Zavrieť

Porady

Bodovanie

admin
Poznámka (toto píšem len napochytro, najblišie napíšem viac o všetkých novinkách).

Na Porade bol zavedný systém bodovania, ktorý má slúžiť k malému zadosťučineniu pre tých, ktorí aktívne pripievajú k Porade a pomáhajú nám všetkým Poraďákom aj neregistrovaným.

Pravidlá bodovania:

1. Ak mi niekto poskytol radu a teda pomoc, odvďačím sa mu a poďakujem aspoň tým, že mu pridelím PoradaBod stlačením +oceňujem.
2. Porada bod sa udeľuje len za "odborné" rady, neudeľuje sa ako súhlas, alebo len tak pre radosť .-)
3. Ak chcete môžete popri bode zanechať aj svoj komentár. Napr. "ďakujem tvoja odpoveď mi veľmi pomohla". Komentár si bude môcť prečítať prijímateľ v svojich nastaveniach (zobrazí sa mu popri udelenom bode, takže bude vidieť, že kto mu bod udelil).


Čo s Poradabodmi?
- Prvú vec, ktorú si možno všimnúť je zmena v zozname členov, kde si môžete zoradiť členov podľa získaných bodov a aj takto sa rýchlo dozviete kto je dobrým odborníkom a poradcom .-)
- Ďalej vypracujem samostatnú časť, kde bude priamy zoznam podľa bodovania. Bude to akási sieň slávy na Porade. Ak budete hľadať odborníka, určite budete na správnom mieste .-)
- Ak sa mi podarí zohnať sponzorov tak tí "najbohatší" budú zaradení do zlosovania o ceny (podmienky neskôr)
- Najlepší získajú výhody na Porade... väčšiu schránku na súkromné správy, možnosti zvýraznenia a úpravy vlastného mena alebo Porada-titulu, odznak v profile, možnosť uverejnenia reklamy na Porade atď (podmienky a pravidlá budú zverejnené)

Ako som už uviedol v podmienkach, tí ktorí získajú body, môžu si pozrieť od koho v svojich nastaveniach.
Budúcnosť: možno bude možné vidieť bodovanie podľa jednotlivých zameraní /Porád/.
Naposledy upravil Richard : 31.05.07 at 14:55
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

nextone, poviem ti úprimne to, čo som ti už raz písala:

tvoje príspevky medzi po 21:30 hod sú takéto:
tvoje príspevky od rána sú:

takže ti radím : ráno je múdrejšie večera, a keď už večer "poraduješ", tak radšej nič nepíš, poprečituj si čo sme celý deň robili a tak, daj si toho frťana a choď spať.

Ráno budeš
A takú ťa tu chceme.

A je mi jedno, že nikoho neoceňuješ
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Mám pocit, že pomaly si už budeme chcieť poradiť len vtedy, keď mu niekto udelí bod. Asi v tomto zmysle "poviem Ti ak mi dáš bod". Som z toho zhrozená, že sú tu poniektorí ako malé deti na pieskovisku. Mne osobne sa bodovanie páči a veľmi rada udelím bodík za radu ktorá mi pomohla, ale nemôžem sa na niekoho hnevať za to, že som poradila a bod som nedostala. Je asi najvyšší čas si uvedomiť, že na poradu chodíme dobrovoľne, nikto nás nenúti ani radiť ani pýtať radu, tak nebuďme k sebe zlí.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mysimis Pozri príspevok
Mám pocit, že pomaly si už budeme chcieť poradiť len vtedy, keď mu niekto udelí bod. Asi v tomto zmysle "poviem Ti ak mi dáš bod". Som z toho zhrozená, že sú tu poniektorí ako malé deti na pieskovisku. Mne osobne sa bodovanie páči a veľmi rada udelím bodík za radu ktorá mi pomohla, ale nemôžem sa na niekoho hnevať za to, že som poradila a bod som nedostala. Je asi najvyšší čas si uvedomiť, že na poradu chodíme dobrovoľne, nikto nás nenúti ani radiť ani pýtať radu, tak nebuďme k sebe zlí.
Súhlasím s Miškou a naozaj sa nestačím čudovať čo sa tu v poslednej dobe deje a rieši. Mám pocit že ochota niekoho pomôcť inému s jeho problémom je hodnotená ako niečo zlé. Na Poradu chodím pretože chcem. Nikto ma nenúti si túto stránku otvárať a nedajbože ešte odpovedať na otázky. Robím to dobrovoľne, zadarmo, s radosťou a viem že to tak robí veľa "poraďákov".

A to že niekto si sem chodí zbierať body a chce ich mať čo najviac, alebo dáva súhlasy na všetky strany ma vôbec netrápi. Za tie body si chleba v obchode nekúpim a ako to tu už Andrej - Endrju povedal, kľudne ich darujem niekomu komu chýbajú ku šťastiu
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Mňa by ešte veľmi zaujímala odpoveď na moju otázku: čo má dotyčný /á/ z toho či má bodov 5, 10 alebo 100 alebo úplnú nulu?
Ja keď poradím tak nie je to za účelom toho aby mi niekto dal bodík, na druhej strane keď ho dostanem pekne poďakujem za bodík a idem ďalej, nekúpim si za bodík ani kávu, ani nič iné. Keď radu pýtam a pomôže mi neviem odpovedajúcemu inak dať na vedomie, že mi pomohol ako mu dať bodík......
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

mysimis Pozri príspevok
Mňa by ešte veľmi zaujímala odpoveď na moju otázku: čo má dotyčný /á/ z toho či má bodov 5, 10 alebo 100 alebo úplnú nulu?
Ja keď poradím tak nie je to za účelom toho aby mi niekto dal bodík, na druhej strane keď ho dostanem pekne poďakujem za bodík a idem ďalej, nekúpim si za bodík ani kávu, ani nič iné. Keď radu pýtam a pomôže mi neviem odpovedajúcemu inak dať na vedomie, že mi pomohol ako mu dať bodík......
No keďže Ty máš 175 bodov, hovorí mi to, že nakoľko Ti ich niekto udelovaľ najskôr ako vďaku za poradenie, čo - to vieš. A keďže body sa dávajú iba v odborných témach, zrejme to "vieš" sa bude vzťahovať najmä na daňové, účtovné a podobné problematiky.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Gabi, ale či mám ja 175 bodov a Ty 50 si taká istá členka porady ako ja a ako aj tisíce nás ostatných.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ani za body ani za súhlasy sem nechodím ani ja a pravdepodobne väčšina ľudí.Naozaj si nesmierne vážim tých, ktorý mali takýto vynikajúci nápad založiť takúto stránku. Som rada,že si môžem overiť svoje vedomosti a veľmi veľa som sa dozvedela práve tu, začo ĎAKUJEM. Neni som "bodokop" ak dostanem poďakujem, ale rovnakým a môžno aj väčším nadšením poradím, ak sa pomýlim alebo si to vysvetľujem zle, tak sa priznám a som rada, že ma niekto skúsenejší usmerní. Prečo by som nesúhlasila alebo neudelila bod, je to moje právo.

Mne dobre padne prejsť aj tie oddychové témy. S tým, že vyjdem z bytu a za druhými dverami mám prácu, väčšinou som sama, chýba mi ten kontakt,
ako niekedy za socíku čakať na spoj na zastávke a pokecať si, alebo nechtiac vypočuť aj názory iných, úplne cudzých ľudí. Bohužial táto doba priniesla aj takýto negatívum. S tým, že podaktorí sedia pri PC a rýpu od nevidím do nevidím a chytajú ľudí za slová, už trochu strácam to nadšenie. Veľakrát som už mala aj odpoveď napísanú ale radšej som odišla z porady. Neznášam hádky.
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Akosi mi ušla táto téme a priznám sa bez mučenia že som čítal iba niekoľko posledných príspevkov (musím si nájsť viac času). Dlho som nepoznal význam bodov, ktoré sa objavujú pri menách, až raz som zistil že aj pri mojom mene svieti svetielko. Dlho som nevedel čo to znamená a ako sa získava či udeluje. A keď som to zistil bol som milo prekvapený, kto mi bodík pridelil- a potešila aj poznámočka. Stále neviem prečo sú niektorí zelení a ja modrý ale neriešim to-možno na to raz prídem. Myslím že to je dobré keď viem, že na môj dotaz odpovedal Poraďák s množstvom bodov, zrejme je znalý(á) problematiky a viem že sa na tú info môžem spoľahnúť. Preto zákony čítam ako z rýchlika, (ak vôbec) radšej sa spoľahnem na skúseného "vyzeleneného"- (ale to nie je podmienka) poraďáka.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

mysimis Pozri príspevok
Gabi, ale či mám ja 175 bodov a Ty 50 si taká istá členka porady ako ja a ako aj tisíce nás ostatných.
Ale ja nehovorím o členstve/nečlenstve, dobrom/zlom a pod. ale o odbornosti.
Jaaaa neviem, ale pre mňa to má určitú vypovedaciu schopnosť. (Samozrejme vzhľadom aj na iné parametre.)

PS: Smith, ty buď radšej ticho.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Ale ja nehovorím o členstve/nečlenstve, dobrom/zlom a pod. ale o odbornosti.
Jaaaa neviem, ale pre mňa to má určitú vypovedaciu schopnosť. (Samozrejme vzhľadom aj na iné parametre.)

PS: Smith, ty buď radšej ticho.
To PS prosím vysvetliť.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

smith Pozri príspevok
To PS prosím vysvetliť.
Kukni na svoj počet bodov. A minimálne jeden je aj odo mňa, pretože si mi buď kvalitne, promptne alebo inak významne poradil. ....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Kukni na svoj počet bodov. A minimálne jeden je aj odo mňa, pretože si mi buď kvalitne, promptne alebo inak významne poradil. ....
Stále to nechápem, ale som sa pobavil. Do tejto konkrétnej diskusie som sa nezapájal, a ani nemám v úmysle. Len ju čítam ako nestranný pozorovateľ. Ale bolo spomenuté moje meno, tak som musel vstúpiť.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak polopatisticky a naposledy....

Ja som niekomu pridelila bod preto, lebo mi jeho odpoveď pomohla. A som natoľko egoistická, že si myslím, že to aj iní tak robia. A z toho dedukujem, že ak má niekto dostatok počet bodov (prosím nezačnime rozoberať, čo je to dostatok ), nie jednému poradil dobre. A teda z toho vyplýva (všímate tú následnosť ), že jeho odborné vedomosti nie sú na zahodenie. (V tej následnosti by som mohla pokračovať, ale keďže tí, ktorí ma chcú pochopiť, ma aj pochopili a tí, ktorí to nechcú, ma aj tak nepochopia, tak radšej tu končím s dedukciou. )
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Začína mi to tu pripadať ako na súde. Obhajujeme sa ako keby sme niekoho zabili a to človek len niekomu pomôže. Túto tému si uzatvorím sama pre seba nasledovným tvrdením.
Kto chce chodiť na Poradu, nech chodí. A komu sa tu nepáči nech si založí vlastnú stránku
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

katkaj Pozri príspevok
...Za tie body si chleba v obchode nekúpim...
Jááááááááj Katka, načo chleba? Keby sme tak mohli s nimi platiť na našich stretkách to by sme sa rozšupli
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Muška Pozri príspevok
Jááááááááj Katka, načo chleba? Keby sme tak mohli s nimi platiť na našich stretkách to by sme sa rozšupli
Ale to by museli byť body v EURách, nie?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Gabi03 Pozri príspevok
Ale to by museli byť body v EURách, nie?
S naším šarmom nám stačia aj Skk
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

Škoda, že cez pásmenká nie je nič vidieť......kontrola mojich príspevkov, mojich smajlíkov....
Neviem, na čo tu je táto téma....asi aby oba bola...priadala som svoj názor a ešte som aj zaň dotala po chrbáte.....každý tu vyjadruje svoj názor...
Neviem, prečo sa na mňa hneváte....nikomu som nechcela úblížiť a tak isto sa to netýkalo tých, ktorí kompetentne poradia....treba niekedy čítať aj medzi riadkami...
Čo sa týka mojich smajlíkov, je jedno aký sú, či sú usmiaty,alebo uplakaní......už sa nejedujte...
Oceňujem každého, kto poradí a pomôže človeku v núdzi....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

katkaj Pozri príspevok
S naším šarmom nám stačia aj Skk


Ja by som brala aj Tvoje pagáááááááčiky ako platidlo , nepohrdnem ovšem ani rezníkovitými čipsíkmi
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

Danila Pozri príspevok
Trošku som si prelistovala Tvoje príspevky. Bola som jednou z tých dvoch, čo ocenili Tvoju radu. Ty si klopala, a vždy Ti bolo otvorené. Ako dôkaz prikladám:

poďakovanie, ocenenie ani nič podobné z Tvojej strany ochotným poraďákom tu nevidím. Na čo sa to vlastne sťažuješ a čo to kritizuješ?
http://www.porada.sk/t45941-p3-vypoved-dohodou.html
ok idem spať, ďakujem za radu, budem Vás informovať....)
Dobrú noc

Poďakujem skoro vždy ...vtedy som bola začiatočník na porada a zrovna v tomto príspevku som to aj napísala (bodovať som nevedela)....okrem toho som mala stresy....nedostáva človek výpoveď každý deň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať