Zavrieť

Porady

Bodovanie

admin
Poznámka (toto píšem len napochytro, najblišie napíšem viac o všetkých novinkách).

Na Porade bol zavedný systém bodovania, ktorý má slúžiť k malému zadosťučineniu pre tých, ktorí aktívne pripievajú k Porade a pomáhajú nám všetkým Poraďákom aj neregistrovaným.

Pravidlá bodovania:

1. Ak mi niekto poskytol radu a teda pomoc, odvďačím sa mu a poďakujem aspoň tým, že mu pridelím PoradaBod stlačením +oceňujem.
2. Porada bod sa udeľuje len za "odborné" rady, neudeľuje sa ako súhlas, alebo len tak pre radosť .-)
3. Ak chcete môžete popri bode zanechať aj svoj komentár. Napr. "ďakujem tvoja odpoveď mi veľmi pomohla". Komentár si bude môcť prečítať prijímateľ v svojich nastaveniach (zobrazí sa mu popri udelenom bode, takže bude vidieť, že kto mu bod udelil).


Čo s Poradabodmi?
- Prvú vec, ktorú si možno všimnúť je zmena v zozname členov, kde si môžete zoradiť členov podľa získaných bodov a aj takto sa rýchlo dozviete kto je dobrým odborníkom a poradcom .-)
- Ďalej vypracujem samostatnú časť, kde bude priamy zoznam podľa bodovania. Bude to akási sieň slávy na Porade. Ak budete hľadať odborníka, určite budete na správnom mieste .-)
- Ak sa mi podarí zohnať sponzorov tak tí "najbohatší" budú zaradení do zlosovania o ceny (podmienky neskôr)
- Najlepší získajú výhody na Porade... väčšiu schránku na súkromné správy, možnosti zvýraznenia a úpravy vlastného mena alebo Porada-titulu, odznak v profile, možnosť uverejnenia reklamy na Porade atď (podmienky a pravidlá budú zverejnené)

Ako som už uviedol v podmienkach, tí ktorí získajú body, môžu si pozrieť od koho v svojich nastaveniach.
Budúcnosť: možno bude možné vidieť bodovanie podľa jednotlivých zameraní /Porád/.
Naposledy upravil Richard : 31.05.07 at 14:55
Usporiadat
Téma je uzavretá.
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

andrej_rv Pozri príspevok
A keby si sa na to pozrela aj z druhej strany ? Lebo citát z Tvojho príspevku by veľakrát mal znieť skôr: Často krát ani človek nehľadá odpoveď, tak mu je jednoduchšie zadať novú tému... Pretože na prevažnú časť otázok tu už odpoveď väčšinou je. A odpovedať na opakujúce sa otázky len preto, lebo niekto "nemá čas" prelúskať pár linkov - to je dosť slabá motivácia. Najmä v čase uzávierok, ani priepievajúci zväčš nie sú časoví milionári.
A na pritiahnutie kompententného na odpoveď je spravidla dostatočnou motiváciou to, ak nejde o otrepaný problém ale otázku, ktorá je buď menej častá, komplikovanejšia alebo vôbec neriešená

To je pravda, že sa tu príspevky opakujú, pretože tie už 100x zadané sú pomiešané ako karty s inými otázkami a nakoniec sa ku svojej odpovedi nedostaneš
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
nextone Pozri príspevok
A ešte ďalšia úprimnosť: ako snáď každého človeka, aj mňa poteší, že so mnou niekto súhlasí, že má rovnaký či podobný názor.

to určite áno....... často krát tu súhlasia ľudia aj totálnou blbosťou
ja body ani súhlasy nepotrebujem - viem čo viem...vyjadrila som len svoj názor na bodovanie...
Áno vyjadrila a aj sa Ti snažili odpovedať. Je veľký rozdiel medzi súhlasom a bodom. Súhlas sa dáva často aj za blbosť, lebo súhlasiaci sa s odpovedajúcim pozná a pozná napríklad aj jeho humor, prípadne nadsázku v odpovedi. Preto sa Ti môže zdať, že ľudia súhlasia aj s "blbosťami".

Ešte doplním, v časoch, keď nebolo zavedené bodovanie, plnil súhlas úplne inú funkciu. Bodovanie vlastne zmenilo ráz súhlasov.
Naposledy upravil účtovník 007 : 28.01.08 at 22:16
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nextone Pozri príspevok
To je pravda, že sa tu príspevky opakujú, pretože tie už 100x zadané sú pomiešané ako karty s inými otázkami a nakoniec sa ku svojej odpovedi nedostaneš
Tu Richard ponúka jednu možnosť - prihlás sa za moderatóra niektorej z oblastí a môžeš robiť zlučovanie, premiesťňovanie a pod. tak , aby to bolo pod jednou strechou ako napr. Endrju.
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

účtovník 007 Pozri príspevok
Áno vyjadrila a aj sa Ti snažili odpovedať. Je veľký rozdiel medzi súhlasom a bodom. Súhlas sa dáva často aj za blbosť, lebo súhlasiaci sa s odpovedajúcim pozná a pozná napríklad aj jeho humor, prípadne nadsázku v odpovedi. Preto sa Ti môže zdať, že ľudia súhlasia aj s "blbosťami".
V poriadku, nechaj to tak....je tu nová súťaž v bodovaní , resp. v súhlasoch
peknú dobrú noc
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

evina Pozri príspevok
Tu Richard ponúka jednu možnosť - prihlás sa za moderatóra niektorej z oblastí a môžeš robiť zlučovanie, premiesťňovanie a pod. tak , aby to bolo pod jednou strechou ako napr. Endrju.
Zaujímavá ponuka....asi by som v tej danej téme urobila pekné rozruchy
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

nextone Pozri príspevok
často krát tu súhlasia ľudia aj totálnou blbosťou
ja body ani súhlasy nepotrebujem - viem čo viem...vyjadrila som len svoj názor na bodovanie...
Na to máš právo, dokonca to nie je ani mimo témy . Podľa mňa sa tiež bodovanie akosi minulo pôvodného cieľa, ale jeho zrušenie musí zvážiť admin. Alebo aspoň nejaké vynulovanie na začiatku roka, lebo pre niektorých neskôr zaregistrovaných môže naozaj pôsobiť ten bodový náskok "služobne starších " demotivujúco.
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

andrej_rv Pozri príspevok
Na to máš právo, dokonca to nie je ani mimo témy . Podľa mňa sa tiež bodovanie akosi minulo pôvodného cieľa, ale jeho zrušenie musí zvážiť admin. Alebo aspoň nejaké vynulovanie na začiatku roka, lebo pre niektorých neskôr zaregistrovaných môže naozaj pôsobiť ten bodový náskok "služobne starších " demotivujúco.
Tak teraz by som ti dala súhlas, lebo súhlasíš so mnou
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

nextone Pozri príspevok
tie už 100x zadané sú pomiešané ako karty s inými otázkami a nakoniec sa ku svojej odpovedi nedostaneš
Nedá mi neuviesť tento citát :
Mt, 8 "Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria"
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

andrej_rv Pozri príspevok
Nedá mi neuviesť tento citát :
Mt, 8 "Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria"
Asi by som ho opravila:

"Lebo každý, kto prosí dostane, a kto hľadá, nájde, možno po dvoch hodinách pátrania určite nájde, a kto klope, tomu otvoria a možno aj poradia"

Bez urážky
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nextone Pozri príspevok
Asi by som ho opravila:

"Lebo každý, kto prosí dostane, a kto hľadá, nájde, možno po dvoch hodinách pátrania určite nájde, a kto klope, tomu otvoria a možno aj poradia"

Bez urážky
...a kto dáva schytá ...
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

evina Pozri príspevok
...a kto dáva schytá ...
Sme už dosť vyspelí na to, že dať v dobrom úmysle sa vráti bumerangom v zlom úmysle.....našťastie sa to niektorých netýka...najde sa aj zopár dobrých ľudí, či tu, alebo vonku....
Ale tu sa to vráti v podobe bodíku, alebo súhlasu, takže načo sa sťažovať
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nextone Pozri príspevok
Sme už dosť vyspelí na to, že dať v dobrom úmysle sa vráti bumerangom v zlom úmysle.....našťastie sa to niektorých netýka...najde sa aj zopár dobrých ľudí, či tu, alebo vonku....
Ale tu sa to vráti v podobe bodíku, alebo súhlasu, takže načo sa sťažovať
Veľakrát sa nič nevráti, ale čo je podstatné od tých čo dávaju veľakrát sa ani nečaká...a ja sa rozhodne nesťažujem a napísala som to práve pre Teba Myslím, že najprv treba ukázať aj kus práce, ale len kritizovať ?, resp. ironizovať?....
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

evina Pozri príspevok
Veľakrát sa nič nevráti, ale čo je podstatné od tých čo dávaju veľakrát sa ani nečaká...a ja sa rozhodne nesťažujem a napísala som to práve pre Teba Myslím, že najprv treba ukázať aj kus práce, ale len kritizovať ?, resp. ironizovať?....
Ani kritika, a ani irónia...len názor ......ja si nesťažujem, ale to som už písala...a kus práce mám už za sebou
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Na poradu chodím takmer dva roky a nikdy ma nenapadlo sledovať, či niekto niekomu nahráva body. A podľa môjho názoru, tí, čo tých bodov majú veľa, si ich určite zaslúžili a ako bolo povedané vyššie, odviedli tu už kus práce. Ja s radosťou udelím bod, pokiaľ mi tá rada pomohla, a skutočne nečakám reciprocitu, lebo je pravda, že ja sem po rady väčšinou chodím, ako ich dávam a mnohokrát by som aj mohla poradiť, ale priznám sa, že som aj trošku lenivá pohľadať v zákonoch a paragrafoch. A práve vďaka tým ľuďom, čo sa radi podelia o skúsenosti, popripínajú dokumenty, tu máme aj tie odpovede a práve preto si tie bodíky zaslúžia.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Leila2006 Pozri príspevok
Na poradu chodím takmer dva roky a nikdy ma nenapadlo sledovať, či niekto niekomu nahráva body. A podľa môjho názoru, tí, čo tých bodov majú veľa, si ich určite zaslúžili a ako bolo povedané vyššie, odviedli tu už kus práce. Ja s radosťou udelím bod, pokiaľ mi tá rada pomohla, a skutočne nečakám reciprocitu, lebo je pravda, že ja sem po rady väčšinou chodím, ako ich dávam a mnohokrát by som aj mohla poradiť, ale priznám sa, že som aj trošku lenivá pohľadať v zákonoch a paragrafoch. A práve vďaka tým ľuďom, čo sa radi podelia o skúsenosti, popripínajú dokumenty, tu máme aj tie odpovede a práve preto si tie bodíky zaslúžia.
Len nebuď, lebo sa to nachytá aj na (nielen)mňa.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Marína Pozri príspevok
Len nebuď, lebo sa to nachytá aj na (nielen)mňa.
Juj, to by som nerada mala na svedomí. Polepším sa, sľubujem. Veď treba začať konečne aj body zbierať.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Leila2006 Pozri príspevok
Polepším sa, sľubujem. Veď treba začať konečne aj body zbierať.
Na túto činnosť som už na Porade čítal lepšiu definíciu: Pachtiť sa za bodmi
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
andrej_rv Pozri príspevok
Pachtiť sa za bodmi
Krááásne!!! No čo už, čo pre niekoho znamená pomôcť druhým, u iných to vyzerá ako pachtenie. Mne sa bodovanie aj tak páči.
Naposledy upravil Leila2006 : 29.01.08 at 11:38 Dôvod: Doplnenie
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
nextone Pozri príspevok
Asi by som ho opravila:

"Lebo každý, kto prosí dostane, a kto hľadá, nájde, možno po dvoch hodinách pátrania určite nájde, a kto klope, tomu otvoria a možno aj poradia"

Bez urážky
Trošku som si prelistovala Tvoje príspevky. Bola som jednou z tých dvoch, čo ocenili Tvoju radu. Ty si klopala, a vždy Ti bolo otvorené. Ako dôkaz prikladám:
http://www.porada.sk/t45941-p3-vypoved-dohodou.html
poďakovanie, ocenenie ani nič podobné z Tvojej strany ochotným poraďákom tu nevidím. Na čo sa to vlastne sťažuješ a čo to kritizuješ?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

nextone Pozri príspevok
A ešte ďalšia úprimnosť: ako snáď každého človeka, aj mňa poteší, že so mnou niekto súhlasí, že má rovnaký či podobný názor.

to určite áno....... často krát tu súhlasia ľudia aj totálnou blbosťou
ja body ani súhlasy nepotrebujem - viem čo viem...vyjadrila som len svoj názor na bodovanie...
................
nextone Pozri príspevok
Ani kritika, a ani irónia...len názor ......ja si nesťažujem, ale to som už písala...a kus práce mám už za sebou
Aj ostatný vyjadrujú len svôj názor.

Nechcela som reagovať, ale mi to nedalo.

Vyzerá to tu, že sa blíži k búrke...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať