ktorých sme nikdy nevideli, lebo aj to je jedna podoba našej lásky- tá láska k človeku..
Ale to je iná láska. Nie taká o ktorej chcel písať erzet, Tá láska asi vznikla inak sorry- Preto som to dala mimo témy
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
erzet Pozri príspevok
Chcel by som sa spýtať "poraďakov" ako si predstavujú lásku. Nie lásku medzi rodičmi a deťmi, ale taký ten krásny vzťah medzi zamilovanými.
Ajuška Pozri príspevok
...hodil si relatívne ťažkú úvahu...... ak by som si mala vybrať či sex bez lásky... alebo skutočnú lásku bez sexu... moja voľba je jasná... ...napriek tomu, že som labužník... ...
No ja som reagoval vlastne na zadávateľa. Nemyslel som na ostatné formy.


A vybrať z oboch možností by sa dali obe. Myslím, že sa to až tak nevylučuje. Ale nie každý má taký výber.


Přátelství, to je někdy víc než láska

Hudba: Pavel Žák
Text: Pavel Žák
Zpívá Petr Rezek

Přátelství, to je někdy víc než láska.
Je to víra v to, že ruka svírá
pevně jinou dlaň.
Přátelství, to je plachá něžná kráska,
která mává na toho, co dává
víc než citů daň.

Přátelství, to jsou slova, která platí
stejně v tónech písní,
jako v dešti střel.
Přátelství je ozvěnou, co vrátí
tvoje touhy, sny a přání, vyznání a pousmání.
To je přátelství, pravé přátelství.

Přátelství, to jsou stejné cíle v dálce.
Je to síla křehká jako víla,
přesto největší.
Přátelství neustoupí ani válce.
Ani v poušti silné neopouští
slabé přesvědčí.

Přátelství, to jsou světy plné lidí,
kde se zapomíná, jak se říká - sám.
Přátelství jsou oči, které vidí,
zná své cesty jako ptáci, jako slunce teplo vrací
lidem přátelství, pravé přátelství.

Rec: Je jenom několik takových slov.
Jsou prostá, vzácná a nezbytná.
Někdy je vyslovujeme příliš často
a pak se nám zdají být všední a obyčejná.
Ale ten, kdo aspoň jednou poznal jejich pravou cenu
jim už nikdy neukřivdí, neboť jejich cena
je cenou a smyslem našeho života.

Přátelství je stiskem teplých dlaní.
Je to bílá přímka krásných setkání.
Přátelství je tím, co lidé chrání
jménem svým i lidí příštích,
vždyť už dávno zkázu tříští
právě přátelství, pevné přátelství.

Přátelství, to je někdy víc než láska.
Je to víra v to, že ruka svírá
pevně jinou dlaň.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
marjankaj Pozri príspevok
...A vybrať z oboch možností by sa dali obe. Myslím, že sa to až tak nevylučuje. Ale nie každý má taký výber.
......myslel si súuučasnee??......
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Aj to by išlo?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...geometricky vzato aj aano... haadam aj bežnaa prax u podaktorých... ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Vidím, že sa budem musieť ešte niečomu priučiť.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
erzet Pozri príspevok
Kam zaradiť, do akého chlievika, tému "Láska"? Nevedel som. Tak som ju dal sem.

Chcel by som sa spýtať "poraďakov" ako si predstavujú lásku. Nie lásku medzi rodičmi a deťmi, ale taký ten krásny vzťah medzi zamilovanými. Neskromne by som chcel dodať, že si to nepredstavujem ako spor, kde sa budeme hašteriť, že pre mňa tamto je láska, pre mňa tamto nie je láska. Iba takú predstavu jednotlivcov na tento krásny vzťah. Možno aj to, čo už láska nie je, čo je teror, otrava, "znásilňovanie" toho druhého. Dajte svoj názor čo najväčší počet. V kvantite bude aj kvalita.
Robert, ty nám nenapíšeš svoj pohľad na lásku?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pepsikova Pozri príspevok
..

..ťažko povedať, či sex je podmienkou lásky, alebo nie..to určite závisí od dvoch ľudí, ktorí sú zamilovaní..lebo určite v takej zdravej láske je sex dôležitý, ako voda a vzduch..ale aj v láske bez sexu sa dá žiť naplno, pretože človek, ktorého milujeme a nemôže mať sex z akýchkoľvek príčin,nie je predsa vhodný do "šrotu" (hlúpe prirovnanie, ale nič iné ma nenapadlo)..môže nám dať lásku v inej podobe a to je dôležité - ten pocit, že ťa niekto miluje..preto hovoríme, že láska má mnoho tvárí a podôb a je na nás, akú tvár má tá naša láska...tak si to myslím ja...
..a máš pravdu,je veľa ľudí, čo by uvítali aj lásku bez sexu..lebo láska, potvora jedna protivná, nám dáva zmysel žiť a žije sa s ňou ľahšie..tak..
Ak človek nemôže mať sex, má právo vyžadovať na partnerovi, aby sa sexu vzdal? Alebo má tolerovať prípadnú(alebo občasnú) neveru? Je to v oboch prípadoch láska? Alebo ako by to malo byť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj Pozri príspevok
Ak človek nemôže mať sex, má právo vyžadovať na partnerovi, aby sa sexu vzdal? Alebo má tolerovať prípadnú(alebo občasnú) neveru? Je to v oboch prípadoch láska? Alebo ako by to malo byť?
Tak na toto Ti neodpoviem, ale jedno viem, bez sexu si život vieme predstaviť, (na to ešte nikto neumrel) ale bez lásky nie.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zamilovala by si sa do niekoho, keď vieš, že by to bolo "neúplné"? A fungovalo by to?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
marjankaj Pozri príspevok
Ak človek nemôže mať sex, má právo vyžadovať na partnerovi, aby sa sexu vzdal? Alebo má tolerovať prípadnú(alebo občasnú) neveru? Je to v oboch prípadoch láska? Alebo ako by to malo byť?
...o práve vyžadovať si spoluabstinenciu by som asi nehovorila... myslím si... že v tom pravom vzťahu ak nastane (zrejme zo zdravotných dôvodov) takáto situácia, nie je to z hodiny na hodinu... ani zo dňa na deň... a obaja sa postupne sžívajú s realitou... primerané riešenia idú ruka v ruke tam, kde je naozajstná súhra... a takéto zradné situácie ustoja len zrelí jedinci, ktorí vedia spolu nielen komunikovať... ale aj sa naozaj počúvať... ...o tom je sila vzťahu...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať